Porod koncem pánevním. Nemáte zkušenost?

cecetka
18. črc 2006

Jsem ve 35.týdnu a malý se zatím neotočil hlavičkou dolů. Další kontrolní UZ mám ve 37.-38.týdnu. Pokud se neotočí, půjde ven císařem cca 7-10 dnů před termínem. Přesto se chci zeptat, nemáte některá zkušenost s porodem koncem pánevním? A skutečně se prvorodičky berou vždycky na císaře?

lienockaa
5. říj 2007

teda ja niesom gynekológ, som ale tiež biely plášť a nechcela by som rodiť KP normálne prirodzenou cestou..bála by som sa pôrodných poranení ani nie tak u seba, ale u bábatka a toho pridusenia, keď nebudem vládať tlačiť..nebudem sa hrať na hrdinku, som taká istá žena, ako každá druhá..a chápem, že sa bojíte..snáď si to tí vaši gyndoši rozmyslia, alebo si to potom s pôrodnicou rozmyslite vy..keď má žena strach o bábo, tak pri pôrode KP hrozia tým väčšie komplikácie z nespolupráce..

dendisa
5. říj 2007

taky jsem tak měla rodit, ale díky internetu jsem se dozvěděla, jak můžou takové porody dopadnout. Takže jsem se podělaná strachy vykašlala na rady svého gynekologa (chtěl, abych normálně rodila) a po dohodě s lékařkou v porodnici jsme naplánovali císaře. Jakmile jsem se probrala z narkózy, doktorka mi jako první větu řekla, že malá byla větší, než byly předpoklady, a normální cestou by to v žádném případě nešlo. Takže radši nedomýšlím, jak by to dopadlo, kdybych fakt čekala na kontrakce...

petra2204
5. říj 2007

Ahoj, prvního kluka jsem rodila přirozeně KP, malý měl 3,4 kg a 52 cm. Měla jsem hroooooozný strach, ale všechno dobře dopadlo, šlo to jako po másle. Porod trval celkem 6 hodin, jen bylo nepříjemné, že jsem nesměla chodit a musela jsem ležet. Doktoři předpokládali, že to bude mnohem delší, ale mrňousovi se chtělo ven. Byla jsem dost šitá, ale to se po pár dnech spravilo. Po porodu jsem byla nejšťastnější matka, která TO zvládla. Druhý porod byl hlavičkou a byl daleko náročnější. Určitě je lepší to zkusit přirozeně a kdyby náhodou, tak CŘ.

mysulka
5. říj 2007

Jo, já se raději spolehnu na jistotu a nějak si domluvím tu nepřirozenou cestu. to jí fakt oželím, protože jak jsi tady četla, tak žádná mamina z této informace není nadšená. A už vůbec nemluvím o tom, že by takhle opravdu měla rodit.

Ten náš mrňous je větší o 2 týdny, než by měl, tak snad budou mít rozum a nebudou nás trápit. Já šla na svět CŘ, a to jsem byla "jen" hlavičkou nahoru.

Jinak jsk jsem se dozvěděla, CŘ to nejde zachránit vždy, když je mimi moc sestouplé dolů, tak už prý udělat nelze, tak než tuhle variantu,tak to raději rovnou bez zkoušek a hokusů pokusů.

Ale jinak je Petro super, že se ti ten porod povedl 🙂

sisstin
5. říj 2007

mysul: ještě je brzo..mně se otočil až v 36tt...času dost 😉

lienockaa
5. říj 2007

petra-obivujem každého, kto sa na to odvážil a vyšlo to..ja však takú odvahu nemám, treba vziať do úvahy aj konštitúciu ženy aj veľkosť bába..viem, že cisár je operácia, aj presne viem aká, ale KP si ja osobne netrúfam rodiť prirodzene..byť tak pôrodník a vedieť, že sa maminka bojí a veľmi bojí, tak ju určite netlačím na prirodzený pôrod..a dovolím si podotknúť, že pred 15 rokmi sa toľko o komplikáciách a nedostatočnom okysličení a jeho vplyve na bábo pri pôrode KP nevedelo..

certica
5. říj 2007

peti, super, ze ste ten porod KP tak dobre zvladli. ja osobne by som vsak do toho tiez nesla (hrdinstvo bokom), hoci za inych okolnosti velmi rada experimentujem, vlastne dieta to uz je ine kafe. je to samozrejme vec nazoru 😉

mysulka
5. říj 2007

To mi říká každý, jenže ten náš šmudla ušmudlanej fakt nespolupracuje a když chce doktor vidět ksichtík tak si tam dá ručičky a když chce vidět další měsíc ručku, tak si jí dá pod hlavičku 😠 má nás všechny na háku 😎 o kopání a čutnutí taťínka nemluvím, kope jak divý a když přicupitá pyšný otec, aby si šáhl, tak přestane 😠 Prostě celá paličatá maminka 😀 Tak mu moc šancí nedávám, že by dostal do porodu rozum.

Ale jinak sisstin děkuju za podporu 🙂

sisstin
5. říj 2007

mysul: my jsme hodně sexovali od zadu..pak se mi večer začlo děsně vlnit břicho furt..a bylo mi difně..a už byl hlavou dolů..musíte ho požduchat 😝 😅 😅 😅 😅

ally.sm
5. říj 2007

Ahoj holky,já mám taky pořád KP,a příští týden už nejdu na ko ke svému lékaři ale do špitálu.Porodní asistentka mi doporučila kočičí hřbety,tak teď cvičím, ale nevím nevím jak to dopadne....

betka1
5. říj 2007

ahojte, niektore ste tu pisali, ze babo sa moze otocit aj 2 dni pred porodom. Mohlo by sa stat, ze bude pekne hlavickou napred a par dni pred porodom hups a otocilo by sa nohami napred?

sisstin
5. říj 2007

betka: stát se to může..ale je to fakt výjimečné 😉

mysulka
5. říj 2007

ten sex zní líp než to cvíčo 😉

tak to prubnem a jsem zvědavá, jak dopadnem, pak dám info, doufám, že z toho nedostane mořskou nemoc 😉

sisstin
5. říj 2007

mysul: ono je to jak ty kočičí hřbety..opři se o lokty..a vystrč zadek 😝 no..a můžete začít otáčet 😅 😅 😅 😅

mysulka
5. říj 2007

tak to já vím, jak se to dělá 😉 Jen je to vždy příjemnější ve dvou 😉

mirka21
7. říj 2007

no aj ja mám malinkú otočenú KP a doki mi povedal,že bude najlepšie keď pojdem cisárskym lebo by som malinkú nemusila vytlačiť pretože mám doť úzku panvu 😉

aruna
2. lis 2007

ahoj holky, koukám, že už tu nikdo dlouho s KP nebyl 😒 ... končím 37tt, prcek je stále obráceně, můj doktor mne děsí, že bych mohla rodit "přirozeně"... Někdo tvrdí, že chlapečci se takto rodit nesmí, nikdo jsem se to ale oficiálně nedočetla... je to navíc mé první mimčo, jsem dost štíhlá a je mi už 35, tak mám asi všechna kritéria pro sekci... myslíte, že si ji budu moci prosadit? nebo se mě nikdo ptát nebude? docela jsem se vyděsila, když jsem tu četla ty zlomené klíční kosti, rozsáhlé šití, atp... ☹

elise
4. lis 2007

aruna určite si vybav cisársky ked čakáš chlapčeka že vraj ked sa bude tlačiť ritkou von tak nebude musieť nmať v budúsnosti deti, ale mne sa malý pretočil den pred plánovaným cisárskym a rodila som normálne 🙂

mmisak
4. lis 2007

Ahoj Arun ja mám také mimi KP a jdu 12.11. na císaře.Jsem prvorodička a tak mi doktoprka zeptala co já na to ale že mi doporučuje císaře.U toho císaře toho prý prvorodičkám dělají velmi často prý záleží i na velikosti dítěte poble biometrického UTZ dítě nasmí bít menší než 2500g a větší než 3400g.kde budeš rodit? Už chodíš do poradny do porodnice?Semnou to v poradně probrala doiktorka

kattyn
5. lis 2007

ahojky, tajk já mám taky KP .-.. ale ten sem měla už i u prvního klukánka a rodila sme normálně .. přirozeně .. a te´d zase Kp .. ale to je díky mé vrozené vadě , dvourohá srdcovitá děloha s přepážkou, díky které se miminko jen tk eotočí a zůstává sedět ... budu rodit zase normálně .. když už sjsem to zvládla jednou .. doktor v tom nevidí taky žádný problém .. navíc , malej byl malinkatý , měl jen 2,40kg a 46cm .. no a teď to vyoadá zase na malinkaté miminko ..

kalo
5. lis 2007

kattyn, to je skvělé, jak si to zvládla! Mě bohužel rodit normálně nenechali...Podle několikerých měření mi řekli, že malá bude mít 2,10 což je málo, takže císař 😖 Jenže se pěkně sekli..malá měla 2,70kg a byla drobná, takže by se určitě dobře rodila...

Bohužel jsem nedostala na výběr (měla jsem k tomu těhu cukrovku a drobnou postavu 54 kg před porodem). Doufám, že druhé dítko si už pěkně vytlačím 😀

Ale všem co rodí KP držím moc a moc pěsti!!!!!

kattyn
5. lis 2007

kalo díky moc ... 🙂
proč tě nechtěli nechat rodit normalně,když bylo miminko malé?
to jsi teda štíhlounek .. to jsme měla před otěhotněním.. asi jsi vůbec nepřibrala, že?
věřím a doufám v to ,že se to teď zase povede ..🙂

kalo
5. lis 2007

Ono je to taky porodnicí..koukám, že jsi z Brna a tam je pár nejlepších porodnic v republice, co vím. U nás v Č. Buděj. prvorodičky berou císařem...Je to riskantnější porod...
Jinak já přibrala asi 5kg a celé těhu v pohybu (učitelka tělocviku 🙂 )
Ale jsem ráda, že zase opět slyším, že i porod KP se dá taky zvládnout, když jsou dobré všechny podmínky. Moc držím pěsti i u druhého chlapečka! Aspoň víš, co tě podruhé čeká 🙂

kattyn
5. lis 2007

já jsem z Ivančic, to ej kousek asi 30 km os Brna a já roidila tam ... teda tady ... kdybych vyloženě chtěla, tak mi toho císaře udělajía,ale já enchci 🙂

olivz
7. lis 2007

Ahoj holky,já rodila dceru taky koncem pánevním.Císaře mi nikdo ani nenabízel a to malá měla 51cm a 3800g,takže nebyla žádný drobeček.Ale zvládli jsme to v pohodě,jen jsem koukala na tváře doktorů a primáře,byly pěkně vykulený,že je malá tak velká
(říkali mi že má maximálně 3200g,ale ultrazvuk neni přesný).
držím všem pěsti a přeju krásná,zdravá miminka.

mirka21
7. lis 2007

cecetka ja som mala malú otočenú koncom panvovím a ani sa mi neotočila ale ak chceš rodt spontánne malinké musí mať od 2500gamov do 3500gramov to sú hranice povolené na normálni porod´,moja malá mala 3750gramov tak mi museli robiť cisársky a tiež som bola prvorodička takže nezávisí to od toho či si prvorodička ale od mier tvojho dieťaťa 😀

ina.b
8. lis 2007

Ahojky. Malá byla také KP a navíc jsem měla málo plodové vody, tak byla sekce nejlepším řešením. Dělali mi ji v celkové anestezii, takže si nic napamatuju. Manžel byl ve vedlejší místnosti, kam mu malou přinesli, aby si mohl udělat nějaké fotečky a podepsat si jí. Takže to vlastně prožíval sám, jelikož já spala jako špalek 😀
Nemůžu porovnat, jestli je lepší normální porod, protože jsem ho nezažila. Ale bude to asi na stejno, bolestivé je to tak i onak.

elinka27
12. lis 2007

tak ja som bola dnes na poradni a maly je stale KP, takze asi budem rodit cisarskym z coho som neni nadsena sa bojim,ze sa mu nieco stane 😒

vesi
12. lis 2007

elinka, neboj sa moja prvá dcéra bola KP a je v poriadku, rodila som obe deti cisarom a sú v pohode, ber to aj z tej lepšej stránky, pravdepodobne ťa odrodia tak, aby si bola na vianoce doma 😉

certica
12. lis 2007

elinka, ak sa bojis o dieta, pri cisarskom sa mozes rooozhodne menej ako v pripade, ze pojdes prirodzene

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru