Porod koncem pánevním. Nemáte zkušenost?

cecetka
18. črc 2006

Jsem ve 35.týdnu a malý se zatím neotočil hlavičkou dolů. Další kontrolní UZ mám ve 37.-38.týdnu. Pokud se neotočí, půjde ven císařem cca 7-10 dnů před termínem. Přesto se chci zeptat, nemáte některá zkušenost s porodem koncem pánevním? A skutečně se prvorodičky berou vždycky na císaře?

jana.sun
14. čer 2011

@zdenush88 to budou mít tatínkové vždy dvojnásobný důvod k oslavě narozek 😉 😉 😉 Myslím, že naše děti budou opravdu moc dobře "zapité" 😵 😵 😵

zdenush88
15. čer 2011

@jana.sun no ja som celkom aj rada, ze budem v tej dobe v nemocke..... 😀 😀 😀 😀 uz vidim to ten moj zapijem s mojim otcom... no to bude... 😀 😀 😀 😀

nena62
15. čer 2011

ahojte...chcem sa opýtať,prvé babo som rodila kp,cisarským...a teraz druhe je zasa kp,som v 32 tt.myslíte,že sa otočí?alebo je zasa pravdepodobnosť,že bude zasa kp...

sirinka
15. čer 2011

@nena62 ahoj, ja som mala druhu KP a tretia sa otocila okolo 33tt. prva bole dole hlavickou hadam od zaciatku 🙂

veruska007
15. čer 2011

No, ja jsem 32.tt a prcek kope do mocaku, do zeber, zleva, zprava... zaujima vsechny polohy a krouti se jak uhor. Myslim, ze dokud dite nezaujme finalni polohu, tak je velka pravdepodobnost, ze se otoci spravne. Starsi chlapecek se otocil az ve 34.tt, a to uz me dr. chtela hnat na manualni otoceni...

jana.sun
15. čer 2011

@zdenush88 😀 😉

miselka11
15. čer 2011

@zdenush88 ahoj, aj my sme KP, u vas je koli polohe babatka automaticky planovana sekcia?








zdenush88
15. čer 2011

@miselka11 no tak som to pochopila, ked doktor povedal, ze mala je kp a ak sa neotoci tak sa pojde sekciou automaticky, ze nechcu ohrozit dietatko.... a som rada, ze neriesil ani vahu malej ani sirku panvy, lebo cim viac som si o tom citala, tym viac som presvedcena ze sekcia je najlepsie riesenie, co sa tyka tejto polohy.....

zdenush88
15. čer 2011

@veruska007 moja sa nevrti z lava do prava, stále je len napravo natlacena, fakt ze minimalne od 30tt... neviem aj predtým co robili sona, vzdy na pravo, co nema na lavo dost miesta??? 😅 😅 😅 ak sa otoci, budem riadne prekvapena... akurat sa jedej kamoske otocil, je v 36tt a ze uz sa chystala na sekciu a maly buum hlavka dole... 😉

janca_dobi
15. čer 2011

Naše princezna je také KP a pokud se neotočí, tak můj dr. rovnou mluvil o plánované sekci.

nena62
15. čer 2011

a chcem sa ešte opýtať,keď sa neotočí,kedy ma lekár vypiše na sekciu?pri prvom babetku ma nechali celú noc čakať v bolestiach,či sa neotoči,až potom rano ma vyslobodil primar,že sekcia.

miselka11
15. čer 2011

@zdenush88 ja som presne toho isteho nazoru, tiez mam viacero diagnoz na sekciu a tu by to stale najradsej riesili spontannym porodom. Budem rodit v Trencine. preto sa pytam ci u vas je o automaticky. tiez sa bojim o babo

miselka11
15. čer 2011

@nena62 vsade je to inak - niekde Ti naplanuju sekciu tyzden - dva pred porodom, niekde vobec a skusaju spontanny porod, nakoniec s tym mas aj sama skusenost. Najlepsie je dohodnut si to nejako vopred, ze si zelas rodit planovanou sekciou..

veruska007
15. čer 2011

No, tak u nas se rodi KP prirozene.... akorat tak rodily dve kamosky a obe diky tomu maji poskozene miminko 😕 . Tak doufam, ze nas maly si to jeste rozmysli. Zatim je pekne divoky, porad se mrska, ale ted ma zrovna nozky dolu.

mfleur
16. čer 2011

Já jsem ve 34. týdnu a taky KP a doktor mi řekl, že tím, že jsem prvorodička, tak mi automaticky doporučuje císařský řez, prý do přirozeného porodu by šel jen sebevrah. A taky mi řekl, že už je velmi malá pravděpodobnost, že se přetočí ☹

majatob
16. čer 2011

ahoj holky, chci vas jen povzbudit, me se prvni otocil hlavickou dolu ve 38.tt a prostredni dokonce az pri porodu 🙂 takze nadeje umira posledni a co koukam, jste vetsinou kolem 32-34.tt, tak drzim palce aby se mimca umoudrila 😵

mfleur
16. čer 2011

No ale naše mimčo je už docela spadnuté dole, takže doktor říkal, že už tam asi ani nebude mít místo na přetočení.

ssimmikk
25. čer 2011

Ahoj maminky, máme polohu KP, sice jsem druhorodička, ale u prvního porodu sjem omdlívala, hrozil nám akutní císař, ale i přesto si doktoři stojí za svým, že budu rodit spontáně, radši bych na císař, už pro rizika co jsou pro miminko a děsí mě představa, že miminku zůstane hlavička uvnitř a já třeba omdlím, lítá mi tlak, jak se mu zachce.....vím, že svoje rizika má i císařský řez, ale i přesto bych mu dala přednost....kde v Brně a jeho okolí vám dali i jako druhorodičce na výběr mezi porodem KP a císařským řezem,kde je možná domluva?

melis7
26. čer 2011

@ssimmikk bohužel nevím,kde v Brně by ti udělali císaře.Jen nsem tě chtěla povzbudit.sama jsem měla miminko KP,u nás naštěstí dávají vybrat,takže jsem rodila řezem.Musím říct,že tě úplně chápu mě se o tom izdálo,že mi miminko za hlavičku uvízlo uvnitř. Strašně držím palce,ať toho císaře nakonec má,když ho chceš.Co jiná porodnice než rno,to nechceš zkusit?

ssimmikk
26. čer 2011

@melis7 moc děkuju, vidím na netu, že je nás opravdu hodně co tohle řešili nebo řeší a to hlavně v brně, protože zde nepřistupují na nic.....v úterý se jedu domluvit do břeclavi, tam by prej údajně na to měli přistoupit, snad do té doby vydržím, mám poslíčky už tři dny a docela často, njn, při nejhorším ze sebe budu muset udělat histerku, že mám strach z normálního porodu 😅

myrer
26. čer 2011

@ssimmikk Ahoj, já mám dítě taky koncem pánevním, je to chlapec, jsem prvorodička a dítě je po IVF, vzhledem ke všemu, jsme se s manželem rozhodli pro císařský řez, rodit budu v Břeclavi. Přistoupili na to bez problémů, dokonce mi při vyšetření řekli, že konce pánevní rodí i u vícerodiček, pokud nejsou příznivě nastaveny okolnosti pro normální porod. Takže by to mělo jít. Možná se tam v úterý uvidíme, jdeme tam také, pro termín 🙂.

myrer
26. čer 2011

@ssimmikk ...i u vícerodiček konce pánevní rodí císařským řezem.. nějak mi to vypadlo, promiň

ssimmikk
26. čer 2011

@myrer v pohodě, já si tu větu doplnila 😉 tak já tam jedu v úterý přímo k primářce, mám tam být okolo 10hod., tak sjem zvědavá, jak pochodím, co mě štve je i to, že jsme v brně, kde mám 3porodnice u prdele a nejsou schopni nikde vyhovět a chovat se k rodičkám normálně, chtěla bych vidět je v naší situaci....jak tak koukám, tak každej prchá hlavně do Břeclavi a dostsi to tam i chválí.....už chci být doma a mít miminko u sebe, jsme z toho všeho vyčerpaná, což asi každej....

myrer
26. čer 2011

@ssimmikk Porodnice je v Břeclavi dobrá, ale i tady platí, že nedělají porody na přání rodičů, poslední slovo má vždy lékař. I oni jsou tlačeni na snižování % císařských řezů. Moje známá rodila v Břeclavi druhé dítě, taky konec pánevní a rodila normálně, naštěstí dítě v pořádku. Pokud je k poloze konec pánevní ještě nějaký jiný zdravotní problém, pak je císařský řez jistější. Já mám atypicky rostlou placentu, takže jinak by to asi u nás ani nešlo. Souhlasím, jde hlavně o dítě, my s ním budeme celý život, ne jen po dobu porodu jako lékař. Držím palce.

ssimmikk
26. čer 2011

@myrer děkuji, taky ti přeji aby vše dopadlo dobře 😉 no uvidím, jak dopadnu, nechci císař na přání, ale snad je dost velkej důvod mít zdraví dítěte a můj tlak-kolapsový stavy, do císaře nejdu ráda, to teda vůbec, malinko furt doufám, že se otočí, ale naděje je malá....strašně by se mi ulevilo, kdyby se miminko udobřilo a otočilo... 😉

myrer
26. čer 2011

@ssimmikk Já jsem si to taky malovala, koupila jsem si olej na masáž hráze, vysvětlila jsem manželovi, kde že to je a co to vlastně bude masírovat, chtěla jsem si koupit Epino a připravit se na normální porod v rámci možností.
A ono je to uplně jinak. Mám trochu obavy, jak se budu moci postarat o dítě, hlavně ty první dny, ale snad to zvládnem. Mě sedí docela již úplně dole, takže otočení se nebude asi konat. Mám ho hlavou vzhůru snad od 30 týdne a vůbec se nehne.

ssimmikk
26. čer 2011

@myrer hm, tak to jsme na tom stejně....a ten císař máš jen kvůli poloze nebo i jiné zdrav. problémy?

ssimmikk
26. čer 2011

@myrer promiň už jsimi psala proč 😕 no sleduju, že hodně mamin jezdí na císař právě do Břeclavi, takže se nedivím že mají vyšší počet CŘ....

myrer
26. čer 2011

@ssimmikk To snižování se údajně netýká jen Břeclavi, ale vůbec všech porodnic, možná proto to odmítají i v Brně nebo kdekoliv jinde, pokud tam není závažný problém.

myrer
26. čer 2011

@ssimmikk Ty jsi uvažovala o tom otočení nebo ne?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru