• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod koncem pánevním. Nemáte zkušenost?

3. listopadu 2017 
@fillipepi vite o tom, ze KP je obvykle poloha fyziologicka, nikoliv patologicka? Kazdy porod nese sva rizika, na KP je nebezpecna jedina vec, ze z nej maminky na diskusnich forech udelaly strasaka a ze jak je v mene procentech tehotenstvi, tak ne kazdy doktor s nim ma dostatek zkusenosti... Porod nikdy nebude bez urciteho rizika, doktori nejsou carodeji, ale v dnesni dobe uz to riziko je opravdu minimalni, ale urcita mira pokory tam proste byt musi, clovek nikdy nevi co se stane a jistota v tomhle neexistuje...
5. zář ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@akankeo Dobrý den. Ano, vím. Před rozhodování ohledně KP jsem byla postavena a přirozeně jsem zjišťovala vše, co se dalo. Jak jste napsala, každý porod nese riziko a mám v okolí nemalé množství porodů hlavičkou, které nebyly ukázkové. I z toho důvodu je pro mne fakt, že hlavička miminka jde poslední, prostě impulz k tomu, abych se takového porodu bála. Neříkám ale, že sekce je správná volba. Každý má na věc svůj pohled a je na něm, jak se cítí. Co se týká "strašáka na diskuzních fórech", myslím si, že na nich spíše převažují maminky, co by KP rodily, dle toho, na co jsem narazila já. Každopádně je to každého věc, můj názor je pouze příspěvek do diskuze pro kolorit různých pohledů, nejsem v něm radikální a už vůbec ho nikomu nevnucuji.
5. zář v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Také mám zkušenost s KP. Do poslední chvíle jsme s manželem doufali, že se prcek otočí hlavičkou dolů, ale nestalo se tak. Na obrat jsme jit nechtěli protože tomu nevěřím a bála jsem se že miminku víc ublížím než pomůžu. Váhový odhad miminka byl cca 3600g. Chtěla jsem tedy zkusit porod normální cestou, samozřejmě po domluvě s primářem. V den porodu mi oddetkla plodová voda v porodnici se připravili na obě varianty jak na normální porod tak i císaře. Nakonec jsme porodili přirozenou cestou krásného chlapečka, který meril 52cm a vážil 4140g! Porod jsme zvládli bez komplikací. Jsme oba v pořádku.
7. zář ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@fillipepi a mluvila si snejakyma maminkama, zo rodily kp? Vsechny si chvalili, ze nebyly potrhane, jak jde nejdriv prdelka jako predvoj, tak pak uz je hlavicka v pohode... Jinak me se to povida, ja to nerodila, moje tehu nesplnovalo obvykle predpoklady pro porod a sla ven akutni sekci, kvuli selhavajicim prutokum
8. zář v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akankeo V okolí mám několik takový případů. Ve většině skončily akutní sekcí, protože miminko nedorotovalo, jak mělo. V jednom případě sekci nestihli. Mluvila jsem s maminkou, která takhle rodila dceru, druhá se jí taky neotočila a zvolila raději sekci. Říkala, že podruhé už by to zažít nechtěla (tady je ale otázka, jestli za ten pocit mohl porod KP, anebo spíš přirozený porod sám o sobě, těžko říct). Věřím tomu, že se dá porodit úplně normálně a možná lépe, ale já prostě nemám tolik osobní odvahy, abych do takového porodu šla.
9. zář ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Take jsem na zacatku roku rodila prirozene KP. Porod se sam rozbehl ve 38tt a do porodnice jsem sla s tim,ze bude proveden cisar. Avsak zrovna slouzil primar oddeleni, ktery mel s prirozenymi porody KP zkusenost. Nakonec se tedy maly narodil prirozene, do porodnice jsme prijeli ve 14,30h a v 16,30h uz byl na svete (3,3 kg a 51cm). Porod probehl rychle a nerekla bych, ze byl tak narocny a strasidelny jak jsem ocekavala. Hrozne moc v tom hraje psychika. Drzim palce holkam co se do prirozeneho porodu KP take pusti:slight_smile:
3. lis ve 13:28  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek