Porod
alisek
26. led 2008

Porod podle Frederika Leboyera/Michela Odenta

Ráda bych věděla, zda jste se některá s těmito metodami (ne uplne doslova) sami setkali a nebo o nich aspon nektera z vas uvazovala.
Videla jsem dokument o Porudech bez násilí podle Frederika Leboyera v nejake ceske porodnici, projekt byl uskutecnen v r. 1988 co z bylo na tu dobu velmi pokrokove, aspon si myslim.
ria80
26. led 2008
Taky jsem to videla,bylo to bezvadny,taky bych byla rad,az budu rodit podruhy,to takhle bylo.
alisekautor
26. led 2008
to ria80, ja teda jeste dite nemam ale az jo, tak bych chtela taky mit podobne vedeny porod. S par nazorama FL nesouhlasim ale kdyz se ta metoda aplikuje jen z polovinyi, tak je to uspech.
karotky
26. led 2008
Holky................o co přesně jde? =-)
Jsem nějak mimo. :-N
pindruska
26. led 2008
alisek: dávali to nedávno v televizi, viď? náhodou jsme to na ten pořad s manžou přepnuli a koukali jsme se. souhlasím, že na 80. léta tam byly docela pokrokové názory, až jsem se divila. ale zkušenosti s tímto zatím nemám a ani nevím, jestli to někde v porodnici funguje.

karotky: dej si jména do vyhledávače 😉

»Porod bez násilí« podle Frederika Leboyera
http://www.porodnice.cz/node/3778

Porod podle Michela Odenta
http://www.porodnice.cz/node/3779
alisekautor
29. led 2008
Pindruska: jo byl to ten samej dokument co myslíš. hledala jsem namátkou nějakou porodnici, kde se tím zabývají a nejspíš krom Vrchlabský porodnice a Brněnské-Obilní trh por. to jinde proste nebude možné. Tak asi pojedu rodit jednou do Brna 🙂
karotky
29. led 2008
Pindrusko............přečetla jsem si oba odkazy a můžu říct,že jsem se s těmito metodami(z 50😵setkala u vlastního porodu.PA se mi maximálně věnovala,hezky si se mnou povídala a když mi bylo nejhůř,hladila mě po vlasech a říkala:"To bude dobrý."
Když se Adam narodil,tak se na sále mluvilo opravdu potichu a byl slyšet jenom Adámek,jak kňourá apd. x-)
Jediný,koho bych v určitých chvílích vykopala,byl můj manžel,který si neustále stěžoval,že se tam nudí,bolí ho záda(no,nevím co koho bolelo víc 😃 )............. 8-(
Když přišlo k tlačení,tak se kamsi ztratil a já to dotáhla do konce jen s PA a doktorem. 😃
Myslím si,že v dnešní době je zdravotnictví na velmi dobré úrovni a ve vlastním zajmu začnou porodnice dělat vše proto,aby se tam nastávajícím maminkám líbilo a dobře se rodilo. x-)

Začni psát odpověď...

Odešli