Rozdíly v hodnocení těhotenské cukrovky

puresin
5. říj 2016

Začátkem týdne jsem byla u svého doktora na kontrole a větším UTZ (29.tt) a při té příležitosti byly hotové i výsledky mého OGTT testu. K hodnotám mi doktor řekl doslova: "Podle dnešních tabulek cukrovku nemáte, před dvěma lety byste ji podle tabulek měla". A vyber si. 😅
Setkaly jste se s tím některá? Nedal mi ani nijakou radu, jak to 'zlepšit', tak jsem aspoň přestala sladit kafe a vynechala čoko croissant.. 🤐

bajarys
5. říj 2016

Mám to tak podobně. Dokonce jsem absolvovala testy dva, jeden potvrdil cukrovku podle nových tabulek a ten druhý, dělaný teď asi 14 zpátky, vyšel negativně. Tak si vyber. Každopádně dietní režim s omezením nebo nejlépe s vynecháním cukrů neuškodí ani v případě, že cukrovka není.

werumka
5. říj 2016

@puresin Ty limity se měnily na základě mezinárodní studie, která zkoumala vliv glykémie na miminko. Byla to první studie svého druhu a podle ní se limity po zátěži uvolnily a limit pro lačnou se naopak zprisnil. Více v článku u mě na blogu 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru