Porod. Ve kterém týdnu jste rodily?

danca94
23. zář 2019

Zdravim maminky 😊 chtěla bych se zeptat.. v jakem tydnu jste rodily? Dneska jsem ve 38+6tt a strasne se těším na ten den “D” 😂😊 jasné, ze je tam i strach z porodu, bolesti atd.. Ale ta natesenost je velká.. 😂 možná proto, ze jsem prvorodicka a v podstatě nevím co ne vlastně čeká 😂🤷🏻‍♀️
V pátek (38+3tt) jsem byla v poradně na běžné kontrole, která probíhá každý týden.. a při ultrazvuku mi rekl pan doktor, ze mám němé plodovky než tomu bylo doposud.. Myslím si, ze je to v pohodě, když už mám téměř před porodem a ted už to muže přijít kdykoliv.. každopádně mi budou hlídat množství.. což znamená, ze jestli ted v pátek při další kontrole 39+3tt budu mít zase o něco méně, tak si mě tam nechají a vyvolají??? 😂🤷🏻‍♀️😶

babanci
24. zář 2019

@danca94tak já Ti jeden takový napíšu, ten Tě potěší. Před dvěma měsíci a kousek rodila moje dcera. podruhé. Natahovala to přes termín, jako i poprvé a tak se rozhodlo, že nechají 10 dnů přenášet a pak 4. 7. vyvolají. Den před mi ráno ve 4 hodiny volala, normálním oznamovacím hlasem, že by potřebovala, abych nedorazila, že asi už pojedou. V 4.30 vyrazili a v 5.36 se jim narodila dcera. Zdravá, krásná, 3 210 gr. Dcera si odešla ze sálu po svých a odpoledne s úsměvem přijímala návštěvy. Bez zranění a úplně happy. 🙂

danca94
autor
24. zář 2019

@lennus Ježíš :( to jste si musela vytrpět chudinko.. ještě, ze mate ty ostatní drobečky kteří Vám to vynahradi.. to je fakt 🙏❤️

danca94
autor
24. zář 2019

@babanci no to je super 😊😍😂 Takhle si to asi představujeme každá 😂🙏

monfej
24. zář 2019

Syn se narodil 40+5, začali mi kontrakce po 5ti minutách,plodova voda mi odtekla v nemocnici a moc jsem se těšila az bude venku 😊 nejkrásnější pocit

re_barbora
24. zář 2019

38+3. V sedm vecer jsem jela do porodnice s tim, ze mam kontrakce po peti minutach, ale doktor me poslal domu, ze na porod to jeste urcite neni. Za dve hodky jsem jela zpatky s uz docela dost bolavyma kontrakcema po trech minutach a za dalsi dve hodky byla venku. Jinak jako prvorodicka jsem se taky tesila a byla zvedava, jestli je to tak hrozny, jak vsichni rikaj 😁 no a je 😅

danca94
autor
24. zář 2019

@re_barbora super 😂😂😂

rebe
24. zář 2019

Mám tři děti, ale 38+6 jsem se nedočkala ani jednou 🙂

leymea
24. zář 2019

@re_barbora ja to cekala jeste horsi 😀 (ale samozrejme je to nepopsatelna bolest, chtela jsem ke konci uz umrit 😀 ).

eukamaminka
24. zář 2019

41+2 vyvolávaný (ukončen císařem) a 39+2 přirozeně a bolestivost byla stejná.

lencamat
24. zář 2019

Ahoj syna jsem rodila presne v den terminu mela jsem pocit na velkou a zacaly kontrakce plodovku mu musely pichnout.A dcerka je narozena 37+3tt a zacalo to ze my nebylo dobre bolelo me bricho a postupne my zacaly kontrakce plodovku my pichly taky a to tyden pred tim my uz odchazela hlenova zatka takze porod se my blizil.

kristousenecek
24. zář 2019

@danca94 ahoj,já rodila ve 37tt ;)* praskla mi voda a už to šlo jak po másle ,a to mi tvrdila doktorka že to vůbec na porod nevypadá ;);D ,..a to mám první ,

iris92
24. zář 2019

Ja jsem rodila v 38+6, prvorodicka. Rano jsem byla na kontrole, dr. mi dala dalsi termin do poradny v nemocnici a rikala, ze tam urcite jeste prijdu, ze se nic nechysta. No, ten den vecer praskla voda a dalsi vecer se maly narodil 😉 ale kazdy to ma jinak, co porod to unikat, takze tuhle otazku chapu jen na odreagovani 😉

danca94
autor
24. zář 2019

@iris92 samozřejmě.. píšu už o par komentářů výše, ze to neberu v potaz 😉☺️
Jsem už asi jen nedockava a rada si vyslechnu i ostatní

danca94
autor
24. zář 2019

Noooo, když tak koukám tak je vás tu poměrně dost, co píší ze jim doktorka na kontrole řekla, ze se k ničemu neschyluje a ono to přišlo na většinu ještě ten den 😳😂
Myslím si, ze miminko asi nejlépe ví samo, kdy se mu zrovna bude chtít přijít na svět.. a při kontrole to asi na 100% nezjistí..

claire90
24. zář 2019

Prvni se narodila 40+2, ke konci tez mene plodove vody, ale zvysenou pozornost tomu nevenovali, ze ke to ke konci normalni, jen mi tenkrat dr. vypsal "poukaz" do spitalu, kdyby si me v terminu tam chteli nechat a vyvolavat, no nikdo me tam ty dva dny predem nechtel 😅
Druhej je pak 40+0, oba bez vyvolani, prirozene, voda prdla az v porodnici. U mladsiho se cekalo na prasknuti, aby se mohlo zacit tlacit, nemela jsem paru o porodu v plod. obalech, ocekavala jsem to prasknuti jak vystrel na startu zavodu 😅

jade85
24. zář 2019

39+3. V 39+2 jsem se v úterý v poradně svěřila s tím, že mám od neděle pocit, že mi možná odtéká pomalu plodovka. Otestovali, potvrdilo se, takže šup antibiotika do žíly a tabletka k čípku. Malej uz se ale nejspíš tak jako tak chystal, první znatelný kontrakce jsem měla někdy koncem odpoledne a druhý den ráno už byl na světě <3 byl to nejkrásnější zážitek v životě 🙂

yildiz
24. zář 2019

Prvni 42+2, druhe 41+1, treti 40+4, ctvrte 40+0 se me to vzdy zkracovalo :D ale vsechny porody max ok

katherine177
25. zář 2019

39tt.10dní před termínem, malý měl 3290g,49cm ,ale každý to má jinak

katherine177
25. zář 2019

@danca94 to je pravda ,ráno jsem byla na kontrole a pak jsem začala hnědě špinit,do večera pořád pobolíváni břicho,tvrdnuti ,ve 22hod.mi začaly kontrakce a 23:09h.byl venku.

hanci23
25. zář 2019

Já 38+6tt, v noci v půl 2 mi praskla voda, v půl 10 mi začaly první kontrakce a v 15 h byla malá venku. Byla jsem tedy slaboch a nechala si píchnout epidural, ale díky němu jsem se rychle otevřela ze 4 na 8.

jade85
25. zář 2019

@hanci23 vůbec si neříkej, že jsi kvůli epiduralu slaboch! Zvlášť jestli ti takhle krásně pomohl, udělala jsi to nejlepší rozhodnutí 🙂 žádná žena, která porodila není slaboch!

babanci
25. zář 2019

@danca94 No, to u mojí prostřední dcery taky. Byla se ukázat v porodnici a prý to rozhodně nebude hned tak. Ještě ten večer měla dítě.

babanci
25. zář 2019

@hanci23 Co blázníš, jakej slaboch! Za mě kdyby byl, tak ho taky chci. Když rodila moje prostřední dcera, je to 14 let, už se o něm psalo a někde se dělal. Byla mladičká a nečetla o tom nic a já si slíbila, že jí o něm neřeknu, protože se ještě tvrdilo, že se to moc nedělá, nejsou zkušenosti a že někdo, údajně, po tom ochrnul. Řekla jsem i manželovi, že jí to neřeknu ani za nic. Když mi pak dcera volala v noci, že má šílené bolesti, jako první jsem jí řekla...nedělej hrdinku a řekni si o epidurál. Můj muž se začal smát, že přesně tohle tušil, že udělám. 😀

iris92
25. zář 2019

@danca94 No, vzdyt ja si to jeste zive pamatuju jak jsem byla nedockava a chapu to 🙂 ta nevedomost je nejhorsi. Hlavne at vsechno dopadne podle tvych predstav 👍

danca94
autor
25. zář 2019

@iris92 moc dekuji 😊❤️

amazonkajanik
26. zář 2019

38+6
Ten den jsem byla na kontrole,malý akční,že se i sestry smály když viděly tu křivku na monitoringu. Nic nenasvedcovalo porodu. Odjeli jsme si do Budějovic,švagr měl konzultaci v nemocnici. Při cestě zpět zastávka u našich,mamka že břicho spadle nemám,ze to nebude. To bylo v pondělí 10.6. a měly dorazit další bouřky. Odjeli jsme domů a je fakt,že mě už v globusu pobolivaly záda ,ale ty mě braly už od čtvrtka 😁 nu,doma sprcha,že asi prdy.😂 prdlajs,vylezu,mírně zatlacim a ona mě praskla voda. 18:25 příjezd do porodnice,18:55 byl malý na světě 😂

danca94
autor
26. zář 2019

@amazonkajanik za 30minut?? 😂😍😍😍😍 no krasaaaa, závidím 🙂

amazonkajanik
27. zář 2019

@danca94 asi jsem to podedila po mamce 😁 jsme 4 sourozenci,všichni v pondělí,za 10min půl 2,4,7 a 8 a nejdyl rodila nejstarší ségru a to 4h
Malej je taky v pondělí,v 18:55 (já byla v 18:20) 😂😂😂😂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru