Porodily jste předčasně, i když tomu nic nenasvědčovalo?

tyf
13. bře 2015

Ahoj holky, vím, že tohle je hrozně individuální, ale myslíte, že je možné porodit dříve (teď jsem 36+5), i když celé těhotenství tomu nic nenasvědčovalo, čípek jsem měla ukázkový a na poslední kontrole před 5-ti dny MUDr. nic neříkala? Najednou mi ze dne na den kleslo hodně břicho a celý den mě provázejí menstruační křeče. Je to můj druhý porod, první byl vyvolávaný, takže moc nevím, jak to obvykle začíná, jestli tenhle stav může trvat ještě týdny, nebo bych fakt mohla začít rodit každým dnem..... Děkuju.

punky
13. bře 2015

ja prvni tehu mela ukazkove vsechny testy byly v pohode,blbe mi nebylo ale padl 36tt a ja skoncila ve spitale a 37+5tt jsem rodila akutnim cisarem.ted druhe tehu je od zacatku s problemamam testy spatne podezreni na downa nastesti nepotrvzeno a ted klidovej rezim hrozici predcasny porod.opravdu je to hodne individulni a nikdy clovek nevi kdy porodi ale myslim ze mas mimco uz "dopecene"tak uz by to nebyla takova tragedie kdyby jsi porodila

zuzi.111
13. bře 2015

U me bylo cele tehotenstvi naprosto v poradku a najednou mi ve 33.t praskla znicehonic voda a bylo to. 36+5 uz je dobry, tak uvidis, jak to dopadne, drzim pesti.

emisekkk
13. bře 2015

@tyf může a nemusí to značit porod, ale opravdu mimi už je O.K., hlavně plíce, tak bych to nehrotila a byla v klidu

elen222
13. bře 2015

ahojky, já obě těhotenství přenášela, ale to co popisuješ, mi začalo u prvního dítka 10.tý den po termínu a nakonec se z toho rozběhl porod. Držím pěsti, ať vše zvládneš ty i miminko co nejlépe 😉

tyf
autor
13. bře 2015

Děkuju za odpovědi, tak u nás by to ještě chtělo nějaký ten týden, protože máme hodně malé mimi a hlavně já mám pozitivního streptokoka, tak musím být připravená vyrazit okamžitě 🙂

milmic
13. bře 2015

Mě doktorka řekla, že vůbec neočekává, že bych v příštích dnech mohla rodit. A pak mi praskla voda a byloi. Bylo to 35+6. Naopak u druhého mě strašili od 30.týdne a donosila do 39.týdne. A právě mi najednou kleslo břicho a celý den mě provázely menstruační bolesti. Může to něco znamenat, ale taky nemusí. 🙂

citun
13. bře 2015

@tyf Já 2x, poprvé 34 a třetí porod ve 35 tt. Při prvním jsem byla dokonce ten den na kontrole a v noci mi praskla voda. To co popisuješ už může být rozjíždějící porod, ale neboj 36+5 už není nic tragického. 🙂

alisek
13. bře 2015

Já to tak u druhého těhotenství měla, těhotenství ok, jen jsem brala vyšší dávku léků na štítnou žlázu a měla nízký tlak a 36+2 mě začala odcházet hlen. zátka a druhý den večer mě praskla voda, syn se narodil ve 36+4tt.

iluss
13. bře 2015

Já jsem obě děti porodila předčasně - o měsíc dřív. A nikdy tomu nic nenasvědčovalo, že bych měla rodit dřív, obě těhotenství ukázkové, žádné problémy, dokonce jsem byla den před porodem u své doktorky na monitoru a prohlídce a říkala, že se ještě dlouho nic nechystá a druhý den jsem porodila.

cajanka0712
13. bře 2015

Naše malá šla taky dřív, doktoři se jí tam snažili udržet do konce 37 týdne a potom musela na císaře, jelikož už by ve mně žít nemohla a třeba bych nakonec rodila mrtvé miminko. Po narození měla 2 kila, všechno zvládla, teď už jí budou za pár dní 2 roky, vše dohnala a je skvělá. Držte se, miminko to zvládne, došla jste v těhotenství dost daleko, jsou na tom maminky i hůř... kamarádka rodila ve 34 týdnu dvojčátka, praskli si vodu...

gabulenka
13. bře 2015

Nám se narodila holčička v 36+0 🙂 Měla 2,360g a 44cm 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru