Porodní váha pod 2 kila, máte zkušenost?

dameno23
19. únor 2016

Sem v 35tt sem drobná takže mimi také.ALE mimi má podle ÚZ 1600g + mám málo plodové vody.Takže za týden znovu na UZ a jestli malí nepovyroste chtějí ukončit těhotenství.Tak se chci zeptat zda ste některá rodila takle malé miminko pod 2kg v OSMÉM nebo DEVÁTÉM měsíci jak na tom miminko pak bylo,jestli muselo být v inkubátoru?Jak na tom bylo zdravotně?

jhoki
19. únor 2016

@dameno23 Rodila jsem 36+5, odhad byl 1900, měla ve skutečnosti 2340 g, byla naprosto OK, žádné problémy, akorát se nechtěla přisávat, a nejedlictví jí vydrželo dodnes. Taky jsem měla málo plodovky.

dameno23
autor
19. únor 2016

@jhoki a šla jste rodit normálně,nebo vyvolávačkou?

jhoki
19. únor 2016

@dameno23 Rozjelo se to přirozeně, byla ovšem konec pánevní, takže jsme se domluvili na císaři. V inkubátoru nebyla, 5. den jsme šly domů. A to množství plodovky je relativní, si myslím, že pokud je mimi menší nepotřebuje jí tolik. Psychomotoricky byla vždy popředu a je pěkně živé dítko.

zrofka
19. únor 2016

já rodila 35+2tt kluk 1950g.. v inkubátoru nebyl, plíce měl vyzrálé... v porodce jsme byli 10dní.. čekalo se,až nabere na váho nad 2300g.. 😉

viky2007
30. kvě 2016

@dameno23 ahoj já rodila 29 tt malá měla 980g, jak jste nakonec dopadli až teď koukám že je to trochu starší diskuze.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru