Poškozující řeči u porodu

spuldar
12. srp 2015

Jen sdílím, ale je to důležité, stůjte si za svým, nebojte se:
https://www.facebook.com/notes/985920648094980/...

soleilll
12. srp 2015

Zaplať pánbu, že jsem rodila plánovanou sekcí!

elinka89
12. srp 2015

teď zrovna to přelouskávám a musím teda říct, žen je to síla a hodně vět jsem bohužel taky slyšela 😠 Jestli něco z toho uslyším i při dalším porodu, tak budu křičet a budu zlá, hodně zlá 😀

mon_88017
12. srp 2015

Heh, rodila jsem ve "fabrice na děti", o které jsem si na diskusích načetla dost hororových názorů, a ani jednu z oněch vět jsem neslyšela 😎

keckemet
8. zář 2015

dost prehnane,rekla bych 🙂

japona
8. zář 2015

Přečetla jsem to a nepřijde mi to nijak poškozující. Co je tak strašného na dotazu, jak často máte bolesti nebo že bude rodit sestřička, co má noční? Pár vět je možná na hraně, ale celkově mi to prijde ok. Pokud je někdo ze zásady proti porodnicim, verim, že mu vadí od doktora i pozdrav..

urum
9. zář 2015

Prijde mi to taky jako dost hystericky vycet, na drtive vetsine tech otazek nevidim naprosto nic spatneho, natoz "poskozujiciho". Par vet je tam takovych mene citlivych, ale jinak na tom naprosto nic nevidim. Proste priste bude spatne, ze ma porodnice vymalovano do bile, misto modre pro matky synu a ruzove pro matky holek, ze jsou tim poskozeny, ze tam je malo cerstvych kvetin, ze sestricky se prilis ptaji na stav ditete, ze ho pediatri prilis kontroluje....

adinka_k
5. lis 2015

tak určitě to nejsou řeči průvodce (lékaře, PA) přirozeného porodu, který je profesionální
jmenovitě:
Vy chcete svému miminku ublížit?Vám na něm nezáleží?
Nechte ty nohy ve třemenech, jinak vám je přikurtujeme.
Je třeba miminku pomoct, zatlačím vám na břicho a vy hlavně nevydechujte.
Miminku nemůžeme nechat dotepat pupečník, může se stát, že vykrvácí zpátky do placenty.
Musíme rychle porodit, vedle už paní bude brzy taky rodit, není čas.

comadreja
5. pro 2015

@adinka_k
Nečetla jsem ten zdroj, ale to je ze středověku? Nebo ze sedmdesátých let, kdy rodila moje máma, která má podobné zážitky? To se fakt ještě někde dělá? Ó Bože..

adinka_k
6. pro 2015

@comadreja ne, ženské posbíraly hlášky z porodnic.. mně to teda normální nepřijde ;)

guinea
6. pro 2015

Já jsem naštěstí řečí viz výše nezažila, ale i tak mě dost rozčilovalo neustálé ujišťování personálu, že "to ještě nic není, počkejte, až to opravdu začne" (bolesti jsem měla tři dny, pak byla sekce).

binki
19. dub 2016

"Mate zkalenou vodu, vy ho chcete zabit!"
"Je mi jedno, ze porod nepostupuje, ze Vam praskla voda pred tremi dny, podle standartu Evropske porodnicke asociace vas muzu takhle nechat tyden."
"Jste tak tlusta, ze ten epidural nenapichnu"
"Vy mi tady zvysujete naklady oddeleni, vite co ten cisar stoji tu pojistovnu?"
Atd.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru