Potermínové těhotenství, proč se dětem nechce na svět?

maaarketka1984
4. črc 2017

Diskuzí o tom, že maminky tzv. "přenáší" je mnoho. Důvod ovšem - psychologickou a fyziologickou podstatu tohoto tématu dohledáte stěží.

Zajímal by mne důvod potermínového těhotenství, proč se zkrátka některým dětem nechce instinktivně na svět? Nemluvím o 1-2-3 dnech, ani týdnu po stanoveném TP. Proč zkrátka některé děti otálejí tak moc, až je jejich pobyt v děloze nebezpečný a musí se pomoci dnešní medicínou?

Pokud má dítě vytvořené zázemí, prostředí, těhotenství bylo chtěné, plánované, mělo přirozený, hladký a láskyplný průběh, prenetální komunikace také fungovala a funguje mezi rodiči, kteří trpělivě či netrpělivě čekají, a nenarozeným dítětem... tak kde "příroda" udělala chybu? Nebo - kde se stala "chyba"?

Je přirozené, že rodiče takového dítěte pak cítí ještě před porodem (někdy i po něm) pocit frustrace, pochybení a zklamání... což není úplně nejideálnější začátek rodičovství.

Pokud víte více, děkuji předem za názory a chytré odkazy.

akankeo
4. črc 2017

me pomohla kniha od doreen virtue, tam bylo hezky popsano, ze vetsinou se nechce mamince, ne diteti. Me se porod nikdy nespustil a musim rict, ze to co v knize bylo na me sedi jako usite. Jinak je treba nezapomenout, ze jako ne kazdy zapada do tabulek, ne kazde tehotenstvi zapada do tabulek, jako se nektere deti narodi v 35 ci 36 tydnu a nepotrebuji ani ohrat v inkubatoru, ani hlidat dychani, jsou deti, ktere potrebuji na dozrani vic casu, ostatne termin porodu a ruzne vypocty jsou jen pomocne... po knize se podivam, jestli ti to hodne vrta v hlave, doporucuji si zaskocit na kineziologii, ale nejake na doporuceni, ne kazdy to umi, tam se cte podvedomi a hned budes vedet, na cem si..

maaarketka1984
autor
4. črc 2017

@akankeo děkuji za tip... knihu si zkusím najít. Co se týče podvědomí... něvím... ano, mohu to zkusit... ale nejsem si vědoma... nevědoma... že bych nebyla ready... že by se "mi nechtělo"...

jezz1e
4. črc 2017

Kámoška takhle přenášela druhé dítě a tehdy jí dula taky řekla, že si za to může sama - v termínu porodu zrovna renovovali v porodnici bazének (chtěla rodit do vody), pak tam zas nebyl ten správný lékař.. Nakonec porodila noc před plánovaným vyvoláním (toho se naopak po hodně nemilé zkušenosti z prvního porodu fakt bála).
Ale ona je druhá věc, jak moc je opravdu přenášení "nefyziologické". Jestli ten rozptyl není normální a v 90 % by se dítě nakonec narodilo samo a zdravé(jako např. u zvířat), akorát protože se tím o pár procent zvyšuje riziko komplikací, tak to lékaři řeší preventivně.

akankeo
4. črc 2017

@maaarketka1984 Mozna by stalo za to vyrazit ven nebo delat neco, abys na to, zda rodis nebo nerodis nemyslela, neco co te dokaze myslenkove dostatecne pohltit... Pises, ze vse probihalo do ted vporadku vcetne komunikace s miminkem, no tak ver sobe i miminku, ze tehotenstvi a porod zvladnete a neupinej se na zadnou z moznosti. Tehotenstvi a porod je hodne i o pokore, o vire ve sve zenstvi a o vire v dite, ze to spolu zvladnete. Je jedno jak, je jedno kdy, az bude ta spravna chvile, tak to prijde a budete spolu. Cim vic to budes brat vedecky, tim spis budes zatata, smir se s tim, ze ne vsechno muzes ovlivnit a vyzen z hlavy TP a podobne, treba tvoje detatko jeste tech par dnu v brisku potrebuje, treba ma jine duvody proc se nezene ven, tak jako tak budete za par dnu spolu, ale ted to chce spis zapnout intuici, vnimat ho a tesit se na neho, treba se narodi dnes, treba za par dnu, zvladla si to do ted, zvladnes to az do konce...

drakenn
4. črc 2017

Chybu vidím pouze ve většině případů u lékařů. Že ženu ihned po prvním dnu po vypočítaném termínu přesvědčí, že "přenáší". Což není vůbec pravda. Přenáší se až po 42 týdnu těhotenství, jsou ženy, které rodí i 43-44 tt. Ty, které věří svému tělu i miminku..

Pak se těm prckům ani kolikrát nedivím, že se jim nechce ven k vystresované mamině..

maaarketka1984
autor
4. črc 2017

@akankeo dekuji... pokusim se. Jen, proste... mrzi me to... ze stran doktoru, pribuznych citim na me I mimi strasny tlak... uz bych vsechny poslala do haje...

maaarketka1984
autor
4. črc 2017

@drakenn ja znam mnoho zen a zadnou, co by rodila tak pozde. Ty osobne jsi rodila v jakem tydnu? Znas osobne nekoho, kdo rodil ve 43/44tt a bez sebemensi komplikace?

drakenn
4. črc 2017

42 díky chybě sestřičky.. + - už si napamatuji.. v těhu průkazce jsem měla psáno 40, sestra to tam špatně napsala, takže jsem se nemusela hádat..
Moje sousedka 43 .. a doma..

maaarketka1984
autor
4. črc 2017

@drakenn Mmm.

karlajasmine
4. črc 2017

@maaarketka1984 U dalsiho tehotenstvi radim vsem oznamit termin o tyden pozdeji, nez mas skutecny termin porodu 🙂 To jsem ted udelala ja, prave proto, ze nechci poslouchat kecy typu ''Tak co, uz??''... tak jsem vsem rovnou nahlasila pozdejsi termin :D
Neboj, miminko na svet prijde.. zkus se na to vykaslat a udelat si pekny den, spis nez stres ''kdy uz to prijde'' se na to zkus divat stylem ''mam o par dni vic, kdy si muzu uzit cas pro sebe.''

sapinek
4. črc 2017

Zajímavé téma. Taky bych ráda věděla, proč to tak je. Obě moje děti jsou císařem. Obě jsem chtěla porodit normálně a pokud možno přirozeně. Obě byly (a jsou 🙂 )chtěné. První - dcerka je narozená v 41+6, už jsem byla v porodnici a nějak nešel natočit monitor, dr.se zdálo, že je mimi v ohrožení (myslím, že byla v pohodě - i apgar měla 10-10-10). No, ale pro jistotu císař. Nejdříve jsem smlouvala, ale ten monitor opravdu nešel chvílemi natočit a tak jsem pak (cca po 3hodinách) dostala strach. Syn je 40+6, dýl mě nechtěli nechat v porodnici čekat. Většinou řežou už dřív po předchozím císaři, ale měla jsem zaplacenou PA, která v té porodnici i dělala (opět jsem chtěla rodit normálně a přirozeně) a tak trochu zapůsobila.. No, ale synkovi se stejně ven nechtělo a do té doby to nestihl, takže také císař. Myslím, že je normální a v pohodě rodit v 42.týdnu a dál, pokud jsou maminka i miminko v pohodě. Já věřím, že bych porodila sama, ale prostě dýl. Já, můj bratr, manžel a myslím, že i manželův bratr jsme se narodili kolem toho 42. týdne, takže je to možná dáno i geneticky. Navíc jsem měla dlouhé cykly - kolem 40dnů, to také podle mě může hrát roli. Jenže porodnice se řídí podle data vypočítaného dle utz. U druhého těhotenství jsem dr. naschvál řekla o týden jinak datum poslední MS, ale jak vidno, stejně nic platné :(

pavca1982
4. črc 2017

Já první dítě v termínu(kupodivu, většinou prvničky přenáší) druhé dítě o měsíc dřív(byl úplně OK) a třetí dítě 12dní po TP(píchli vodu a za necelé 4hoďky byla venku,porod byl krásný a téměř bezbolestný) ...🌻😉

maaarketka1984
autor
5. črc 2017

@karlajasmine presneee!!! Ani ne tyden... priste uvedu, ze budu rodit v zime/lete ... zadnej presnej termin 😬😀 ...podruhe toto absolvovat vazne nehodlam... stresuje me to vic, nez fakt, ze to jeste neprichazi...

maaarketka1984
autor
5. črc 2017

@sapinek ano, to bych pochopila. To jedinne jsem vycetla, ze to muze byt dano dlouhym cyklem a geneticky. U nas ovsem geneticky do prababicek vsechny zeny rodily spis predcasne... kolem 37/38tt a vzdy vetsi deti... no a ja jsem prvni co se dostava na konec 41tt a stale bez priznaku porodu 🙈 ...proto to nechapu... chtela bych proste znat nejake prirodni vysvetleni... 😀

maaarketka1984
autor
5. črc 2017

@pavca1982 to mi ale take prozrad... kdyz se tedy rika, ze si porod "urcuje mimi"... jaktoze plati, ze prvorodicky casteji rodi po terminu? ... ja si jen vzpominam na to, co mi rekl muj doktor, co ma praxi snad 40let. Ze posledni dekadu se rodi deti bud mesic, dva nedonosene... nebo naopak deti prezrale, tezke, po terminu... a ze skutecne nevi, cim to je...

isabelafuentes
5. črc 2017

A zkusili jste takovou tu prirozenou vyvolavaci metodu "prochazka-cervene vino-sex"? Kamaradce to zabralo okamzite 😊

Ja bych se ted netrapila nejakym obvinovanim sebe nebo kohokoliv za to,ze se miminku nechce,to je zbytecne. Proste k tomu ma priroda duvid a nikdo za to nemuze.😉

properjoey
5. črc 2017

Ono se ale stále neví,kdo řídí porod u lidí,odhaduje se,že dítě,ale na druhou stranu,když u všech ostatních živočichů je to matka,myslím,že i u lidí je to matka,akorát my v dnešní době už prostě nejsme naladěné...
Jinak si myslím,že 38-42tt je nějaký rámec,tabulka,ale nemusí být platny pro všechny,jde jen o to,co si maminka dokáže ustát...já mám obě děti brzy,ale od začátku jsem byla naladěná na to,že rozhodně nehodlám nosit do 40.tt😂takže ke konci delší procházky 2x denně,pravidelný sex a i vínko bylo.ALE! Je pravda,že od půlky mi vyhrožovali,že nedonosim.takze mě se asi chtělo rodit už v půlce😂nevím,je to složité.. držím palce,ať ti to vyjde brzy a tak jak si přeješ...

pavca1982
5. črc 2017

@isabelafuentes no tak já zkusila úplně všechno, ale pomohlo až když píchli vodu, všechno ostatní jsem odmítla a i když jsem 12dní,, přenášela"(podle nich...)trvala jsem přes to všechno na co nejpřirozenějším porodu a povedlo se...👏

pavca1982
5. črc 2017

@maaarketka1984 tak fyziologicky prvorodička má pevnější čípek a porodní cesty ještě neprodělaly porod takže to jde vše tak nějak pomaleji, proto přenášení přisuzuji tomu, ale vyjímka potvrzuje pravidlo. Každopádně proč se porod někdy rozjede o měsíc dřív, nebo o 14dní dýl to opravdu nevím.😉

luckylee
5. črc 2017

Necetla jsem uplne vse ale...tady je chyba spise v tech tabulkach a lekarich.TP se pocita dle posledni ms,pak po 14ti dnech ovulace atd ale to ma kazda jinak.Ja mam ted treba ovulaci 6dni po ms a tak uz by mi vypocty nesedely.Vsude je stres,po TP se kazdy vyptava a cim vic chceme ditko dostat ven,tim mene se mu chce.Kazdou chvili kontroly,vnitrni vysetreni,utz.Nic neplyne prirozene.Predcasnemu porodu se taky zase nemuze rict pokazde chyba prirody protoze take zena nezjisti co by se delo kdyby napriklad nepodstupovala vnitrni vysetreni...
A ano,znam zenu ktera prirozene doma porodila miminko ve 44+ tt melo sotva 4kg a bylo/je zcela zdrave.A tuto zenu vyhodili z tri porodnic a jednali s ni jak s odpadem spolecnosti jen proto,ze chtela cas.Staci kontrolovat prutoky,pohyby a hlavne poslouchat instinkt.

any_any
5. črc 2017

@karlajasmine My nikomu termin porodu nerikali a i ja sama se nastavila na to, ze rodim nekdy v zari, cca v druhe polovine :D
@maaarketka1984 Klidne vsechny posli do haje, kdyz budou mit takovou tu chytrou otazku "Kdy uz...?", "Uz rodis...?" Neni to jejich vec, tak klidne jim to tak rekni. 😉

maaarketka1984
autor
5. črc 2017

@isabelafuentes ja osobne se prochazim, sexuju, uklizim atp.cele tehu 😅 ...cervene vino jsem si zkusila dat 2x ted ke konci, vse bez vysledku samozrejme...

maaarketka1984
autor
5. črc 2017

@properjoey prave... je to zahada... ja jsem od 6.mesice na rizikovem, hrozil predcasny porod. Nejak jsem verila ja I okoli, ze poridim do 37/38tt... a ted pomalu budu zacinat 42tt a nic. "Babske rady" nefunguji, delam je cele tehu... tak nevim... proste mimi vi... lepe nez ja... zrejme... ja si dite vymodlila... takze urcite to neni o nedostatecne pripravenosti ci "chteni"... holt broucek bude zrejme bohem... uz ted si dela, co chce...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru