Povolené pánevní dno. Máte zkušenost?

mady
15. kvě 2007

Ahojky všem! Chtěla jsem se zeptat zda někdo nemá zkušenosti s povoleným pánevním dnem. Teda když se mrknu dolů 😉 mám tam maso místo dírky. Na kontrole jsem byla 14 dní po porodu a doktorka mi řekla že je vše vpořádku. Jenže jsem 2 měsíce po porodu a maso tam mám pořád. Jsem z toho zoufalá. Snažím se cvičit ale nějak se to nezatahuje. Předem děkuji za rady 😉

brrekeke
16. čer 2017

Zkoušel tedy někdo pro posílení pánevního dna vaginální kuličky? Jsem půl roku po třetím porodu, nic mi nikde nevycuhuje, nemám inkontinenci, ale při menstruaci mám problém udržet tampon, při silné menstruaci v prvních dnech mi v podstatě vypadává sám. Někdo podobnou zkušenost?

evaabb
16. čer 2017

@brrekeke mám to podobné...jinak venušiny kuličky jsem zkoušela aasi mi manžel koupil nějaký extra těžký nebo nevim....nemohla jsem v nich udělat ani krok...absolutně nešly udržet..... :-/ Tampon mi taky vypadává...

brrekeke
16. čer 2017

@evaabb a kdy jsi rodila? Já si pořád říkám, že se to třeba ještě spraví, ale už jsem si ty vaginální kuličky objednala na Ali. V létě chodit s vložkou se strašně nechce 😠😠

lcn162
16. čer 2017

Já měla s povoleným pánevním dnem problém při obou těhu a vždy mi pomohlo sezení na míči.

dokument
16. čer 2017

@drrregy ke gynekologovi

to je strasne caste, to ma skoro kazda po detech a vekem se to zhorsuje

evaabb
17. čer 2017

@brrekeke Jsem 10m od druheho porodu...mela jsem to uz i po prvnim...ale ted se to jeste zhorsilo...navic mi i vylezlo "maso"jak tady nekdo psal...hnus!!

alemari
17. čer 2017

@mythologist měla jsem problém s pśndvním dnem i diastásu, chodila jsem k PA a viděla, co může anibal způsobit, bohužel-zmdny chválí, když si něco koupí, ale když jim to ublíží už mlčí. Anibal učí tlačit-špatně. Kdo to ale chce slyšet, že?....

luj89
17. čer 2017

@alemari muzu se zeptat, co je na aniballu spatneho? Vzdyt se i pouziva ke zpevneni panevniho dna...

mythologist
17. čer 2017

@evaabb
@brrekeke ahojte, moje zkusenost s kulickama: jenom noseni nepomuze. Taky jsem po 1.porodu resila "maso" - pokles (prolaps) posevni steny, gyn mi jenom rekla: vtahujte panevni dno, 5sekund drzte a pak uvolnete. Cvicila jsem cca 200 -400 opakovani denne (tj.v ramci 24 hodin), kdykoliv jsem si vzpomnela, nejlip v leze - cca po 2 mesicich se to zacalo zlepsovat. Letos na jare jsem KONECNE objednala a odchodila kurz panevniho dna, instruktorka nas tam ucila dechem uvolnovat panevni dno a nasledne aktivovat po vrstvach, princip je primitivni ale je potreba si ty cviky vyzkouset, zautomatizovat a uplne nejlip overit jak svaly zabiraji - jestli jenom sverace na povrchu nebo i vrstvy uvnitr (vyuzit lze vlastni prsty nebo partnera 😉 az se to uvnitr trochu vzpamatuje, mozno pridat do cviceni kulicky, nejdriv taky jenom v lehu.
Jinak aktivace panevniho dna s kulickami mi ted ve druhem trimestru pomahala take odblokovavat esicka (a bylo to prijemne motivujici 😉
Drzim pesti, nevzdavejte to, fakt staci malo ale kdykoliv si vzpomenete, ja "cvicim" kdyz uspavam syna 🙂)

alemari
17. čer 2017

@luj89 učí špatně tlačit, jsou případy výhřezu moč.měchýře do pochvy např.

mythologist
18. čer 2017

@alemari : jj, co bychom ve 21.stoleti taky chtely ☹

luj89
18. čer 2017

@alemari vzdyt se u aniballu naopak ani tlaceni nedoporucuje, spis se balomek ma dostat ven za pomoci uvolneni svalu a spravneho dychani.

hz
18. čer 2017

@mythologist Ahoj, muzu se prosim zeptat, jakemu cviceni se venujes? chodila jsem k Ivete Kucerova kratce na kurz panevniho dna v cyklu "Ziva", ale zahy nato jsem otehotnela a cvicit jsem prestala, cvicilo se tam po vrstvach.Pomaha to k posilovani?

alemari
18. čer 2017

@luj89 cvič s čím chceš, já mám výborné zkzšenosti s Cantienicou, naučila jsem se používat vědomě všechny vrstvy pánevního dna, při porodech je umím ovládat.

alemari
18. čer 2017

@mythologist asi mají výrobci sítek pro plasiku močáku nasbytek,tak dali na trh balónek nebo co... co pomůže balónek, když nejdou na předporodní kurz, neví o anatomii nic, jen co si kdo přečte.

mythologist
18. čer 2017

@hz : ahoj, diky za tip na zajimave stranky! Ta Kucerova vypada zajimave, rada nastuduji... Napisu zas trochu roman, jestli to nekomu dalsimu pomuze: Ja cvicim u fyzioterapeutky romany kosikove v brne (fyzioterapie-kinesis.cz) - s tou "delam" upravenou metodu dle mojzisove a u jeji kolegyne jany sobotkove jsem letos absolvovala ten 8tydenni kurz venovany pouze panevnimu dnu. Posilovani a vrstvy jsou jedna dulezita vec, celkove mi ale prislo, ze dulezite je rovnez pochopit jak "to dole" funguje (ve 34 letech, yess!) ze panevni dno je dechovy organ, ze se nesmi pretezovat, ale aktivovat prubezne, ze kegelovy cviky laik nejcasteji cvici jenom na urovni sveracu,...a pak s tim vsim je potreba jit do kontextu: drzeni tela v prubehu dne, obuv, neprekladat nohu pres nohu, idealne nemit sedave zamestnani a take nejake "normalni" cviceni k tomu - mam jeste hodne jemnou a respektujici lektorku jogy 🙂 urcite na kurz pujdu znova jako netehotna.

normalnimatka
18. čer 2017

@alemari tak u porodu tě bohužel takynutěj tlačit a kdybys na PA v nemocnici spusitla, že chceš dítě prodýchat dolů porodníma cestama, tak se ti vysmějou...

luj89
18. čer 2017

@normalnimatka smat se muzou, ale to je tak to jediny, co muzou udelat... Porod je proces, ktery vede maminka a miminko, ne PA. Takze ty mizou jen radit, urcite ne narizovat a vysmivat se nekomu.

normalnimatka
18. čer 2017

@luj89 jo, ale když dítě nevyleze na jejich vkus dostatečně rychle, začnou do toho neúměrně zasahovat a může to skončit i akutním císařem... a jelikož při kontrakcích se blbě "hádá", je to těžký.

alemari
18. čer 2017

@normalnimatka hmmm, když myslíš

mythologist
18. čer 2017

Jestli by nestalo za to zalozit krome diskuze i separe skupinu ohledne panevniho dna, mam pocit, ze nametu na sdileni je spousta... jestli teda ve 21.stoleti neni moc brzy 😀

alemari
18. čer 2017

@mythologist skupin je spousta, i na pánevní dno, cvičení atd. Ale jskmile pohaníš zázračný bslónek i tam, je to v háji. Kdo by taky pohanil něco, co si koupil a používá... i lékaři se nepouští do této diskuze" cvičila jsem s anibalem" " výborně" celá debata před porodem, pokud lékař či PA cokoli řekne proti, okamžitě si zadělá na "super recenzi"

kaja2016
18. čer 2017

@alemari jsem ráda, že jsou taky další ženy, které se nechali přelévat, že Anibal funguje. Mám obvykle na to co mi škodí a pomáhá cuch a tohle jsem zkusila dvakrát a nikdy více. A rodila jsem bez nastrihu, siti, relativně v pohodě.

mythologist
18. čer 2017

@alemari : jestli budes mit cas a chut, tak uvitam tipy na nejake jakz-takz relevantni skupiny, klidne do zpravy, at tady nespamujeme. Nasla jsem ted narychlo jenom skupinu te ivy fiskandlove (neco ve smyslu co muzu a nemuzu cvicit po porodu) ale ocividne uz tam zenskym ani nikdo neodpovida, je to nejake mrtve...

kaja2016
18. čer 2017

Oprava: Nenechaly překecat

alemari
18. čer 2017

@kaja2016
@mythologist budu za krátko rodit čtvrté dítě, užila jsem si teda tu diastázu, ale jinak cvičemím cantienicy mám pánevní dno v pohodě🙂. Doporučuju!!!
Za ty roky už bylo tolik "super" věcí, že se opravdu chytám za hlavu co jsou ženy schopné dělat!!!!!
Ale že by opravdu šly, zaplatily by si kurz či porodní asistentku to né! Raději si koupí cosi, co na netu frčí, blbá doba toto😈

alemari
18. čer 2017

@mythologist četla jsi knihu cantienica když už jsem jí tu vzpomněla?

mythologist
18. čer 2017

@alemari : necetla, neznam, rada mrknu. Google mi narychlo nasel jenom odkaz na webovky s cvicenim (v anglictine.)
Tak vis, dva tydny s balonkem jsou rychlejsi "reseni" nez se (o sebe!!!) zajimat tak nejak celkove. Marketing ma firma silny a holky se v diskuzich navzajem podpori i kdyz je treba to cviceni boli a tece jim krev. A kdyz k tomu prictes co se deje v porodnicich jak dnes tady holky zminovaly...a to uz jsme zase jinde, jina tema ☹

odula
18. čer 2017

@alemari ty jo... Me teda naučil tlačit skvěle, resp. Me vůbec neucil tlačit, alw uvolnit se, každopádně myslím že i díky tomu (že jsem se naučila pracovat s těma správnýma svalama) mam pánevní dno v nejlepším stavu teď po třetím porodu (srovnano s prvnima dvěma) a to byl porod fakt docela dlouhej. Asi záleží na tom jak a co se s ním dělá. Jinak doporučuju kegela a pindakoule. Chce to asi cvičit soustavně a furt. 😎

odula
18. čer 2017

@alemari mluvím tedy o aniballu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru