Pravé postavení miminka, máte zkušenost?

korotsla
29. pro 2017

Ahoj holky ... moje miminko zaujímá pravé postavení a je oblicejikem k mé páteří ... dozvěděla jsem se že pro snazší porod vy melo mimo tuto polohu zaujímat. .. ze pokud je otočení temenem k páteří je dlouhý a dost bolestivý ... jaké s tím máte zkušenosti? Nemělo by mimo raději byt nalevo?

karlajasmine
29. pro 2017

@korotsla Ahoj, neboj se.. syn byl nalevo a presne tak, jak mel byt, a porod trval 32 hodin a byl otresny, naopak druhy syn byl tak, jak ty popisujes, a porod rychly (do 4 hodin) a takovy, ze bych si ho klidne zopakovala.. hlavne se tim nenech jakkoli vystresovat a duveruj svemu telu. Tohle jsou informace, ktere jsou na porod naprosto zbytecne.. miminko pujde ven i tak 🙂

barbarra
29. pro 2017

Nehledě na to, že polohu může ještě zmenit🙂

vafle
29. pro 2017

Ty postavení miminka jsou ctyri pokud je vpravo vpredu je to příznivější než kdyby bylo vzadu u levého postavení je příznivější to zadní. Přeji pohodový porod

novamamina
29. pro 2017

Taky jsem měla prave postavení. Porod byl hodně rychlý. Ale mimco se ještě může otočit. Vůbec tohle neřeš. 😉

tristizia
29. pro 2017

Dlouhy uplne ne (11hod), nestihl vsak spravne dorotovat, tak muse prijit na radu vex. Jinak bolesti byly hlavne krizove + podbrisek...

no_title
29. pro 2017

děti levou a pravou polohu mění furt 🙂 syn byl koncem pánevním napravo. šli jsme na manuální obrat, ten den se otočil nalevo, ale furt KP. Dr. ho otočila, takže byl pak v pravo hlavou dolů.... No a týden před porodem se zas otočil nalevo a zůstal tak. Narodil se ale v zadním postavení (obličejem napřed) což je prý složitější porod... jestli byl těžší, nevím, nemohu porovnávat, ale narodil se 11 hodin po prasknutí vody a asi 9 hod od prvních kontrakcí. Trochu víc se vlekl začátek, dlouho jsem se neotevírala a měla křížové bolesti, ale nebylo to tak hrozné, hodně pomáhala sprcha a bylinky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru