Příprava k porodu - masáž hráze atd.

beatty
24. zář 2019

Jak jste se vy, "eko-bio-ezo ženy", připravovaly k samotnému porodu?
Čas letí neskutečně, a termín se nám blíží. Tak mě zajímá, na co všechno jsem zapomněla.

Opravdu aniball (nebo podobné) pomáhá?
Zrovna tak - pomáhá masáž hráze a jak dlouho před začít?
Využily jste například bylinkové napářky?
Kde všude jste sbíraly informace?

Jak by vypadal harmonogram příprav dnes, když už třeba máte zkušenost?

Ráda bych co nejpřirozenější porod, bez zbytečných zásahů (tedy všech, které nemají za úkol zachranit život nebo zdraví). A vlastně bych si porod chtěla vědomě užít.

amazonkajanik
27. zář 2019

@korneliusa u mě byla mladá holcina,tak se mnou věkově. Přítel říkal,že měla nůžky připravené,čekala,čekala,pak vyvalila oči a rychle stříhla ... Poslední a ten těsně vedle konečníku a ještě minulý týden,když jsem tlačila při velké jsem cítila nastrih po celé délce. Bolel,jako bych to měla sotva 4týdny

amazonkajanik
27. zář 2019

@martiniquest právě že u mě to bylo tak rychlí,že jsem ani nestihla říct,že ho nechci. O tom jsem věděla,že na to mám právo. Jenže jsem kluka málem rodila na vyšetřovně,mezi kontrakcema mi pomohli přejít na sál,přišla doktorka,řekla,jak budu tlačit. Jedno zatlaceni v pohodě,u druhého mě rychle stopla,nastrihla a ja pak jen dotlacila a bylo to

martiniquest
27. zář 2019

@amazonkajanik Tak od toho je treba doprovod a porodni prani. Ale to je tvoje vec

amazonkajanik
27. zář 2019

@martiniquest ten byl rád,že byl rád 😁 mám ponaučení pro příště. Hlavně jsem ženským v rodině řekla,že je zajímavý,jak probíraj porodní bolesti a porod jako takovej,ale že by řekly,jak hnusný je to hojení po tom,to ne...

korneliusa
27. zář 2019

@amazonkajanik Takže úplně, totálně, naprosto zbytečně. Jen aby si kráva stříhla.

xantista
27. zář 2019

Žádné cvičení, změna stravy, masáže..četla jsem jen o rychlých a snadných porodech a snažila se neomezovat svoje pracovní aktivity ani co se týče rekonstrukce bytu (v den porodu jsem vymalovala koupelnu :D) ..a porod byl bez nástřihu, od první bolesti za 4 hodiny hotovo (i s monitorem, jízdou do porodnice..)..takže nemám pocit, že je něco z toho nezbytné 🙂

sona93
29. lis 2019

Ahoj jestli můžu poradit tak doporučuji aniball.. Já poprvé rodila v březnu 2019 a to mi bylo 25. .😊 Z porodu jsem měla strach ale jak jsem začala svicit s balonkem byla jsem si o dost jistější.. Ze začátku byl i problém si balónek zavést ale jak na to člověk přijde jde to samo.. Já nacvicila neuvěřitelných 31cm a malej měl obvod hlavičky 34cm.. Takže já porodila bez nástřihu a bez jakéhokoli poranění.. Dokonce tě balónek naučí i jak tlačit při porodu takže za mě jako příprava na porod 100%.. Lepší než masáž hráze.. To ani nebylo nutný.. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru