První porod císařem, druhý chci taky. Jaké máte zkušenosti?

milik75
10. říj 2009

Ahoj holky, pred 2 lety jsem rodila cisarem (syn byl koncem panevnim). Byla jsem moc spokojena, vse probehlo hladce. Ted jsem tehotna podruhe, termin mam zacatkem listopadu a momentalne nemam zadnou indikaci k cisarskemu rezu, ktery bych opet preferovala. Co mi radite, pripadne jake jsou Vase zkusenosti? Dekuji.

jajkax
10. říj 2009

milik:nevím co ti poradit,ale já bych chtěla taky.Mám 3 měsíce po císařském řezu, neměla jsem po něm žádné komplikace-bylo mi fakt fajn.Až půjdu znovu rodit...byla bych taky pro císaře.Abych řekla pravdu normálního porodu se bojím.Rodila jsem 36 hodin(kontrakce po 3-5minutách)a nakonec otevřená pouze na 3,5 cm.Nemohla už jsem skoro dýchat(astma)a najednou se malí začali strácet ozvi-tak udělali rychlýho císaře.A bylo to fakt vysvobození.Další hodiny bych fakt už snad nedala☹

tilly
10. říj 2009

ja by som tiež teraz chcela cisarák, ale nie je to také jednoduché... musí to schváliť primár a musí tam byť indikácia na cisarák...

katulen
10. říj 2009

jajkax, mám 2,5 měsíce po císaři a přesně jak píšeš, bylo to pro mě vysvobození. Měla jsem vyvolávaný porod, 2 dny mi ho vyvolávali a nic, pak se nakonec rozjely kontrakce po 1-2 min. a to se fakt nedalo. Ale porod se pohnul po cca 4 hod, když už jsem začala konečně tlačit, tak malý nešel.... . Prý nejspíše omotaný pupečník kolem krku 😔 , takže akutní císař....fakt jsem si užila. Nikdy jsem na operaci nebyla, ale nebylo to tak hrozné a v porovnání s tím, co jsem zažila než mi dali konečně narkózu 😕 😕 . Já už třetí těhu neplánuju, ale kdybych měla někdy rodit, pokud by to nešlo normálně, tak raději císaře HNED a ne se před tím ještě trápit 😠 .

susanh
10. říj 2009

Milik myslim ze ak by si mala rodit do dvoch rokov od cisarskeho porodu, isla by si tiež automaticky na cisarak. Ale ak to je uz viac ako dva roky, kludne ta mozu nechat rodit normalne.

diapozitiv01
10. říj 2009

Ani to ze do dvoch rokov nie je uz pravidlo ze pojdes automaticky cisarakom. Ale vacsinou je to tak.
Ja chcem rodit normalne,, cisarak bol celkom v pohode, ale mala som celkovu tak to bolo tak na prd,, kedze som hned nevidela ani nepocula Maximka...

dejna3
10. říj 2009

ja budem mať druhý cisársky, práve k tomu malému odstupu... ale viem, že v niektorých pôrodniciach robia väčšinou automaticky cisársky, ak aj predchádzajúci bol...

evitkamalicka
10. říj 2009

Ahoj kocky, ja tiez pevne verim ze ked sa v najblizsej dobe zadari tak budem mat aj druhy cisarsky, pre mna to bola uplna pohodicka, normalne by som rodit nechcela

betelgeuzz
10. říj 2009

jestli chcete znovu rodit císařem, tak si zkuste stěžovat, že vás bolí jizva po prvním. Dr nijak nemůže zjistit, jestli je to pravda a bude mít obavu z toho, že by jizva nemusela vydržet a radši zvolí znovu císaře.

majka221
10. říj 2009

ano suhlasim ale ak sa da tak nejlepšie je rodiť prirodzene ja by som nikdy nešla rodiť cisarskym iba naživo aby som si to vychutnala docela 🙂 😉

dejna3
10. říj 2009

ja by som aj chcela vyskúšať prirodzený pôrod, ale aj mám strach práve z tej ruptúry maternice.... rodila som pri lokálnej anestéze a budem ju chcieť znovu 😉

evitkamalicka
10. říj 2009

ja som rodila v celkovej narkoze a znova by som tiez chcela celkovu

majka221
10. říj 2009

no ja som si tiwež porod odtrpela ale som šťastna ža som takto rodila bolela ma to nenormalne a to sa ešte bola hlavička velka tak som nevladala tlačiť a malinka nemohla vyjsť von tak sme panikarili 😀

atrami
10. říj 2009

milik,
ja som si vybrala porodnicu, kde majú prax- keď raz cisársky, tak aj ďalšie. U mňa bol problém - veľký plod.

miranda77
11. říj 2009

milik75: presne jak je napsano ... rikat, ze te poboliva podbrisek v miste jizvy - pichani, rezava bolest ...

ale mysli na to, ze druhy prirozeny porod muze probihat uplne za jinych podminek nez ten prvni ... kazde tehoenstvi je jine, kazdy porod tez ...

miranda77
11. říj 2009

ta druha cast byla pro jajkax ;)

hedvika
11. říj 2009

Ženský, a vy co jste rodily poprvé císařem, vy opravdu nechcete zažít normální porod? Já jsem po prvním akutním CŘ byla dost na dně - psychicky - proto jsem šťastná, že druhý vyšel přirozenou cestou bez jakýchkoliv komplikací. To se tak bojíte bolesti? Nebo něčeho jinýho? Fakt by mně to zajímalo, proč někdo chce jít dobrovolně na cř...

manika77
11. říj 2009

baby ved ten normalny porod je taky krasny 😉 ono jasne boli to ale nie az tak velmi ze by sa to nedalo vydrzat 😉

jajkax
11. říj 2009

hedvika: já mám z normálního porodu už prostě strach!Rodila jsem normálně 36 hodín(z toho 28 byly kontrakce tak po minutách)ke konci už sem fakt nezvládala z dechem,2 hodiny dýchala jen přez kyslík.Maličké se taky prý nedostávalo kyslíku a pořád mně nechávaůli rodit normálně, pak najednou začala mít slabounké ozvi, tak jsem byla do 2 minut na sále.Ale toho strachu-prostě to už nechci zažít 😒
Samozřejmě asi každej porod může být jiný 😖 A bylo mi taky moc líto že jsem malou neviděla hned.

hedvika
11. říj 2009

jajkax: u mě bylo rozhodnuto o CŘ taky kvůli špatným ozvám - ale vůbec jsem neměla čas mít strach - volala jsem manželovi, aby okamžitě přijel, podepisovala všechny ty lejstra. prosadila jsem si epidurál, to bylo to poslední, co jsem mohla. 😔 syn byl úplně v pořádku, měl 4,5 kg, doktorka mně řekla, že bych ho stejně neporodila. a bez 14 dnů po 2 letech jsem normální cestou porodila druhého chlapečka ještě o 30 g těžšího - v jiné porodnici, s jiným doktorem. takže pak věř doktorům. 😉 v tomhle jsem možná trochu blázen, ale při druhém porodu jsem věřila hlavně sobě a svému dítěti, že to prostě spolu dáme. a bylo to strašně krásný.

atrami
12. říj 2009

hedvika,
ja osobne som sa trápila 20 hodín, teda snaha prirodzene porodiť bola, od bolesti som sa išla zblázniť. Nakoniec som porodila sekciou- syn mal 4250 g.
Teda presne ako píše jajkax, strach z bolesti.
Pri druhom synovi som chcela 1. dobu byť vo vode a potom porodiť. Nemocnica mi to zamietla. Syn sa narodil o 8 dní skor cisárskym- 3950 g. Pritom pri mojej úzkej panve by som normálne porodila do 3000 g.
Takže riskovať zdravie dieťaťa len preto, aby som zažila čo je normálny porod je hazardovanie, hlavne ak dovod pre ktorý bol urobený prvý cisársky. Ak by bol dovod KP a bábo by bolo menšie, tak by som rodila prirodzene.

kralicinka
12. říj 2009

já myslím že jde hlavně o to aby to ve zdraví přežila mamča i miminko.nechci riskovat jen aby mě neřízli ale radči si nechám rozzezat přicho jak je libo než aby se miminku něco stalo a nebudu z tohop mít žádný komplex.já si zažila vyvolávaný porod skoro až do konce který se zkomplikoval.monitorovali mě skoro celou dobu a na konci i vnitřně.což je teda hruza.ležet při kontrakcích na zádech a nemoci se ani pohnout.malý měl poškrábanou hlavičku po narození a císaři vděčím za to že se mu nestalo nic horšího.ted mě čeká po 19 měsících další porod.musím přiznat že se bojím.doktorka zatím o císaři nemluvila.a já na něm netrvám.byla bych štastná kdyby se to povedlo normálně.ale určitě nehodlám sobě ani nikomu nic dokazovat.asi mě čeká kontrola jizvy a odhad váhy a podle toho se dohodneme.

deyna
12. říj 2009

ja som mala cisarsky a porodne bolesti som nezazila, takze nemozem nic hovorit, ale pre mna bolo najhorsie to, ze som sa nemohla o malu dobre postarat, nevladala som sa ani na posteli bez ohromnej bolesti otocit, cez den som ju mala pri sebe, ale v noci az na 6.den. ked hovorite o dovode BOLEST, mali ste aj EPI, alebo to bolo bez EPI a preto to bolo take bolestive? Ja chcem druhy normalny hlavne kvoli tomu, ze potom sa skor zotavim a tiez pojdem skor domov, kedze ma uz doma bude cakat moje prve.

iinuska
12. říj 2009

deyna, ja som mala tiez sekciu, vsetko bolo v poriadku, jasne bolesti boli ale aj odisli, a na 5 den som isla domov

atrami
12. říj 2009

Ja som tiež fungovala normálne a domov som išla na 5. deň. Doma ma čakali 2 školkari a manžel s horúčkami.

kralicinka
12. říj 2009

kdybych měla porovnat bolesti u porodu normal který ani nebyl do konce a pak sekci tak je normální porod milionkrát horší.jo sekce bolí.ale jde to vydržet.a navíc to bylo každým dnem lepší člověk dostal na bolest...

manika77
12. říj 2009

ja som citala ze dovod na cisarsky uzka panva neexistuje..bolo to v tej poradni mama aja dr.zahumensky 🙂
ja som porodila 4300 gramov syna a vobec to nebolo take strasne...ja neviem kazdy ma prah bolesti dakde inde..ja by som cisarskym rodit nechcela..bola som operovana ked mi brali vajecnik a to som si povedala ze nikdy..ale ak by bolo ohrozene babo tak samozrejne nech ma rezu aj zaziva 🙂

shaula
12. říj 2009

Deyna - já epi měla a na dvě hodiny to bylo super 😵 Pak přestala účinkovat a druhá a třetí dávka nezabrala 😝

Kralicinka - sekci jsem naštěstí nezažila, tak nemůžu posoudit. Ale podle mě je rozhodně lepší prožít několik hodin porodních bolestí, než se pak několik dní nebo týdnů svíjet bolestí, nemoct se ohnout, pořádně o dítě postarat apod.

U mě nebylo jisté, jak porodím, víceméně jsem byla smířená se sekcí, ale když jsem si přečetla, co všechno tahle operace obnáší (považuje se za velkou břišní operaci!), tak už mi to tak super nepřipadalo. Nakonec jsem si mohla vybrat, jestli chci rodit normálně nebo sekcí, rozhodla jsem se rodit normálně a nelituju toho, šla bych do toho znovu. 😉
Nicméně naprosto chápu ty, které rodily hodně dlouho, porod nepostupoval a miminko bylo ohrožené, tak tam je jasné, že radši císaře než nějaké horší důsledky... 😔

dejna3
12. říj 2009

takisto ako sú individuálne bolesti pri normálnom pôrode, takisto sú individuálne bolesti pri sekcii...

ja som sa rozhodne týždne bolesťami nazvíjala... najhorší bol 1.- 2. deň, potom to už bolo len lepšie...
domov som šla na 5-ty deň a o malú som sa starala 2. deň po sekcii - celý... ja som si ju vypýtala, inak by mi ju nosili len na kŕmenie.. zvládla som to, myslím, úplne v pohode 😉 na noc mi ju dali až 3.deň

tiež som bola 2 dni na vyvolávačkách, pôrod nepostupoval a až pri sekcii sa zistilo, že malá má omotaný pupočník (na sone to vidno nebolo)

shaula
12. říj 2009

Dejna - asi máš pravdu, ale podle mě jde hlavně o to, že každý má jiný práh bolesti - takže pokud tě hodně bolí normální porod, je možné, že tě hodně bude bolet i sekce 😉

dejna3
12. říj 2009

súhlasím... ale určite ešte záleží aj od toho aké sa vyskytnú komplikácie - či už pri normálnom pôrode alebo pri sekcii 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru