Prý si jde vyvolat porod. Není to nebezpečné?

teres
13. pro 2006

Ahoj hoky, tak jsem četla v časopise, že prý si jde vyvolat porod sama. Prý stačí koncem těhu chodit hodně do schodů a ze schodů, sem tam poskočit a tak...zdá se mi to docela blbý!! 😒
Prý si tak žena může určit datum a tak dělá vše proto, aby porodila určitý den...
Myslím, že to může být i nebezpečné, i když už se mimisku nic stát nemůže.
Máte s tím nějaké zkušenosti?? Docela by mě zajímalo, co je na tom pravdy 😉
Krásný den všem 🙂 😲

lucka_skalova
24. zář 2015

Ahoj holky, sama jsem si porod vyvolala a lituju toho. Už bych to nikdy neudělala. Byla jsem ve 40. týdnu kvůli zdravotních problémů hrozilo, že mi budou porod vyvolávat. Nechtěla jsem to, a tak jsem si chtěla nějak jemně pomoct. Naplánovala jsem si tedy v ten den procházku a pak večer teplou koupel (přesně jsem si přečetla i návod kolik stupňů je dovoleno). Tak jsem to i provedla a asi do 5 minut jsem ucítila velkou bolest. Přišly kontrakce. Po hodině kontrakcí jsme odjeli do nemocnice. Do hodiny jsem porodila. Moje holčička se narodila zdravá, rodila jsem s nástřihem. Nicméně když se vrátím zpět ještě k pobytu doma, už ve vaně jsem měla pocit, že je to špatně. Že ta reakce těla byla strašně silná. Dle por. asistentky jsem měla zkalenou plodovou vodu (což se děje když se miminko vykaká do té plodovky), je to pro něj nebezpečné. Jsem si jista, že ta zkalená plodovka je způsobena mým počínáním, že to moje počínání v ní vyvolalo stres. Vyvolala jsem v ní šok, dostala strach z té teplé vody cítila, že chci ať už je venku a tak se tím šokem narodila. Po porodu byla vyplašená. Zvedala ručičky, budila se často a musela jsem jí stále ukliďnovat. Po pár dnech to odeznělo. Nicméně proč to tady píšu. Od té doby uplynul už nějaký čas, docela dost jsem toho přečetla o prenatálním psychickém vývoji dítěte. Asi všechny chceme, aby naše děti byly šťastné a spokojeni človíčci a často se divíme, proč ty děti mají někdy takové záchvaty z ničeho nic, kde se ty reakce berou. Zvlášť když se snažíme s nimi domlouvat a jednat klidně. Je to právě ve vytvořených blocích (myšlenkových schematech), které právě bohužel získávají v těle matky (na základě toho když matka pociťuje nějaký strach či jinou negativní emoci) anebo často při porodu. Před 2 lety bych si řekla, že je to nesmysl, dneska díky kineziologii (metodě one brain) sebe i svou dcerku jsem už nechávám odblokovát, když s ní mám výchovný problém (dostala vždycky šílený záchvat, když něco chtěla udělat, a já to udělala za ní- bylo to fakt nepřiměřené) a řešily jsme právě na kinezce tuto událost porodu. Bohužel už párkrát. Takže při porodu vznikají bloky. Paní, ke které chodím tvdí, že děti ví, kdy se mají narodit. My bychom jím měly dávat důvěru a nechat je ať se to spustí, když je tělo i dítě připravené. PROTO HOLKY NESTRESUJITE v TĚHOTENSTVÍ SE, SNAŽTE SE PROŽÍVAT JEN PŘÍJEMNÉ VĚCI, MILUJTE SVÉ DÍTĚ UŽ OD POTĚTÍ (VNÍMÁ TO A POTŘEBUJE TO) SNAŽTE SE RODIT CO NEJVÍC PŘIROZENĚ. JE TO FAKT DŮLEŽITÉ!. S druhým dítětem už budu těhotenství prožívat jinak a takových pitomostí už se vyvaruju. Vím, že spoustu lidí kinezku nezná a myslí si, že je to blbost. Prostě na to nevěří. Já sama jsem byla krátkozraká, měla jsem 2 dioptrie, v průběhu jednoho sezení se mi podařilo odblokovat 1 dioprii. Už mám jen jednu a i na tom mám v plánu pracovat a být bez brýlí. Stres a emoce se holt ukládají do těla, na tom je postavená čínská medicína a kinezka z ní vychází. Tak, to je konec mého vyprávění. Chtěla jsem se svěřit se svou zkušeností a těm, kteří jsou otevření, pomoci se vyvarovat chyb z nevědomosti. Přeji hodně štěstí.

black2cat
7. únor 2016

Ahoj holky,jak procitam diskuze tak jsem chvili klidnejsi a pak zase vydesenejsi.Od zacatku tegu trpim na silene otoky nohou a zadrzovani vody.TP mam az 13.2. ale pokud nic tak me nejpozdeji na termin vyvolaji.Samozrejme hledam zarucene tipy jak male pomoct ven.A ted muj dotaz.Nekdy od 6 mesice nemame sex..pritel se boji,aby male a me neublizil..a ted kdyz je sex jedna z doporucovanych metod jak porod uspisit nechci zase ja...vubec si to nedokazu predstavit...jsem tlusta,sotva dycham..vubec se necitim sexy...Resily jste to vubec nektera nebo mam tenhle problem jen ja?😦Kdyz tady procitam diskuze o kazdodennim sexu,rikam si jestli u nas/u me neni neco blbe...Vsem preju hodne sily a tem narozebym hodne zdravi.

empalinka
26. říj 2016

@prochi Souhlasím s tebou..zkoušeli jsme už snad všechno stimulace bradavek,horká vana , skákání na balónu ,sexík a mohla bych pokračovat a nic.dnes jsem 40+5 a malý je prý hodně vysoko tak uvidíme co a ksy se bude dít

hanoy
7. lis 2016

Já den před porodem plela zahradu. Na každého holt působí něco jiného🙂

rybica
11. pro 2016

Ahoj holky, pokud už máte termín a hrozí vám vyvolávání porodu, u mně perfektně fungovala u obou těhotenství teplá koupel s masáží bradavek. Stačí několik minut. Poprvé porod po masáži nastoupil do několika hodin, u druhého těhu mi do půl hodiny praskla voda a už jsme jeli 🙂 Je to šetrná a přirozená metoda, dochází ke stimulaci a vyplavování hormonu oxytocinu. Určitě vyzkoušejte pokud máte termín, ale dříve raději ne, to nechte na přírodě 🙂

lenicka2323
24. čer 2018

Dobrý den, ženy nemáte některa typ jak si pomoct a vyvolat porod? Vim ze dokud se male chtít nebude tak asi nic nenadelam ale jsme ve 40tt a ve stredu mi hrozi vyvolavani jelikoz kvuli chudokrevnosti atd pry nemohu přenášet tak byvh radsi driv nez jit na to vyvolavani.. Sex ani horka vana mi nepomohly.

blahova_andrea
24. čer 2018

@lenicka2323 mě možná pomohla masáž bradavek 😉

yasminna
24. čer 2018

mě u dcery i syna zabrala masáž bradavek 🙂 Ale byla jsem již ve 40 tt. Dříve bych mimčo nevyháněla. U dcery mi masáž bradavek vyvolala slabé kontrakce, které postupně během dne zesilovaly. U syna mi pár hodin po masírování praskla voda. 🙂

nikaak
24. čer 2018

Já jsem si ho vyvolala omylem. Tedy až ve 39tt. Ale. Očividně se tělu ještě nechtělo. Měla jsem stresovou situaci, kdy jsem brečela - asi půl hodky. Pak jsem si řekla, že se musím uklidnit, hlavně kvůli mimcu. Ale do půl hodky jsem letěla na záchod a za pět min mi praskla voda. Porod pak byl nekonečný, kontrakce byly, ale neúčinné, vůbec jsem se neotevirala. Po 21hodinach se malá konečně narodila...

betelgeuzz
24. čer 2018

mně zabral odvah z jedné skořice a asi 10 hřebíčků v litru vody, můžeš do toho dát ještě kousek zázvoru a sporýše, pokud máš. Ještě existuje vyvolávací nápoj podle Stadelmann, určitě na koníkovi někde najdeš recept, vím, že se tam dává ricinový olej, meruňkový džus a nějaký alkohol, přesněji nevím.

lenicka2323
24. čer 2018

@betelgeuzz jsem prave ve 40tt kdy nu doktor rekl ze by bylo lepší kdybych porodila přirozeně než to vyvolávani ale male se asi ven nechce 😀🤔zazvor i skorici jsem taky zkousela a nic 😑o tom napoji jsem cetla ale pry se tam dava olej a to nevim, nevim teda 😁

lenicka2323
24. čer 2018

@blahova_andrea to jsme jeste nezkusily 😁🤔

blahova_andrea
25. čer 2018

@lenicka2323 no já to zkusila, bála jsem se přenášejí a teda buď jsem fakt už byla na porod, jen to nikdo nevěděl a nebo to bezvadně zabralo 😀

lenicka2323
Autor odpověď smazal
Zobraz
lenicka2323
27. čer 2018

@blahova_andrea u mě zatim stale nic 😁🤧

zabkapetka
27. čer 2018

@lenicka2323 me se teda porod vyvolat samotne nepovedlo a v 42tt jsem musela na vyvolani do porodnice, ale ze vsech metod, ktere jsem vyzkousela (mam dojem, ze jsem delala fakt vsechno, az na ricinovy olej) mi nejvic pomohlo snist behem dne cely ananas - obsahuje bromelin a mekci delozni sliznici a ma urychlovat porod. Jedla jsem ho den pred vyvolavanim a priste bych zacala urcite driv a jedla ho par dnu, protoze me rano prijimali uz s kontrakcemi a se zkracenym cipkem (do te doby se nechystalo vubec nic). Myslim si, ze kdybych ho jedla par dnu, tak se mi porod spustil sam. Drzim pesticky, at uz mas miminko co nejdriv u sebe

anazuzzuzana
27. čer 2018

spolehlivě funguje akupunktura

lenicka2323
27. čer 2018

@zabkapetka Děkuju moc ja uz zkousela i ten zázračny napoj s tim olejem a ani to malou nevypudilo zkusim i ten ananas dneska mi dr rikal ze ta delozni sliznice mekne tak ze mi daji jeete chvili jinak v pondělí ci utery mi porod vyvolaji ale ze mam zkusit kde jakou babskou radu ze kdyby to prislo samo tak je to lepsi.

danka1999
9. čer 2021

Ahoj holky mám dotaz. Podle doktora je vše připravené na porod. Hrdlo prostupne a dlouhé 2 cm, miminko tlačí hlavičkou. Zkoušela jsem stimulaci bradavek a zkoušela jsem to hodinu. V noci mě 2× vzbudily bolesti břicha a bolí mě pořád. Jen to spíš vypadá na poslicky. Mám pokračovat? Myslíte, že když to břicho boli vic tak to má nějaký účinek? Děkuji moc :oops:
Prosím a jak mám masírovat? Nevím, jestli to dělám dobře.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru