Rodila jste některá mimo porodnici?

kristin19
30. říj 2012

Maminky,rodili jste některá mimo porodnicii?My rodili v autě a tak by chtěla vědět jak často se stávaji tyto případy 🙂 a jak jste to prožívaly...

magrata
31. říj 2012

Jaký to bylo? 😀
(já jen že mám dvě děti, dva dny do termínu třetího porodu, dojezd do proodky za neprovozu hodina, první porod překotný a druhý, když se konečně rozjel, tak to taky nebylo na moc dlouhé lokte. Už jsme s mužem i probírali, jak bychom to v tom autě spáchali 😎 )

kristin19
autor
1. lis 2012

ajaj 🙂 no tak já bych to viděla na velkou akci..no my jsme to měli do nemocnice asi 45min a nestihli jsme to.Porodili jsme asi 2km od nemocnice 🙂 Chlap odstavil auto,sundala jsem tepláky a už to jelo..chtěla jsem si lehnout do zadu na sedačky,ale už nebyl čas 😀 potom dojela sanitka a už nám přeřízli pupeční šnůru a jeli jsme směr nemocnice.Ale byla jsem vylekaná jelikož jsem měla malou zadečkem napřed ☹ všechno dobře dopadlo nakonec a chlap si zachoval klidnou hlavu 🙂 na to,že to byl jeho první porod.No nezbývá mi než držet pěstičky at to stihnete..potom dejte vědět 🙂

magrata
2. lis 2012

No tý brďo, ještě KP, to bych teda byla potento strachy, aby se tam nezasekla. To jste fakt kabrňáci, že jste to takto zvládli
Já se o tom už bavila i v porodce, dr nadhazovala že třetirodička, dojezd - prý dojeďte pak aspoň na placentu 😀

radana1979
2. lis 2012

@magrata Holky neděste mě. My máme do porodu ještě 19 dní. Do porodnice to bude minimálně půl hodiny a to nepočítám čas, kdy se manžel musí dostavit z Prahy domů (hodina). Jestli mě to nechytne v noci, mám asi smůlu. 2 maminky tady v Libčicích porodily rovnou doma v obýváku. A všechno v pořádku. Tak doufám, že dojedeme, čekám 3. mimčo, u druhého jsme se také moc neohřáli, ale tatínek tvrdí, že prostě nezastaví, tak uvidíme.

monika6e
2. lis 2012

my to měli u Aničky "o prsa" - muž mi zastavil přímo před vchodem do porodky a než zaparkoval hned vedle vchodu, tak už to málem nestihl... Jinak jsem se tehdy bavila o překotných porodech se svým gyndařem. Ten mi říkal ať jsem v klidu, že tyhle super rychlý porody bývají v drtivé většině naprosto bez problémů. Tak snad... 🙂

kristin19
autor
3. lis 2012

No jsou to akce jak horom, člověk sice přemýšlí nad tím,že by to mohlo být rychlé,ale tak rychle zase ne 🙂
radana1979: tak to držím pěsti a snad to stihnete všechno včas.Je fakt ,že jsem taky chtěla aby to přišlo když bude chlap doma,ale jako na potvoru nee 🙂
magrata: no měla jsem nervy jak hrom v nemoc. mě postrašili,že hlavička musí vyjít do čtyř min. jinak by mohlo mít mimčo nějaké následky(postižení) v tu chvíli mi jen prolítlo hlavou jak dlouhé jsou čtyři minuty.Nakonec teda vše o.k ale při těch fofrech zapoměli i sanitáci zapsat přesný čas porodu 😀 tak jsme to měli od doby kdy přijeli do doby kdy bylo povšem..cca 10 min.Vybrali jsme si 7:30hod Mala je krásná a zdravá! Holky at vám to dobře dopadyne( co čekáte) a dejte vědět 🙂

magrata
4. lis 2012

@monika6e no rychlý porod znamená, že dítku nestojí nic v cestě a zkrátka se narodí, to je pohoda, ale pravý nefalšovaný překotný, ten bych zažít nechtěla, tak jsou kontrakce moc silné, moc časté, dítě nemusí dobře narotovat, protože to mezi těmi kontrakcemi nestihne a tam pak může být fakt problém, špatná poloha v porodních cestách, příliš silný nitrolebeční tlak, rozsáhlejší porodní zranění, když nejsou cesty úplně připravené... Což nechci strašit, spíš pokud bych měla rodit fakt nějak superrychle, tak i po plánovaném domácím proodu u druhého bych si asi zavolala sanitku, aby mě stihli kdyžtak pomoct. Samodoma porodu se nijak extra nebojím, vím, že bych to zvládla, ale kdyby se mi dítě mělo zaseknout v porodních cestách, uf, radši si nepředstavovat

magrata
14. lis 2012

Tak já se jdu ohlásit, že jsme to do porodnice stihli, cesta po strakonický byla pohodička 😎 Nic z toho, čeho jsem se bála (překotný porod nebo šílená cesta v kontrakcích) se nekonalo, klaplo to na jedničku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru