• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porodnice Litomyšl. Rodily jste tu?

22. května 2010 
Ahojte mamimky,rodila jste některá v teto porodnici????
15. únor 2007 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
já rodila a budu rodit zase :grinning:
30. kvě 2007 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
a jaký to tam bylo? máš zkušenosti s porodem do vody?
28. čer 2007 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak já už teda taky odrodila a můžu referovat ostatním. :wink: Tak co se týka personálu na porodnici tak supr.Hlavně mudr.Mach byl super a moooc i pomohl.Takže stračně s Verunkou Děkujeme.Taky doktorka Zezulová,která asistovala měla se mnou svatou trpělivost.Co se týka porodních asistentek tak viceméně dobrý.
Jinak sestřičky na šestinedělkách až asi na dvě vyjímky perfektní a ochotné,Musím říct že laktační poradkyně lenka byla úplně super. Takže ode mne spokojenost :slight_smile:
AAAAle kdo to celé pokazil tak primář z děckýho Novák.To je teda pěknej a sprostej.......Chování otřesný,ochota aby mi něco řekl o malé/ pač jsme mely hroznej porod a mala byla kříšena/,to jako nehrozilo.Když jsem se ptala a prostě nervy pracovaly,tak jako proč jsem nervní,že léčit snad bude on a takovy keci.NO prostě hulvát jak má být.Uplně mi ten pobyt tam zhnusil.A teda nebyl to jen můj dojem pač mi sestry a všici kdo tam u těch výstupu byly říkali at to hodím za hlavu,že je to ubožák a neumí se chovat.ještě že mužskej umi zařvat,ale stejně....Takovej doktor tam nemá co dělat.Takže varování pro všechny!!!!!!Jinak přeju rychlý a pohodový porody a hlavně zdravá a spokojená mimča :wink: :slight_smile:
29. črc 2007 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, rodila jsem v Litomyšli v září a musím říct, že nebudu nikdy volit jinak. Rodil mě Dr.Mach, byl vynikající, dokonce mě i rozesmál, když byly nejhorší stahy :slight_smile: Jinak sestřičky super, ochotný, usměvavý ve dne v noci, porod byl náročný, ale všechno proběhlo v nádherný atmosféře bez stresu. Holení ani klystýr mi nikdo nenutil.Syn měl po porodu těžkou infekcia převáželi ho na JIP do Hradce a můžu říct, že mne o stavu syna informovali a na rovinu řekli, ž na to nemají,aby si ho nechali tam, tak ho převezou. vysvětlili, uklidnili a taky mě lavně rozkojili:slight_smile:laktační poradkyně byly vynikající.
S panem primařem z dětského mám opačnou zkušenost. Byl velice ochotný a odpovídal na všechno a dokonce nás pustil brzy domů, a to vše s úsměvem, tak asi záleží na konkrétním dni nebo vyspání, nevím:slight_smile:ale choval se pěkně.
Tak jestli mohu doporučit-určitě tam rodit!!! :wink:
8. bře 2008 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
bartas • 14tt • Dnes v 17:19
Ahoj holky, ráda bych se zeptala, jetsli některá nemáte zkušenosti právě s touhle porodnicí.Četla jsme na jejich stránkách,že dělají i porody do vody,což mě dost nadchlo.Děkuji moc:slight_smile:)) :slight_smile:
21. črc 2009 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
To Krista: Dělají, ale na kurzech to vyznělo tak, že to nevidí moc rádi, nicméně jsou to profesionálové, tak myslím, že to nebudou dávat najevo.
23. črc 2009 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, 29.7. jsem v Litomce porodila syna- a musím jen chválit. Dr.Mach výbornej s lidským přístupem, všechno, co mi dělali mi vysvětloval, člověk si nepřipadá jak kus masa... Dokonce mne hladil po noze a uklidňoval. Sestřičky hodný k matkám, ale hlavně k dětem. Prostředí- bezva, na pokojích vlastní sociálky a sprcha! Jídllo- fakt chutný.
Možná jsem nenáročná, ale když mi s kojením pomáhaly všechny sestry na oddělení, nikdy jsem necítila nějaký odstup nebo posměch...
Moc jim děkuju
8. srp 2009 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: Tak Dr. Mach mě taky hladil po noze, taková blbost, ale mě to strašně pomáhalo a uklidňovalo.
11. srp 2009 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,děkuju moc za zkušenosti, vybrala jsem si Litomyšl,i když ji nemám zrovna nejblíž:slight_smile:
1. říj 2009 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, 24.9. jsem rodila v Litomysli. Bohuzel dr. Mach ke kteremu normalne chodim na gyndu mel zrovna dovolenou. Vsechno bylo uplne jinak nez jsem si predstavovala, ale hlavne jak jsem rikala uz pred porodem - hrozne zalezi na lidech, vetsina lekaru a sester je tam v pohode. Na novorozeneckem jsou opravdu moc fajn ale bohuzel doktor, ktery mne prijimal tak nejak nepoznal ze mi neodtekla plodova voda ale jen sekundarni vak blan takze jsem tam lezela uplne zbytecne a pichaly do mne antibiotika. Lekum jsem se cele tehotenstvi vyhybala a pak jsem na porod byla zcela vysilena...ale je to jen o tom jednom doktorovi, jinak je to tam moc prijemne...
4. říj 2009 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj:slight_smile:
máte některá osobní zkušenost s porodem do vody v této porodnici? díky moc:slight_smile:
2. lis 2009 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
prispejem aj ja svojou skusenostou :slight_smile:

v litomysli som rodila v oktobri (nie do vody) a som naozaj rada, ze som mojho tomaska priviedla na svet prave tu. pristup lekarov, porodnych asistentiek a sestier bol skvely, aj ked musim povedat, ze oddelenie vedu najma sestry a PA. Rodila som bez epi, ale po pichnuti oxytocinu mi PA napustili horucu vanu a to velmi pomohlo na bolest (fakt odporucam), potom to uz bolo rychle.

Po porode som si zaplatila nadstandard, cize som bola v izbe sama so svojou sprchou a WC a s rozkladacim lozkom pre manzrla, ktory so mnou zostal v nemocnici 3 noci, co mi velmi pomohlo hlavne prvu noc a prvy den, kedze som mala dost problem s chodenim a rovnovahou a navyse si k malemu hned vytvoril uzasny vztah. Musim povedat, ze mi nikto nedal najavo, ze by mu to vadilo, pristup personalu bol uplne skvely, ku mne aj k malemu, keby mi nebolo tak blbo z porodu, povedala by som, ze som bola v hoteli :slight_smile: tomasko je moje prve dieta, tak som bola zo vsetkeho dost vyhukana, ale sestry mi vsetko velmi ochotne vysvetlili a ukazali, bez toho, aby mi dali najavo, ze som uplne drevo :grinning: jedlo nebolo sice ziaden kulinarsky pocin, ale dalo sa vybrat den vopred z troch menu. ak sa odhodlam na druhe dieta, rada by som rodila zas tu :slight_smile:
16. pro 2009 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
zel-cajik: super, díky za info - já taky budu rodit zde a snad do té vody, ak jsem ráda, že máš dobré zkušenosti s personálem...taky bych ráda na nadstandart i s manželem, tak snad bude volný pokoj:slight_smile:
17. pro 2009 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
já mám s litomyšlskou porodnicí také dobrou zkušenost. Rodila jsem v listopadu, před porodem jsem chodila do nemocnice na těhu cvičení i na předporodní kurs. Bylo to fajn, dozvěděla jsem se spoustu věcí jak to právě v litomce chodí.. součástí kursu byla i prohlídka sálu, to mně přišlo dobrý, že jsem nešla úplně do neznáma. Taky máš možnost konzultace s odborníky, ale při těch kursech moc porod do vody moc nepreferovali, stejně jako epi...

porod mi začal tak, že mi odtekla voda a malej se narodil až po 38 hodinách. Nedostala jsem kontrakce, ty přišly až po kapačce. V průběhu porodu jsem byla taky v horké vaně a pak jsem rodila na křesle. To křeslo bylo hodně polohovatelný. Během porodu byli lékaři i sestry moc fajn, jsou fakt sehraný tým. Výborný byl i přístup sester na novorozeneckém, naučila jsem se postarat o malého a hlavně jsem se naučila kojit a kojíme dodnes :slight_smile:)
22. led 2010 ve 23:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a byla jsem taky na nadstandartu, ale nebylo volno na šestinedělí, tak jsem měla pokoj na gynekologii. Mělo to akorát tu nevýhodu, že tam nebylo lůžko pro manžela. byla jsem v nem 2noci před porodem, tak tu prví noc spal se mnou oblečenej na posteli a nikdo nic nenamítal... Asi bych šla na nadstandart znova, ale kdyby nebyl, tak bych to asi taky musela nějak zkousnout :slight_smile:
22. led 2010 ve 23:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
marta: to je fajn, že jsi byla spokojená, ale můžu se zeptat proč nepreferovali porod do vody a epidural? tomu nerozumím... :sweat_smile: díky :slight_smile:
24. led 2010 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
tvarili se proste ze porod do vody nedelaji radi kvuli komplikacim....
epidural je tak nejak zbytecny
jo a to luzko na nadstandarte teda je takove rozkladaci kreslo ktere mame u nasich a na tom se za prve moc spat neda a za druhe na tom pokoji kde jsem byla ja, kdyby se to rozlozilo tak bych dite musela soupnout ke dverim takze mi to neprislo moc super...
22. kvě 2010 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek