Sanitka k porodu - bydliště mezi Brnem a Vyškovem

jeanny13
20. bře 2019

Prosím o radu, bydlím mezi Brnem a Vyškovem, na cestu do porodnice si budu muset volat sanitku, nemám, kdo by mne odvezl. Rodit chci v Bohunicích, podle mapy je trasa do Bohunic na km úplně stejná jako do Vyškova. Odveze mne sanitka do Brna nebo hrozí Vyškov?

jeanny13
autor
21. bře 2019

Díky všem za reakce. Samozřejmě nejsem zastánce zneužívání sanitky. Na první porod mě odvezl manžel, ale to jsme taky bydleli ještě v Brně, tak to byla jiná situace. Popravdě o možnosti převozovky jsem nevěděla, poptám se na to přímo v porodnici 🙂 Taxi jsem taky zvažovala jako jednu z možností, nejde mi o to, aby byl nutně převoz zadarmo, ale zase už jsem natrefila na několik společností, co rodící do porodnice prostě nevezmou. Porodnice v Brně opravdu papíry dopředu neřeší, sepisují to při příjmu (minule jsem měla co dělat vydržet kontrakce a do toho odpovídat na dotazy dr :D
Takže samozřejmě zjistím tu možnost převozovky pokud by to byl klasický průběh porodu, tam je pravda, že není kam spěchat 🙂 Ale pokud by byla komplikace, což říkali kdysi i na kurzu (píšu to pro prvorodičky co by narazily na tuhle diskuzi) tak tam je samotřejmost volat rychlou.

Ještě jednou opravdu děkuji všem za podněty!

klea81
21. bře 2019

@jajulin ano, ptala jsem se předem a řekli, že mám zavolat až bude potřeba a dojeli, jak jsem chtěla a bylo to v noci.

hanaross
21. bře 2019

@jeanny13 pozorice jsou okres Brno-venkov, myslím ze te vezmou do Brna, když můj muž měl nehodu u holubic tak ho vezla záchranka do Brna

merope
22. bře 2019

Docela koukám, jak se jednotlivé regiony liší - v Praze je registrace ve 14tt a bez ní je člověk rád, když vůbec pak rodí v Praze. Sanitka veze, kde je registrace - asi rychlejší než zjišťovat, kde by je vůbec vzali. Rozhodně ne do nejbližší, to si dovedu i představit, že by někdo mohl chtít zneužít, aby se dostal někam, kam nestihl registraci. Registrace nemusí znamenat, že bude místo, ale většinou pak je. Bez ní je to špatné. Taxíky většinou neberou, o převozovce nikdo nikde k porodu nemluvil, ač ta možnost jet s doprovodem, to je super, rzs bere jen rodičku, otec jede mhd nebo taxíkem. Toto je šílené, ale zase už člověk svou porodnici zná - na těhotenské kursy, cvičení, doktory vás nevezmou jinde než podle registrace.

drep
22. bře 2019

@merope tak to ale záleží, jak na tom ten porod je. Odteklá voda, kontrace občas bych vezla tam, kde je registrace, ale tlak na koneční a kontrakce po minutě, pokud bych měla pocit, že je šance dovézt do špitálu a nebudeme rodit v autě bych vezla do nejbližší a moc bych nebyla ochotná diskutovat.

merope
22. bře 2019

@drep i rychlá veze primárně tam, kde ji přijmou. Autem tím spíše - v popisovaných případech je ale na místě volat 155 a oni si poradí - nejspíše porodem v sanitce nebo doma a rychlým převozem.

drep
22. bře 2019

@merope však to jsem myslela. Pokud k porodu vyšle dispečink mě jako doktora, tak už to fakt smrdí porodem v sanitě anebo nedonošencem nebo jiným problémem, jinak jezdí rzp. A pokud takovou ženu vezu, tak nebudu s porodnicí licitovat, prostě přes dispečink oznámím, že cca za deset minut dovezu, registrace neregistrace. A ještě se mi nestalo, ani u jiné dg., že by mě někdo někdy odmítl.

merope
22. bře 2019

@drep Tak pokud jezdíš jako doktorka rzs, tak asi víš víc plus teda takto akutní věci asi fakt vezmou, pokud to jen trochu jde a pokud jim to vnutí doktor.

milyeli
Autor odpověď smazal
Zobraz
veroniquecz
22. bře 2019

@milyeli já se ptala i na obilnaku i v Bohunicích a prý eexistuje. Tak alespoň Milouši jsou OK. Jen je otázka jestli se impresí papíry nebudou zase ptát znovu 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

v_erunka
22. bře 2019

Taky si pak budu volat nejspíš rychlou. Pokud nebude doma tchyně, nemá mě kdo odvést. Muž nemá řidičák.

valeri10
22. bře 2019

Já jela taxíkem v noci. Dopředu jsem neřekla, že rodim jen že to bude k apolináři a řidici to vůbec nedocvaklo🙂

monina1210
22. bře 2019

@jeanny13 Ahoj, my jsme nemeli auto, nechala jsem si napsat sanitku od gynekologa, mela jsem vypsanou zadanku. Pokud by tam byla uvedena vyskovska porodnice, meli by te tam zavezt, myslim prevozovka. Meli ale problem vzit nekoho se mnou, prestoze jsem mela vypsany i doprovod.

jeanny13
autor
23. bře 2019

@milyeli z vlastni zkusenosti v bohunicich ;)

jeanny13
autor
23. bře 2019

@monina1210 diky za reakci. ja prave nechci do vyskova ale do brna bohunic. zkusim tu gyndu jestli mi to vypisou ;) doprovod s sebou mit nebudu takze to neni problem.

monina1210
23. bře 2019

@jeanny13 Omlouvam se, cetla jsem nepozorne..

tulikiss
23. bře 2019

@milyeli no i v Bohunicich jsem pri prvni navsteve vyplnila papiry, no a pak u porodu je vyplnovala znovu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru