• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Sekce v Hořovicích. Máte ji za sebou?

22. ledna 2010 
Ahoj, máte některá za sebou plánovanou sekci v Hořovicích? Moc díky za jakýkoliv info!
18. led 2010 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Samozřejmě v HOŘOVICÍCH :wink:
18. led 2010 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Syr, zkus zadat dotaz na (volná diskuse - partička z porodnice Hořovice) chodíme tam všechny, třeba některá podiskutuje. Já zkušenost se sekcí nemám. Co by jsi chtěla vědět? Známá jí tam měla plánovanou...
18. led 2010 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
davlu
díky za info! Budu mít nejspíš plánovanou sekci kvůli velikosti dítka a zajímal mě celkový přístup. Dávají - li dreny, pooperační péče atd. jednu sekci už mám za sebou v Benešově, ale tam se totálně změnilo osazenstvo a doktorka mi to nedoporučuje - naopak doporučila Hořovice, tak vyzvídam :wink:
19. led 2010 ve 02:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, mám za sebou plánovanou sekci, kvůli poloze plodu - konec pánevní. Musím říct, že to bylo absolutně skvělý. Moc jsem se bála, ale přistup lékařů i sestřiček byl profesionální a zároveň lidský. Nevím jak to popsat. V den CŘ jsem se fakt strašně bála, ale anesteziolog mě uklidnil, přesně mi říkal co dělá, co bude dělat, co asi budu cítit. A všechno se opravdu dělo tak jak říkal.
Rodila jsem se spinální anestezií, takže jsem byla při vědomí. Když Emmu vyndali, byla jsem nejšťastnější člověk na světě. Anesteziolog mi říkal a když se podíváte doprava uvidíte svou dceru. A já na to: "když já nemám brýle." Představte si, že ochotná sestra brýle našla a dokonce nasadila! A tak jsem viděla Emmu.
Samotný zákrok je trochu strašidelný, všechno to srkání apod., ale dalo se zvládnout.
Horší je pak pooperační stav, kdy rána celkem bolí - oproti matce se kterou jsem sdílela pokoj - ta rodila přirozeně bez nástřihu a byla mnohem mobilnější než já.
Trochu jsem začla plašit asi 3 dny po porodu, kdy jsem kojila, ale nějak se mi nedařilo navážit nějaký přírůstky na váze - tak mi přišlo, že sestry zbytečně buzerují, ale s odstupem času to taky vidím jinak (trochu se mi rozjelo poporodní blues) - takže ne že by buzerovaly, ale prostě je třeba aby bylo vidět, že dítě příbírá.Takže celkově můžu doporučit.
22. led 2010 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo jinak před operací jsem dostala cévku a na jipce ležela 24 hodin. Sestřičky chodily pravidelně kontrolovat, měřily tlak, teplotu, podaly napít. Když jsem si řekla vyměnily vložky, otřely/umyly. Žádný dren sem nedostala, stehy byly vstřebatelné - jizva se krásně povedla, fakt je tenká a celkem hezká.
Nohy jsem "začla cítit" (jakože přestala fungovat anestezie) až po 7 hodinách (porod po 8 ráno, nohy přišly k sobě v 15-16 hod.). Žádné vedlejší účinky (bolesti hlavy) jsem zaplať pánbůh neměla.
Ráno v 8 (tedy za 24 hod. po operaci) mi sestry pomohly vstát a došourala jsem se do sprchy a opláchla se.
Emmu mi nosily, aby se přisála, což se celkem dařilo. Byly to fakt emotivní chvíle...ze začátku ji přinesly po delší době - páč hodně spala... pak se mnou postupně zůstávala dýl a dýl, no a pak celý den (a v noci si ji odnesly) a postupně zůstala celou noc...
22. led 2010 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
marjankak
Jako bych znovu prošla svojí sekcí v Benešově - úplně jsi mi to připomněla :wink: Měla jsem to absolutně stejné, krom toho, že jsem měla dren a s rekonvalescencí se tam moc nepárali - ráno po výkonu už jsem šlapala po vyndání drenů do sprchy. Na druhou stranu ale musím říct, že jsem byla poměrně rychle fit. Rozhodně je to lepší rozchodit :wink:
22. led 2010 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek