Sex po porodu, máte s ním taky problém? Poraďte

monulka003
5. led 2012

jsem 4,5 měsíce po porodu (dost těžkém-klešťovém) a nemám absolutně chuť do sexu...štve mě to a nevím co s tím, hledám holky s podobným problémem na pokec a možná najdu řešení.... 😨

denousek
5. led 2012

@verled je s nim zkratka proto protoze s nim je ..t se lehko rika.mam doma neco podobnyho ale proste si to bez nej nedokazu predstavit...

denousek
5. led 2012

@monulka003 to bude dobry...mimco za chvili poroste a nekam na zahradku se s nim taky da 🙂 bude to dobré..je to velka zmena 😉

andelka
5. led 2012

Já jsem to zažila z opačné strany...první půlrok OK, měla jsem co dělat sama se sebou a s malým, ale pak už jsem se cítila hrozně, po 10 měsících už jsem uvažovala málem o rozvodu. Ale to bylo tím, že muž mi neřekl vůbec nic, jen hledal výmluvy, někdy řekl, jo, že by to brzo šlo a pak stejně skutek utek...chyba byla v komunikaci. Kdybych věděla jaké k tomu má důvody, byla bych klidnější a netlačila na pilu a i by se to asi spravilo dříve než až po roce.
A jinou formu sexu vedete?Mluvíte o tvých a jeho pocitech a co s tím udělat, jako pár? To dítě není jen tvoje a ztráta chuti k sexu je celkem normální. Podle statistik se většina párů vrací k normálnímu sexu do 5měsíců od porodu, ale to je většina, ne všichni, kolikrát to trvá mnohem déle, hlavně když byl porod těžký a doma je dusno jako u vás. Pokud je jenom trochu normální a stojí o tebe a má tě rád, tak musí pochopit čím jsi prošla a jaké máš teď pocity a obavy, a snažit se najít kompromis, řešení vhodné pro oba.
Život po narození mimča se změní úplně každému, taky jsme se dlouho nikam nedostali, s tím se musí počítat.

monulka003
autor
5. led 2012

@denousek a jak to udělat aby mě nenutil a já chtěla? existuje nějaké řešení? nějak mi nedává možnost chtít
@verled protože s ním mám dítě, před těhotenstvím to fungovalo skvěle, v těhu mě přesvědčoval o tom, že za všechno můžou moje hormony a že on je pořád stejný

jeudi
5. led 2012

@monulka003 to chapu mala je jeste opravdu malinka a vypada to ze to jeste nevstrebal az treba nebudes kojit nebo az bude mala vetsi zkus si zaridit hlidani a vyrazte nekam a nebo ho posli at jde s kamosema nejspis mu to chybi

verled
5. led 2012

@denousek nedokážeš představit proč?peníze?strach ze samoty?.....veř že se to lehko neříká, prošla jsem si něčim jiným sice, ale vim, že je lepší být sama, než se celej život omeovat, ale hlavně když o svym příteli, nebo manželovi myslíte tohle, tak k němu přece nemůžete mít žádnou úctu, já to nemyslim špatně, ale člověk by měl umět pojmenovat to co ho k tomu druhýmu tahne🙂

marecek4
5. led 2012

hele,rozhodně to ale s manžou prober,kamoška měla pořád nějaké problémy,má je i nadále,ale dospělo to u nich k tomu,že prostě když chce tak to nějak přetrpí a to mi přijde škoda,nebo spíš nespravedlivý,aby ženská nic a chlap všecko,u nich je bohužel problém i po zdravotní stránce ale dr na nic nemůže dojít a to mám malý už skoro čtyři roky

monulka003
autor
5. led 2012

@andelka napsala jsi to skvěle, ale jak to přeložit jemu? 🙂 já mu vždycky říkám co cítím, ale asi si myslí, že je to výmluva, přitom u toho byl...prostě je sex pro něja natolik důležitý že v tu chvíli mu zatmí mozek asi ☹

verled
5. led 2012

@monulka003 joo, dítě je zkouška většiny vztahů, ale určitě to neni důvod, proč být spolu, pokud to je ten jediný důvod co tě napadne, i když je to důvod obhajitelný......jestli je takový teď už takovej bude vždycky, určitě jsi se mu snažila vysvětlit, že na to ještě nejsi připravená a aby měl trpělivost, moc skvělej se mi nezdá, když ti vyhrožuje že pujde jinam místo toho aby tě podpořil 😢

denousek
5. led 2012

@verled ja to mam jednoduch miluju ho 🙂 je nam spolu dobre aa kazdej vztah ma i stinné stránky..ja vim ze on je takovy a makovy a nenadelam nic... nekdyy to prehani ale to ja taky....

@monulka003 vis kddy budes mit chut?az to on po tobe nebude vyzadovat...to ne nejlepsi lek..

zuzi82
5. led 2012

@monulka003 Jo, takže chápu, že problém je v tom, že mimi jste asi neplánovali a pro něho je to nepředstavitelná změna. Pak nezbývá nic, jen doufat, že se s tim brzy srovná. I tak bych možná zkusila dát malou někam na noc na hlídání a třeba si jen zašla do hospody s kamarády, třeba vám to pomůže. Ty jakoby uděláš něco pro něj a on třeba na oplátku pro tebe. Samožřejmě je to těžké a je to jen o tom, jestli a kdy se dostane do té správné otcovské role. Moc držím palce, aby to brzy pochopil a postavil se k situaci jako chlap a hlavně táta. 😉

verled
5. led 2012

@monulka003 hlavně to neber jako že ti radím aby ses na všechno vyprdla, problémy jsou a budou😀ale podle toho cos tu psala na první stránce jsem měla pocit že je to spíš problém mezi vámi jakove vztahu, než že je to jen o sexu...to je vše 😲

verled
5. led 2012

@denousek tak to beru, to je správný důvod, ale z monči psaní mi to tak nepřišlo......správná láska musí bolet, to vim 🙂

monulka003
autor
5. led 2012

@jeudi jenže on by chvíli kdy bych si zařídila hlídání nejspíš využil uplně jinak...s kámošema ho posílám pořád, ale on pořád tvrdí, že mu tam chybím já
@verled to máš pravdu, ale když to člověk nedokáže, nebo se bojí to pojmenovat, nic s tím neuděláš

jeudi
5. led 2012

@monulka003 no tak to je od nej taky hezke ze mu tam chybis 🙂 a to je uplne jedno jak to vyuzijete kdyz budete mit hlidani hlavne ze budete mit chvilku klid a budete spolu 🙂

verled
5. led 2012

@monulka003 opak, něco se s tim dělat musí🙂...držim palce aby se to uklidnilo, ještě je brzo🙂

jeudi
5. led 2012

@monulka003 a maminka by ti nepohlidala aspon jednou za mesic? treba jen do pulnoci aby jste meli chvili jen pro sebe

denousek
5. led 2012

@monulka003 ono je to pro nej nezvyk a nekteri chlapi takovy jsouže vic mluvi jak přemýšlí nebojse uklidni se to..jak ste spolu dlouho?a mimi je planovane?

mcfc
5. led 2012

@monulka003 -Ahoj,tak jsme na tom podobne ja mam 5mesicu po porodu a sex jsme meli 4krat,vubec na to nemam chut a doufam ze se to brzy spravi a zacne byt chut 🙂 ,zaplat panbu ze mam suproveho pritele a chapeto a vubec me do toho nenuti.Mam kamosku a ta mela cisare a nema se sexem zadny problem 🙂 .Tak ti budu drzet palecky az se chut brzy vrati.A hlavne s toho nebut smutna chut prijde 😀

monulka003
autor
5. led 2012

@denousek to už jsem mu taky říkala 🙂 jeho odpověď byla " jenže než ty budeš mít chuť tak to bude věčnost"
@zuzi82 dítě jsme plánovali, nebo spíš já jsem chtěla a on řekl že bude, takže věděl že se na něm pracuje, dokonce jsme měli sex v určitý den cíleně a povedlo se. Co se týče hlídání, to si neumím představit, nejen že jsem tu na všechno sama, protože babička je 100km daleko, ale i to, že Míša je ještě moc malá a já bych to asi taky nezvládla, myslela bych pořád jen na ni

schnek
5. led 2012

@monulka003 taky bych se klonila k tomu, že je třeba si promluvit. A pokud to nepochopí, určitě bych se nenechala nutit a vydírat. Já sice na tom takhle nebyla, ale měla jsem po prvním porodu určitý problémy a stačil jeden blbej pohyb a byl konec s náladou i celou akcí 😒 časem se to zlepšilo, skoro spravilo druhým /beznástřihovým) porodem, ale 100% už to prostě není, občas tu jizvu po nástřihu cítím (hlavně že jsou tak hrozně prospěšný, zlatý natržení 😠 ). Manžel byl dost chápavej na to, aby si uvědomil, že i přes svoje touhy mi rozhodně nechce způsobovat bolest. A určitě mi to nepřijde jako přehnanej požadavek, aby partner takovou věc uznal. Na druhou stranu jsou i jiný praktiky, nemusí jít přece jenom o "tradiční" sex.

denousek
5. led 2012

@monulka003 joo hold kdo si počká ten se treba dočká..a třeba taky ne 😀 ale takovýma slovaa te jen odradí...ale to je marný mu vysvetlovat já vím 😝 😔

monulka003
autor
5. led 2012

@jeudi to by musel jet se mnou 100km daleko a to on nepojede
@denousekznali jsme se 5 let a teď oficiálně jsme spolu 2 roky a mimi je plánované
@mcfc to máš super chlapa, já bych možná i měla chuť kdyby mě pořád nenutil

monulka003
autor
5. led 2012

@schnek já mám hodně velký šití, jak vevnitř, tak i nástřih a cítím to i když jdu na wc, myslela jsem že při sexu asi umřu

andelka
5. led 2012

@monulka003 no to nevim, ty ho znáš. Když to nepochopí, ani se nebude snažit pochopit, tak to je pak těžký. Podle mě je hlavní si promluvit o pocitech, potřebách a že i tebe to mrzí, že bys chtěla, ale zatím to nejde a mluvit o tom jak by ti mohl pomoct a u sebe se taky snažit trošku překonat (já vím že poprvé se m moc nechtělo, bál se, že to dopadne blbě, ale nedala jsem mu moc šanci přemýšlet a vedla jsem to já), ne na sílu, ale prostě když máš chuť přes den, tak ji nějak udržet než přijde domů..musí vidět snahu, udržujte ten sexuální vztah jinak než klasicky, a postupně se do toho dostaneš zase.

mcfc
5. led 2012

@monulka003 .Ja bych taky malou nikam nedala 🙂 .A sex si clovek muze uzit i kdyz miminko spinka 🙂 .Ja mela taky velky siti,kolikrat o tom premyslim jestli to neni tim ☹ ,.

monulka003
autor
5. led 2012

@andelka a jak jinak než klasicky? jemu už jiné uspokojení nestačí

schnek
5. led 2012

@monulka003 no jasný, já měla 3 stehy na hrázi a bohatě mi stačilo... jasně, že nástřih je někdy lepší varianta a někdy je nutnej, ale dle mého názoru je většina nástřihů, který se v ČR udělají, úplně zbytečná. Jak už jsem psala, je třeba to společně probrat. Snad přece žádnej člověk nechce tomu druhýmu způsobovat bolest, ne? Bych chtěla vidět chlapa, kdyby mu střihli a zašili předkožku, jak by se za 2m tvářil na nějaký vášně...

monulka003
autor
5. led 2012

@schnek další prblém je místo...v ložnici spí malá a v obýváku na pohovce to nejde, sprchu máme malou a tam nevejdem :(
@mcfc
@andelka
@denousek

@mcfc

hpaja
5. led 2012

@monulka003 sexu po porodu jsem se bála, manžel byl teda ohleduplný a čekal, poprvé jsme to zkusili asi po 7 týdnech, ale nešlo to. Měla jsem nástřih a trošku jsem se při porodu natrhla a i když se mi to hojilo dobře, prostě jsem se bála a nedokázala jsem se vůbec uvolnit. Takže první půlrok to bylo pro mě o ničem, taky jsem se do toho musela trochu nutit (přesně jak píšete, třeba dopoledne jsem chuť měla, ale jak přišlo večer na věc, tak nic). Pak ale jednou se MM nějak hodně snažil při vzrůšu a najednou to šlo, konečně jsem se uvolnila a zjistila, že v tom byl celou dobu zakopaný pes 🙂
Po porodu dcery se mi šití hojilo o trochu déle, první 3 měsíce taky nebyly, co se sexu týká úplně nej, ale pak mi došlo, že se musím snažit uvolnit a zlepšilo se to 🙂
S tím nucením je to teda blbý, MM je docela náruživý a občas má taky blbý kecy, když není aspoň 1x týdně. Ale už se nějak smířil s tím, že víc jak 2x týdně to prostě nebude.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru