Sourozenec u porodu. Je to v ČR možný?

efik_b
15. kvě 2011

Ahoj, mate nektera zkusenost se starsim sourozencem u porodu? Je to v CR vubec mozne? Mam namysli porod v porodnici, doma by to byla samozrejmost. Vse pouze pokud porod probiha bez komplikaci a neni zrovna pulnoc, ze by ditko spalo.
Rodila jsem v zahranici, kde je ambulantni porod zcela normalni, u porodu byl pouze manzel a porodni asistentka, bylo to skvele. Po par hodinach jsme jeli domu. Byla jsem plna energie a druhy den uz varila 🙂 ... Chtela bych to mit stejne i s druhym porodem s tim, ze by u nej byla i nase dcera. Dekuji Eva

posterez
13. črc 2019

@efik_b Taky jsem to zvažovala. U porodu do vody a v domácím prostředí je to normální a nikdo z toho trauma nemá. Porod je naprosto normální a náročný na nevy bývá apiš právě o tom, že o něm učitelky mluví jak o porážce místo toho, aby předala i duševní hodnotu celé záležitosti. Nástřih je např výjimečný, sekce po sekci už se taky nedělá... Hele mohe dítě ve 3 sama chtěla vidět porod nayoutubu a byla nadšená. Pořád jen vykřikovala mimi a teď ukazuje na moje bříško a ví, že tam je a hladí ho. Jako když budete něco citlivého předávat lékařsky, tak to nkkdy nebude znít dobře a už vubec, když budeme číst jen špatné zážitky z porodu. Já třeba viděla video o domácích porodech a bylo to tak krásné a něžné. Jistem, bolí to, ale dělat z toho masový zažitek plný krve? Muj manžel si třeba taky myslí, že porod je normální věc a tabu a nechutnou věc z toho udělala spíš společnost. Absolutně by ho nenapadlo u toho nebýt. Už jen to, že vidí kolik úsilí ten porod je, partnery semkne ma celý život.

posterez
13. črc 2019

@posterez Kdyby to šlo a byl tu napr. porodni dum u capa... Let by 🙂 Tam slo vse a prirozenou cestou

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru