Špatné hojení jizvy po porodu, máte babské rady?

atenka46
26. říj 2015

Zdravím. Nemáte nekdo nějaké babske rady na hojení jizvy na hrázi po porodu? Mela jsem porod bez nastrihu jen s drobným natrzenim, jenže mi to nějak blbe zasili a doktorka mi ted na prohlídce po mesici řekla ze me ty stehy evidentně vypadly během prvních dnu a rana se vubec neuzavřela :( dala mi nejaký krém at pry mazu 2x denne. uz mazu 5 dni a zda se mi to porad stejne.. Ma nekdo zkušenost? Pomohla by třeba dubová kůra? Nebo neco takového? Dekuji za jakekoliv doporučení

pety91
26. říj 2015

Dubová kůra nebo řepík nebo heřmánek - sedací koupele nebo opláchnout. Hodně sprchovat a větrat.
Chce to trpělivost, většinou se to zahojí.

atenka46
autor
26. říj 2015

@pety91 no ja se hrozim toho ze to zustane takhle otevrene... A doktorka mi ani nerekla co by se s Tim delalo kdyby se to nezahojilo..ani si me nepozvala na falsi kontrolu :\

alboo
26. říj 2015

Asi nejlepsi je Hemagel, sice neni nejlevnejsi, ale staci to maly baleni. Me hodne pomohl a dubova kura k tomu a samo ze vetrat, dprchovat

atenka46
autor
26. říj 2015

Hemagelem jsem mazala první tři týdny... Je fakt ze jsem nevetrala ale mela očistky takový ze jsem fakt nemohla byt ani minutu bez vložky cely 4 týdny... 😠 no tak nasadím dubovou kůru, budu mazat tim krémem od doktora a větrat a uvidím... Hemagel mi kdyžtak jeste zůstal kdyby to nezabiralo...

pety91
28. říj 2015

Drtivá většina věcí se zahojí sama, pokud se o to pečuje. Akorát to chce čas, já bych rozhodně na nějaký přešití nešla 😎

renabelly
28. říj 2015

Dubovou kůru svařit s černým čajem a řapíkem, to je doporučení přímo od primáře gynekologie ;) Já jsem byla nastřižená, stehy mi vypadly po dvou týdnech, tak jsem sedala do těchto koupelí (jedna dávka této koupele ti vydrží i na vícekrát). Pozor - na utírání používat starý hnusný ručník, který po tom nejspíš vyhodíš, protože to nejde vyprat. Větrat a větrat. Ještě jsem taky občas namísto sprchy, když jsem prostě nestíhala, jen "propláchla" vodou s pár kapkami velmi kvalitního esenc. oleje levandule a tea tree (prodává jako set např. Majka eshop, doporučuji ;) )

Mimochodem, rána se mi doposud nezacelila úplně, prostě už mi to nesrostlo, ale nijak mi to nevadí, nepřekáží, neomezuje. (jsem rok po porodu) Ač pan primář sliboval, že to bude zase jako dřív, ale tomu jsem sama nevěřila :D

atenka46
autor
28. říj 2015

@pety91 no me přežití ani nikdo ne nabízel. A popravdě taky bych nesla... Urcite plánujeme dalsi mimi tak by to třeba ani nemělo cenu... A hlavne je to jen povrchové a tak centak a pul...
@renabelly no a myslíš ze to pomůže i pět tydnu od porodu? Urcite vyzkousím!!!!

olusenka
28. říj 2015

mě se začalo rozpadat šití, rána se i trochu rozšklebila - měla jsem tam pěkně hlubokou díru, pak mi tam ještě později našel gynekolog zamenutý steh od drenu, co hnisal (ještě mi totiž pár hodin po porodu museli dělat reoperaci nástřihu v narkóze...), a na vše mi pomohl Hemagel. Ten mi to krásně stáhl, zacelil, zahojil.

annahej
29. říj 2015

Já měla ze začátku Rosalgin a nic moc nepomáhal, stehy mi během 3týdnů popraskaly a vše se blbě hojilo, pak mi MUDr poradil sice drahou ale zato bezkonkurenční mastičku Cicatridina s kyselinou hyaluronovou a do týdne zahojeno, fakt neměla chybu 🙂

renabelly
30. říj 2015

@atenka46 Já jsem sedala, oplachovala a sprchovala dokud odcházely očistky, takže tak do 7 týdnů od porodu ;) určitě to zkus.

PS přešití jsme s primářem taky probírali a ani jednomu z nás se do toho nechtělo :D (sranda) prý by to nemělo cenu, že se to zahojí i tak.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru