Špatně srostlá jizva po císaři při nadváze, poradíte?

susannka
17. bře 2015

Ahoj, jsem 14 dni po cisari, mam velkou nadvahu a dnes jsem zkoumala svoji jizvu, protoze me to trochu palilo . Mam tam malicky previs kuze asi 1cm dlouhy a jakoby podtim se mi to nehoji, mam to zarudle a nezhojene. Jenomze přes to bricho mi to nedycha, poradite něco? Mate nekdo prosim zkusenost? Mam nekam jit a panikarit? Popr. co na to davat? Diky moc.

susannka
autor
17. bře 2015
lenjii
17. bře 2015

Mylím, že je brzy na závěry. Je to brzy po operaci. Zkuste zavolat svému gynekologovy. Určitě vám poradí.

koncita
17. bře 2015

@susannka zdá se mi to anebo tam už je jedna jizva po sekci? Jinak opravdu musíš co nejčastěji větrat (prostě si na 15 minut lehni a rukou si případně bříško drž, aby to pěkně luftovalo) a co nejčastěji sprchovat a vřele doporučuju obklady z řepíku, po obkladu namaž Betadine mastí nebo roztok a udržuj v čistotě

susannka
autor
17. bře 2015

@koncita nene je to první cisar, spise se bojim abych něco nezanedbala, objednala jsem se zítra k doktorce ale nevim, jestli neplasim

koncita
17. bře 2015

@susannka tak raději jít zbytečně k doktorovi než něco zanedbat, i když si myslím, že jizva je ještě mladá a má čas se spravit.....ale to co jsem ti psala, tak platí, ten řepík dělá zázraky...tak uvidíš, co u dr....

susannka
autor
17. bře 2015

no nadsena ze me nebyla a rekla mi ze mam jit do nemocnice, když ještě nemam ukoncene sestnedeli, ale ja jsem rodila 100km od domova, takze snad me nevyhodi

maladama
18. bře 2015

@susannka ruptura jizvy je relativně častá komplikace, je potřeba to vyčistit, odsát případné sraženiny zevnitř (to musí doktor), a pak ošetřovat. Pokud by tam byla pod stehem taková "kapsička" do podkoží, tak na to je dobrý Višněvského balzám (jde koupit v lékárně bez receptu), natáhnout trochu do injekční stříkačky (bez jehly) a vstříknout dovnitř, pak zalepit (čtvereček gázy chycený po straně náplastí, rozhodně ne náplast polštářková, ta tolik nedýchá), opakovat 2-3x denně. Může se to hojit klidně nekolik týdnů.

Mně se to úplně zatáhlo až dva dny před koncem šestinedělí, ale měla jsem tu jizvu ruplou víc, i to docela krvácelo, a tohle mi na to doporučili v Motole.

zanri
19. bře 2015

doporučuji šípkový olej Nobilis Tilia, je sice dražší, ale pomohl mi - "Tento výjimečný olej lisovaný za studena z jader šípků růže svraskalé je jeden z nejlepších rostlinných olejů na hojení jizev, podle výzkumů dokonce účinný i na keloidy a staré zbytnělé jizvy (musí se aplikovat denně po delší dobu). Po porodu císařským řezem tímto olejem jizvu masírujte hloubkovou masáží podle pokynů porodní asistentky."

zdenulaz
5. dub 2015
Uživatel zdenulaz je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od zdenulaz.

Ahoj, také jsem mela tento problem, sice mi srostla dobře, ale mela jsem opravdu osklivou jizvu at jsem se za ni stydela.:( nic nepomahalo aby mizela, zasla jsem si tedy na frakční laserové ošetření a mam po problemu.🙂

olinkaol
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
emmaem
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru