Stahování břicha po porodu. Máte zkušenost?

anka.
21. únor 2008

Ahoj holky, někde jsem četla, že je dobré po porodu si břicho stahovat např. šátkem apod. Máte s tím někdo zkušenosti?

paolin
21. únor 2008

to jsem tedy neslysela. doporucovali nam hned prvni dny po porodu lezet na brisku-do laktace, pak jen v ramci relaxace. pit kontryhelovy caj na lepsi zavinovani delohy a pomalu zacit posilovat brisni svaly.

denousek
21. únor 2008

BRISNI SVALY SE Mohou pry posilovat az po sestinedeli ,,,,jsem 2 mesice po porodu a brisko ne a ne splasknout...delala jsem i zklapovacky ale jak uz nejsem zvykla se nejak hybat tak je to fakt hruza...

elly
21. únor 2008

Poporodni cviceni je dovoleno...ma mela brozurku..ale po cisari nesmis!

Jinak se daji koupit specialni stahovaci kalhotky..ty jsem mela ja....na stazeni bricha...maji kazdy na bokach..maji tri stupne, takze muset pak utahovat. 😉

anka.
autor
21. únor 2008

elly_a byla jsi spokojená? Myslíš, že ti to pomohlo?

elly
21. únor 2008

Anko spokojena??? 😕 No nic moc..zadnej zazrak...sice to pomuze se zacatku, kdyz jsou ty svaly ochable, treba pri ohybani a praci...ale bricho se ti nezpevni, jestli to myslis.

Jinak me staly 1200 kc..coz je docela palka 😖

mamina
21. únor 2008

Holky,v podstatě ode dne porodu(nevím,jak u císaře,já rodila všechny normálně) se může posilovat pánevní dno.Prostě zatnout zadeček,pánev,dělohu a nakonec břišní svaly.Pár vteřin vydržet a pak v opačným sledu povolovat.Třeba 5* každou hodinu,nebo jak často si vzpomenete.Na to nejprvnější zatažení po porodu to postačí,po návratu z porodnice můžete začít s dalším poilováním,pokud Vám to doktor vysloveně ze zdravotních důvodů nezakáže.Stahovací kalhotky na to nepomáhaj-je to pověra.Jsou dobrý leda na stažení bříška třeba když jdete do divadla a potřebujete se vejít do společenských šatů,ale na zpevnění svalů jsou spíš kontraproduktivní.Protože,když je budete nosit pořád,tak si zvyknete na umělou oporu a nebudete sami bříško zastrkovat(= posilovat).A to znamená,že bude houbovitý dýl a hůř to půjde napravit. ☹

karotky
21. únor 2008

Mě pomohlo posilování pánev.dna a stahovací kalhotky.Ty jsem nosila od doby,co jsem se vrátila z porodice a vyplatilo se to. 😵

paolin
21. únor 2008

brisni svaly se muzou posilovat od 5. dne do porodu. ale jen ty sikme. dulezite je zjistit, jestli nemate rozklenute prime brisni svaly. posilovat panevni dno se doporucuje ihned. taky prsni a zadove svaly a nozicky. samozrejme s mirou, aby nedoslo ke svalove horecce 😉

milky
21. únor 2008

Ahoj holky, tak ja mam teda naprosto jine informace - ziju v zahranici a taky jsem tady rodila (Belgie). Moje osobni kineziterapeutka mi ZAKAZALA delat klasicke posilovaci cviky na bricho. Nejprive je treba dostat brisni svaly do puvodni polohy a az pote se muzou zacit klasicky posilovat. Kdyz si prohmatate brichi, tak ucitite, jestli uz mate svaly na svem miste nebo jsou jeste roztazene do stran.

paolin
22. únor 2008

jo jo, proto se nejdrive musi zacit posilovat sikme brisni svaly 😉

noangel
22. únor 2008

jj primy brisaky nejdriv 3 mesice po porodu hlavne po zpevneni svalu panevniho dna

monaberuska1
24. bře 2008

holky bacha, já začla po šestinedělí cvičit aby se mi stáhlo břicho, a malá mi nechtěla mlíko, radila jsem se teda s doktorkou a tak mi řekla pokud plně kojím, tak nesmím cvičit, mléko je pak kyselé, a naše malá protestovala hodně, ale hned jsem přestala cvičit a malá se naštěstí zas rozkojila, jsem strašně ráda🙂a jinak je to pravda, je dobrý když spíte na břiše a přes den si břicho také zpevníte:_)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru