Těhotenství po dvou císařských řezech. Máte zkušenost?

anezkan
15. srp 2006

Ráda bych znala zkušenosti ostatních s třetím těhotenství po dvou císařských řezech.
Anežka

anezkan
autor
16. srp 2006

Ahoj, žádná nemá zkušenosti s císařem? Jsem po třetí těhotná a mám za sebou dva porody císařským řezem. Vím, že můj lékař je celkem proti dalšímu těhotenství. Moc by mě zajímala zkušenost někoho, kdo to má po třetí za sebou a jak velké riziko podstupuji.

grettka
16. srp 2006

moja sesternica ma za sebou dva cisaraky, a pri druhom jej lekar odporucal uz dalsie dieta nemat a dat sa sterilizovat, vraj je riziko prilis velke aj pre nu, aj pre dieta, pretoze stena maternice je oslabena...
skus sa pozriet na stranku babetko.sk do fora, mozno tam take maminy ako ty najdes...
Drzim palce nech ste obaja v poriadku :o)

anezkan
autor
16. srp 2006

Díky za odpověď. Názor lékařů znám. Mluvila jsem o tom i se svým doktorem, ale spíš mě zajímá osobní zkušenost někoho, kdo to zažil nebo zažívá.

tereke
16. srp 2006

Ahojky! Teď dělám praxi na porodnici. Císařský řez je opravdu rizikový oproti spont. porodu a do třetice se nedoporučuje, ale je to jen na tobě jak se rozhodneš. neznám důvod proč jsi měla předešlé císařáky, ale do třetice můžeš rodit i spont.(pokud nebyly vážné důvody-zúžená pánev a tak...)
Jinak sama mimi nemám, takže fakt neporadím, max. povzbudím 😀

anezkan
autor
17. srp 2006

Dík. První jsem měla, protože malá byla přiškrcena na pupeční šňúře, druhý porod nepostupoval. Mám hlavně obavy z ruptury dělohy. Jaká je pravděpodobnost a jaké jsou následky? 😅

evinka001
4. zář 2008

ahojky, já mám za sebou tři porody císařským řezem, teď jsem těhotná po čtvrté. U mě probíhalo vše v pohodě a bez komplikací. jen poslední porod byl plánovaný o dva týdny dříve. U třetího císaře nesmí dojít ke kontrakcím,tak se plánuje před termínem.Znám docela dost holek, co mají tři císařáky a vše v pohodě.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru