Třetí porod po 13i letech, co mohu očekávat?

eberuska
30. kvě 2016

Ahoj holky,

na podzim mě čeká třetí porod, od druhého porodu uplynulo 13 let.

První dva porody byly přirozeně bez vyvolání, délka prvního 5 hodin, druhý byl překotný, trval hodinu.

Je tu někdo, kdo rodil třikrát nebo třeba i podruhé, ale s rozestupem 10 a více let? Jak porod probíhal?

jazyn
30. kvě 2016

Měla jsem rozestup mezi 3. a 4. 12let, vše přirozeně, za 3hodiny. 🙂

ivasad.
30. kvě 2016

@eberuska očividně jsi rodící typ, tak se neboj a čekej zase rychlovku 🙂

hanik73
30. kvě 2016

Třetí dítě jsem porodila s odstupem 16. ti let.První dvě děti jsem rodila přirozeně,syn KP.Nyní jsem rodila předčasně 34+2. tt.kdy mi praskla plodová voda.Příčina nezjištěna.Porod nakonec cs,syn také KP.

pety91
30. kvě 2016

Přesně čekej rychlovku. Ohledně péče o dítě záleží asi nejvíc na tom, kolik ti je - jak budeš celkově unavená a tak. 😉

bonulinka
2. čer 2016

@eberuska Tak to je skoro jako u nás ( i s tou délkou těch předchozích porodů ). Naposledy mi postupně začala odtékat voda, bez kontrakcí. V porodnici byli příjemní, domluvili jsme se, že nebudou nic urychlovat, jen mi častěji natáčeli monitor. Kontrakce začaly až druhý den. Pohodička po 10 min. Ve 12:15 h prý otevřená na 3 cm a ve 12:45 h jsem už syna držela v náručí. 20 min. byl tedy hukot, ale kromě 3 bolestivých kontrakcí to byla vážně pohoda. Porodila jsem přesně na termín podle UTZ.

bonulinka
2. čer 2016

@eberuska A ještě tedy musím pochválit velkou změnu přístupu personálu v porodnici. Žádné odnášení miminka jako tomu bylo dříve, pěkně hezky hned k mamince, nezavinuté...krása 🙂 . Přeji krásný porod.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru