Ultrazvuk po porodu, bylo vše v pořádku i po šestinedělí?

maarika
1. črc 2015

Ahoj, mám doraz.
Dělali vám po porodu ultrazvuk?A pokud ano a vše bylo v pořádku, bylo pak vše v pořádku i na kontrole po šestinedělí?
Jsem hroznej plašan, tak by mě zajímalo, zda když už po porodu byla děloha díky bohu čistá, tak zda to tak prostě zůstane.Díky

katned
1. črc 2015

Ahoj, dělali mi po každém porodu ultrazvuk vždy byla děloha čistá a v šestinedělí bylo také vše v pořádku. 🙂

maarika
autor
1. črc 2015

@katned děkuju moc za rekaci, tak snad bude i u mě 🙂 říkám, si, že když už byla děloha čistá 3 dny po porodu, tak se tam snad už nic neudělá 😀 😀

aquila
1. črc 2015

Pokud byla děloha čistá po porodu, tak je to v pořádku. Nemůže se tam nic "udělat". To, co se kontroluje, jsou zbytky placenty. Pokud by tam byly, tak je nutná revize.

keeshka
1. črc 2015

Po porodu mi dělali ultrazvuk, hned zjistili, že tam něco zůstalo, šla jsem na revizi. Bohužel ve stejný den jsem šla znovu na sál a při prohlídce po šestinedělí doktor zjistil zánět dělohy. Ale já jsem ve všem musela mít něco extra 😕 .
Tak ať je vše ok 🙂

maarika
autor
1. črc 2015

@aquila bezvaaa 🙂 hned se mi ulevilo 🙂 🙂

maarika
autor
1. črc 2015

@keeshka uff,tak to si měla opravdu zajímavé...☹ ale tak hlavně,že to dobře dopadlo 🙂

editah222
1. črc 2015

@maarika UTZ mi po prvním porodu dělal lékař až při propuštění (což bylo po 12 dnech) a nebylo vše jak má být. Dostala jsem léky a chodila pár dní každý den na kontrolu. Naštěstí vše v pořádku. Po prvním porodu proběhla kontrola hned druhý den, ale to byla tak brzo jen díky tomu, že jsem byla i s miminkem přesunuta na jiné oddělení. Pak mě doktor kontrolovala po šestinedělí.

Prvně jsem byla naštvaná, že mi nikdo neudělal UTZ dřív, mohla jsem se léčit už když jsem se válela v nemocnici 😀

andelka
3. črc 2015

Den před propuštěním u nás dělají utz. Po prvním bylo vše ok. Po druhém tam něco zbylo, tak mi něco píchli dvakrát, děloha se trochu postahovala, pak byl ráno kontrolní utz a už to vypadalo dobře. Žádné problémy nebyly později.

lily21
3. črc 2015

Pokud je na UTZ po porodu vše o.k. tak by to tak mělo být i po šestinedělí, vím, že doktor i říkal, že i když by nebyla děloha úplně čistá a není to zase ale na revizi, prostě jen něco málo tam zbyde, tak pomáhá kojení, že tím kojením se to vše spraví, ale to jen tak na okraj, vy píšete že je vše o.k. 😉

zabbkakvak
8. črc 2017

Ten ultrazvuk se dělá přes břicho nebo přes spodek?

andelka
8. črc 2017

@zabbkakvak po porodu přes břicho.

anetkanadruhou
9. črc 2017

Žádný ultrazvuk mi po porodu v porodnici nedělali ani gynekolog po šestinedělí. A to jsem měla obrovské šití venku i na čípku (ruptura 3. stupně).

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru