Úzkosti a nespavost před porodem. Co s tím?

urtica
28. led 2019

Ahoj holky, směřuji spíš na ty, které mají nějakou dg - nejde mi o běžné obavy a zhoršené spaní před porodem.
Cca rok po narození dcery jsem se začala léčit s depresemi, mám dg úzkostně depresivní syndrom. Po nějaké době se můj stav zlepšil, později jsem léky vysadila, i když důvodem nebylo odeznění depresí ale nesnášenlivost jednoho přípravku, který mi začínal odrovnávat játra...nicméně po vysazení se situace celkem stabilizovala a já znovu otěhotněla.
Celé těhotenství to šlo, ve třetím trimestru přišlo mírné zhoršení psych. stavu, ale nic dramatického, co by se nedalo zvládnout..jenže teď se to nějak zlomilo a já zřejmě začínám chytat skutečnou paniku (do TP 3 dny).
Můj režim vypadá asi tak, že dva dny skoro nespím - myslím tím jednu noc třeba vůbec, druhou dvě hodiny a třetí nebo čtvrtou občas "omdlím" cca na pět-šest hodin. Určitě je to i nepohodlím posledních týdnů, ale řekla bych, že hlavně rostoucí panikou, kterou se mi moc nedaří zvládnout. První porod byl náročný, na tento jsem se snažila připravit, aby vše proběhlo jinak (kurs hypnoporodu, dula a vlastní PA k porodu, nemocnice je informovaná o mém stavvůbecu), nicméně se děsím toho, jak bude porod vypadat, pokud se předtím třeba dva dny nevyspím - tedy jako vůbec nevyspím...řešil to někdo? Běžné uklidňováky (meduňka, relaxace, procházka apod.) samozřejmě nezabírají..

jednaholkaa
28. led 2019

Kraniosakralni terapie? Pro me hluboke uklidneni pred porodem..

cinam
28. led 2019

Já nemohla spát poslední dva měsíce těhotenství, spala jsem fakt málo. Dva dny před porodem jsem nespala vůbec. První noc špinění a únik plodovky, takže nervy a druhou noc už kontrakce které trvaly pak celý den. Porodila jsem až následující den nad ránem a vlivem těch hormonů jsem nebyla absolutně unavená, takže se to dá, byla jsem fakt svěží, nikdo nechápal 😁 A to jsem si kolikrát před porodem připadala tak děsně unavená, že jsem si myslela že to nemůžu dát. Myslím, že pokud je to tvůj druhý porod a navíc se takto dobře připravuješ, tak to určitě v pohodě zvládneš.

ivankapri
29. led 2019

doporučuji celostní homeopatii, ideální je najít si v okolí dobrého celostního homeopata ideálně na základě recenzí od známých

lajla
11. únor 2019

Doporucuji bachovky na miru a hned zitra si skocte pro krizovky a levandulovy olej

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru