Váha v 36. tt. Rodí každá menší žena císařem?

nikola_666
5. bře 2024

Ahoj, dnes jsem byla u dr na kontrole, jsem těhotná 36+4 a malý má odhad 3200g, podle doktorky je to prý na mou menší výšku (154cm) a váhu (55kg) strašně velký miminko, a nemyslí si že bych zvládla přirozený porod. Proto pokud se do 38 týdne sama nerozrodím, tak mi s ním prý pomohou a porod mi vnucuje císařem. Já čtu dost o tom jak se nemá do toho zasahovat a hlavně chci přirozený porod, nevidím důvod jít císařem, váha je podle mě taky normální, nebo každá menší žena rodí císařem? Děkuji za odpovědi

helach
7. bře 2024

@nikola_666 Koukám teď na ty komentáře tady, které se snaží vzbudit strach. Samozřejmě to prober s lékaři, máš právo i na second opinion. Indukce porodu je taky možnost, ale je to zásah a hodně těchto porodů konci sekcí. Malá výška určitě není indikace k sekci, je tam víc faktorů. Na měření pánve mi více gynekologu řeklo, že už se to nedělá, že to je nevypovídající. Navíc ty váhové odhady jsou značně nepřesné, +- 400 g klidně.

eviicka
7. bře 2024

Jsem podobně "velká" 155 a kolem 50kg, pánev mám užší, ale ten nejdůležitější rozměr mám dobrý.
Moje děti vždy odpovídaly přesně odhadu. První 42tt vyvolávaný porod pro přenášení syn 3260g.

Druhý porod ve 37tt odhad 3110g, v den termínu odhad 3800 g. A to už se doktorce nelíbilo, nabídla mi vyvolání s tím, že me budou brát jako rizikovou a budou připraveni na sekci. Doktor na příjmu se tomu divil, prý jsem normální😀. Nakonec o dva dny později po vyvolání syn 3820g a vylezl hladce, rychle (až moc) bez poranění.

Tak uvidíš, držím palce, já doktorům věřila a dala na ně.

ivasad.
7. bře 2024

@nikola_666 já měřím 160 cm, vážím 52 kg. Obě děti vážily shodně 3600g a porody byly úplně rychlý, v pohodě. Otázka je, kolik tvoje miminko ještě nabere, když máte ještě měsíc do termínu. Takže teď je asi brzy tohle rozhodovat.

veruuu_kubesovic
7. bře 2024

@nikola_666
zvlastni...rodila jsem 2x a ani jednou CS a to mladší syn byl dlouho zadeckem napřed 🤔 a to jsem taky malá (160cm)
Dcera 2745g a 46cm
Syn 3270g a 49cm

rosie18
7. bře 2024

Merim 153cm, pred porodem mi delali uzv kvuli vaze miminka, aby nebyla moc velika. Namerili 3200g, a kdyz se mala o dve hodiny pozdeji narodila, mela 2770g, tak bych se asi moc nestresovala. Pokud tedy nemas hodne uzkou panev, to uz by pak bylo na zvazeni.

eviicka
7. bře 2024

@veruuu_kubesovic jsi vyšší a tvoje děti byly menší (teda nevím kolik měly odhad, ale asi neměly 3200 ve 37tt).

slunea
7. bře 2024

Vybrala bych si fajn porodnici, kde jsou naklonění přirozeným porodům. Zkusila bych rodit přirozeně a pokud porod nebude postupovat, císař se dá udělat vždycky.

lucvr
8. bře 2024

Segra ma 160 cm,47 kg.dva porody,oba prirozene.ale obe deti teda maly. prvni 2,8kg a druhe 2,6kg.obe v terminu.zkusila bych prirozene,pokud to nepujde pak je na rade cisar.ten muzou udelat kdykoliv.

elfka21
8. bře 2024

@nikola_666 mám v práci dvě hodně malé (cca 156cm) a štíhlé kolegyně a obě mají děti porozené normálně. Já (157cm a 48kg) jsem nakonec rodila císařem, malá měla fakt 4 kila a já čekala do termínu a pak “vyměkla”. 😆 Byl to druhý císař, ale u prvního bylo víc důvodů než jen, že jsem malá. Hlavně když je všechno v pořádku a děťátko zdravé. 😉

handulkak
8. bře 2024

@nikola_666 já mám 158cm a všechny děti jsem porodila normálně 🙂
O sekci se ani nikdo nezmínil. 🙂

lis6
9. bře 2024

Taky mi vyhrožovali císařem, ale skrz kombinaci předchozí císař a cukrovka. Byla jsem rozhodnutá rodit přirozeně a tak jsem se na to naladila a vyšlo to.
Nechápu že takhle bez závažných důvodů, kamarádka taky malá, nemá ani 50 kg porodila 4kg úplně v pohodě...

andelka
10. bře 2024

Já mám 160 i s botama. Váhu teda vyšší. Třikrát jsem rodila v pohodě normálně, dvakrát úplně bez poranění. Děti všechny 48-50 cm a 3,2-3,3kg. Narozené v 39-40tt.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru