Váha v 36. tt. Rodí každá menší žena císařem?

nikola_666
5. bře 2024

Ahoj, dnes jsem byla u dr na kontrole, jsem těhotná 36+4 a malý má odhad 3200g, podle doktorky je to prý na mou menší výšku (154cm) a váhu (55kg) strašně velký miminko, a nemyslí si že bych zvládla přirozený porod. Proto pokud se do 38 týdne sama nerozrodím, tak mi s ním prý pomohou a porod mi vnucuje císařem. Já čtu dost o tom jak se nemá do toho zasahovat a hlavně chci přirozený porod, nevidím důvod jít císařem, váha je podle mě taky normální, nebo každá menší žena rodí císařem? Děkuji za odpovědi

fyii
5. bře 2024

@nikola_666 kazda zena mensi vzrustu nerodi CS, ale jestli k tomu mas danne parametry, jako treba uzkou panev, tak bych dala na doktorku. Predpokladam, ze ti CS nenabizi jen tak z rozmaru. Kazdopadne jestli dite ma ted odhad 3200 ve 40 tt muze mit klidne 4 kg a to problem byt proste muze... Tady ti s tim asi nikdo neporadi, ale mame v rodine podobny pripad, ne za kazdou cenu bude rodit prirozene je hodne drobna a mala a holka je z porodu poskozena.. takze bych to nechala na doktorce, eventualne bych sla na konzultaci jeste jinam, co rekne jiny doktor,

sikkacirek
5. bře 2024

Ty odhady jsou strašně nepřesný :D, nemyslím si, že to hrotí jen kvůli váze...já měla odhad na tří kg mimino a narodilo se mi čtyř kg monstrum :D, u prvního se sekl doktor o půl kg, u druhého to kg no - pokaždé řešil někdo jiný :D....jinak kamarádka má stejné míry jako ty skoro a porodila taky skoro 4 kg dítě a dokonce úplně na pohodu a bez nástřihu....nikdo tě nutit nemůže, ale já bych do toho kvůli odhadní váze osobě nešla...podle mě jde spíš o polohu mininka, velikost pánve a připravenost porodních cest, než o váhu..mě se lépe rodil ten větší prcek, než menší, protože byl v normální poloze, u syna to bylo peklo....zeptej se i někde jinde a uvidíš 🙂

krisstina93
5. bře 2024

Je to jen odhad, mě u kluků říkali, ze budou velcí a nakonec měli sotva 3kg a u dcery naopak říkali jak bude malinka a byla macík. Já bych nestresovala, moje kamarádka, co má 50kg i s posteli v pohodě porodila skoro 5 kilové dítě.

1pomnenka
5. bře 2024

Váhový odhad je jen odhad, moje dítě mělo po porodu o 1/2 kg méně než byl odhad. Na druhou stranu, pokud má otec dítěte 2 metry, tak bych dala na radu lékařů, protože dítě může být po otci. Uvidíš, třeba se dá v nemocnici domluvit, že když nebude přirozený porod postupovat tak, jak má, půjdeš na akutního císaře. To mi přijde fajn řešení.

4formy
5. bře 2024

Dala bych na doktorku.. lepsi jak si pak neco vycitat dite muze umrit pro nepostupujici porod.

hasara33
5. bře 2024

@4formy super komentář, opravdu 🤦🏼‍♀️

@nikola_666 váhové odhady jsou hodně nepřesné, v tuto chvíli může dítě klidně mít pod 3 kg a ve finále bude mít při porodu třeba jen 3,5 kg 😉 nestresovala bych 😉 máš-li obavy, můžeš zkusit kontaktovat nějakou soukromou PA a poradit se ještě s ní 😉 já osobně zase nevidím důvod, proč by menší žena neměla zvládnout přirozený porod většího dítěte 🤔

hezz17
5. bře 2024

@nikola_666 mas zmerene panevni rozmery?
@hasara33 rika se tomu kefalopelvicky nepomer, pro to.

werik153
5. bře 2024

Když jsem byla u svého doktora, tak mi v 34+6 naměřil 2790g váhu...o tři dny déle v porodnici na lepším ultrazvuku 3600g s tím že je to hodně a měřil ještě jednou...a naměřil 3800g...rodila jsem o pár dní déle a malý měl 3205g...

elesse
5. bře 2024

já bych se tím nestresovala, oba máte běžné míry...

4formy
5. bře 2024

@hasara33 to me mrzi ze se ti nelibi ale bohuzel je to tak a stalo se to v okoli zrovna nedavno ze si rodicka nedala rict bohuzel.

fyii
5. bře 2024

@hasara33 ale taky muze byt vahovy odhad uplne presny a vyvstane problem.. tohle dokaze rict jen doktor a ne nekdo na netu.. Urcite ma nejaky duvod, proc ji to nabizi, protoze jinak by dite driv zbytecne nevyndavali... a bohuzel mam tez spatnou zkusenost od kamaradky, co chtela za kazdou cenu rodit prirozene.. jo maji krasnou, ale bohuzel dost postizenou dceru diky porodu..

hasara33
5. bře 2024

@fyii proto píšu, že by se měla ještě poradit ideálně s dalším lékařem v porodnici, kde bude rodit nebo s PA 🙂ale na druhou stranu se mi nelíbí hned rodičku strašit, že je dítě velké, ona malá a nemůže porodit, tak bude lepší rovnou udělat císaře 🤷🏼‍♀️

lujhu
5. bře 2024

Můj první porod měřím 152 cm a vážila jsem 48kg mimčo mělo 3100 a porod byl v pohodě přirozený

kubesovaadelka
5. bře 2024

@nikola_666 měřím 156cm a porodila jsem dceru 40+0 3740 g 50cm. Jenže u mě byla chyba v systému, den před porodem jsem měla odhad 3020g. Takže prej vědět že se tak seklo a malá bude tak velká , vezmou mě na císař. Ale nevěděli. Jde to porodit a jsem za to ráda

fyii
5. bře 2024

@hasara33 ono tam pravdepodobne bude jeste neco jinyho, proc to doktorka navrhuje.. ja bych taky sla jeste na nejakou konzultaci jinam... ale pokud doporuci CS, tak bych se toho drzela.. nest pak mozne nasledky, clovek fakt nechce

fouskovi
5. bře 2024

@nikola_666 je to jen odhad mě při porodu řekli že bude mít malej 4 kg a měl 3190 tak bych opravdu se netrapila a uvidíte v den porodu

fouskovi
5. bře 2024

@4formy to je teda odpověď 🤦

4formy
6. bře 2024

@fouskovi no bohuzel.realita.

elesse
6. bře 2024

@fyii no a nebo taky nebude, nekde to zenam mensim nebo treba se silnejsimi brylemi doporuci rovnou.

kleio
6. bře 2024

Jen mě napadá... když by vás byla ochotná nechat do 38. týdne rodit normálně, co se zeptat na možnost vyvolání porodu v tom 38. týdnu?

alice345
6. bře 2024

Zakladatelko, zkus získat názor jiného nezávislého doktora (třeba z jiné porodnice), co by navrhoval, zda CS nebo zkusit přirozený porod. Podle toho se rozhodneš s větším množstvím informací.

Pokud jsi prvorodička a oba doktoři ti doporučí CS, tak bych osobně neváhala a dala na jejích doporučení. Pokud jsi třeba druhorodička nebo vícerodička a už jsi rodila přirozeně řekněme 3,4kg vážicí miminko a navíc to ten druhý doktor, se kterým to zkonzultuješ, to nebude vidět tak dramaticky s tím císařem, tak máš větší prostor pro rozhodování.

Jak už psaly holky přede mnou, záleží na více věcech, než jen odhad váhy miminka - pánev, první nebo další porod, poloha miminka, věk, další zdravotní komplikace atd.

sayast
6. bře 2024

Prostredni mel odhad 3700, ja 156 cm a rodila jsem normalne. Nakonec mel 3250 g

bonavoxa
7. bře 2024

Jsem malá, drobná, mám silné dioptrie...a nikdy mi nikdo CS nenabízel. Ale při prvním těhotenství byl váhový odhad miminka menší, při druhém průměrný. Při třetím těhotenství už mě samotné bylo kus...a dcera měla čtyři kila.

tipata
7. bře 2024

@nikola_666 takhle, záleží na pánvi. Mám pánev ba 3,5kg. Dcera odhad 4-4,5, měla 4050g, syn odhad 3,7+ a měl 3550g. Pro celkovou nepřipravenost k porodu, neměla jsem v termínu zaniklý čípek, jsem měla indikaci SC. Oba mám plánovaným císařem ve spinale, byla jsem při vědomí, manžel se mnou na sále a lepší porody si neumím představit. U dcery bych nepřežila při přirozeným porodu.

jolana24
7. bře 2024

Odhad je dost nepřesnej. U prvního mi řekli, že to bude malý miminko. Den před porodem byl odhad 3300g a syn měl 4010g 🤣 U dcery mi ve 36tt doktor řekl, že už má 3500g. Narodila se ve 41+0 a měla 3280g 🤷🏻‍♀️ Ale neřekla bych, že všechny menší ženy rodí císařem. Mám plno známých, co jsou menší, mimča byli průměrný (kolem 3500g) a císaře neměla žádná

ada22
7. bře 2024

Záleží na pánvi a jak budeš připravena k porodu. S odhadem váhy se opravdu kolikrát spletou o půl kg. Po zkušenostech menších holek v okolí bych volila císaře. Ale jak píšou holky zkus to ještě probrat s jiným doktorem.

haaanka21
7. bře 2024

Já bych počkala až vás doktorka odešle do porodnice, protože o tom jak budete rodit nakonec rozhoduje porodnice ne gynekolog z poradny. Mě moje doktorka pořád tvrdila, že když mám první dítě císařem, druhé musí být také sekci. No, v porodnici mě nechali rodit normálně a ještě se divili, proč jsem měla mít sekci když je vše v pořádku. Opravdu bych počkala až na poradnu v porodnici

k2792017
7. bře 2024

Nečetla jsem komentáře výše, ale jsem také malá, 158 cm. Všechny porody jsem zvládla normálně, s nástřihem hráze, tomu jsem se nevyhnula. Druhé mimčo mělo velkou hlavu a nastřihávali mě teda na 3 krát. Třetí měla 3 990g a konec šel líp než u druhého.

pampelina18
7. bře 2024

Doktorka ti to neříká jen tak... A věř mi, CS je lepší mít naplánovaný, než pak akutně jen kvůli tomu, že ty sis chtěla prosadit přirozený porod, pak až se ti u toho něco poděla, tak tady budeš psát, jak to zkazili doktoři a ty jsi musela mít akutní CS....

helach
7. bře 2024

@nikola_666 Já bych si s tím dopředu starosti nedělala a zkusila prostě rodit přirozeně. Císaře můžou udělat vždy. Já mám 156 cm a zvolila jsem si porodnici vstricnou pro přirozený porod. Pouze mě upozornili, že hraniční by pro mě byla váha přes 3 500 g. Syn měl 3 600 g, porod spontánní bez komplikací, bez nastrihu, asi 3 kosmetické stehy.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru