Ve 29. tt vážil 1300 g. Nepůjde po porodu do inkubátoru?

mado_na
19. srp 2011

ahoj holky, jsem na začátku 36.týdne, ikdyž u mě je to plus mínus tři týdny, kdy se mi liší termín PM a UZ..takže je vlastně možné, že jsem ve 39. týdnu 🙂 jenže tím, jak nevím, kdy a jak se co zvrhne, mám obavy, aby malé bylo v pořádku a nebylo opravdu malinké, pokud by se narodilo třeba dříve..v 29. týdnu jsme údajně měli vážit 1300g, od té doby nám nikdo nic neřekl. Jsem sama malé postavy a bříško nemám až tak veliké..Mám mít obavy? nechci, aby šlo mimčo do inkubátoru..Děkuji !

sylvka
19. srp 2011

neboj,já měla taky velký rozdíly.první termín jsem měla 1,9 a posl termín 27.9.malej ale vážil v 38tt 4 kg,takže nakonec mi ho vyvolai a narodil se 6,9 2008.i když toneudělaj UTZ,což si nemyslim,tak i vnitřní prohlídkou dr.pozná jak asi je mimi veliké.takže neboj,nedozrálé ti nevyndají 😉

blondynka400
19. srp 2011

Jestli se termíny takto liší, brala bych jako směrodatný ten z UTZ ve 12tt. Ta Váha 1300g v 29tt jen naprosto normální. Teď ti určitě při vyšetřeních v porodnicci udělají váhový odhad, ale být tebou bych se nebála nízké porodní váhy, není důvod 🙂 Mimi si samo vyleze až bude připravené na svět 🙂 . Spíš bych se bála případného přenášení, kdyby jsi opravdu teď byla v 39tt, a jelikož dle toho co píšeš tak doktoři berou ,že jsi v 36tt, asi nehrozí, aby ti porod vyvolávali a pak hrozí zkažení plodové vody, přestárlá placenta atd. Ale to jsou špatné scénáře a zkušený doktor by to neměl nechat takhle daleko zajít 😉

yfka30
19. srp 2011

Ahoj, malej měl v 31tt odhadem 1650gr, 2 týdny před termínem 3700gr a porodní váha byla 3300gr 🙂 Taky si myslím, že ta váha ve 29tt je normální 🙂

romana29
19. srp 2011

První dítě se narodilo 38+1 měl 3500g 🙂, druhé dokonce muselo díky gestóze ven už v necelých 37 a měla 3540 🙂.
Vy s drobnou postavou asi takové cvaloně mít nebudete, ale určitě budou v pořádku a donošení, kdyby přibývalo a rostlo v bříšku míň, než má, tak by to doktor sledoval, nebojte.
Užívejte si, dokud je v bříšku a nemyslete na špatné věci 🙂

staninka77
20. srp 2011

@mado_na-Ve 31.tt jsme měly 1200.g
Týden před porodem vážil malí 38.tt 2600.g a den porodu 39.+2.tt měl malí 2900.g narodil se z váhou 2750 a to ten den co my ho vážily.
Tak si myslím,že každé miminko se rozhodne samo vybrat si cestu jakou chce zda vyvolávaní nebo něco po 40.tt.Nebo i dříve ale myslím si že se nemusíš toho tolik obávat malá bude zdravá i když třeba drobná ale nevadí. 🙂

ktr
20. srp 2011

Tak já jsem také malé postavy měřím 157 cm,před těhu jsem vážila 47 kg,bříško jsem měla také malinké ,nakonec jsme rodili ve 40tt s por. váhou 3920gr a 53 cm 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru