Velké břicho po císařském řezu

catherinat
15. dub 2016

Ahoj holky, jsem cca 4 tydny po druhem planovanem cisarskem rezu (prvni byl akutni pred 3,5 lety) a stale mam velke bricho. Mela jsem je i v tehotenstvi docela obrovske, nicmene ted jsem stale jako v patem mesici, lide se me ptaji, kdy ze to uz porodim a mam pocit, ze bricho vubec neklesa. Mate nekdo podobne zkusenosti?

ivcas.85
15. dub 2016

Já jsem na tom stejně 🙂 jen jsem porodila na začátku února..

catherinat
autor
15. dub 2016

@ivcas.85 Me desis.... asi fotku nepridas, ze? Ja jsem uz uplne zoufala.... Nemluve o tom obrovskym previsu. Nic poradne neobliknu, ve vsem vypadam hrozne a leto se blizi-... :(

ivcas.85
15. dub 2016

No když jsem to řešila na gyndě, prý je to normální 🙂

misicka1988
15. dub 2016

@catherinat A děloha se ti po porodu zavinula celá a v pořádku ?

catherinat
autor
15. dub 2016

@ivcas.85 a rekli ti, jak dlouho je to normalni?

@misicka1988 kdyz jsem odchazela z porodnice, tak se pry stahovala pekne. Ale pry se nestahne uplne hned a chvili to trva, kazdemu jinak. Ted jdu na kontrolu po sestinedeli az za 3 tydny

andysebesta
15. dub 2016

Ja jsem se po cisari davala dohromady temer rok.cvicila jsem cviky urcene po cisari a nemelo to moc dopad....COZ ZNAMENA...CHCE TO CAS.chapu,ze neni jednoduchy nepanikarit,ale kdyz se na to prestanes soustredit,pujde to snaz.a pravda je(mam vypozorovano),ze po prirozenem porodu brisko mizelo snaz,teda aspon me.hlavu vzhuru,co by jiny daly za to mit treba i to brisko,ale hlavne to miminko.bude to casem dobry,uvidis😋

catherinat
autor
15. dub 2016

@andysebesta Diky za podporu, ale s blížícím se letem a tim, ze si nemam cp oblict, protože ve všem vypadám fakt hrozne, me ta panika fakt přepadá!

sara84
15. dub 2016

Taky mam hnusne bricho...a to jsem mela mensi puprk nez u prvniho...a stale jakoby vycniva. A to je to pristi tyden rok! Pohybu mam dost, stale kojim x krat denne..a prd...

beautyyy
16. dub 2016

Ahoj taky se přidávám. Jsem po druhém císařáku - první před 8,5 roku a teď je to už půl roku. Břicho jsem měla no ani ne větší, ale první byla holka a teď máme syna. Opravdu každé to bříško i rozpoložení jsem měla úplně jiné! U dcery jsem byla rozložitější, ale také mladší a měla jsem více pohybu předtím. U syna jsem měla jen břicho, vše šlo do břicha. Ale teď to vše spadlo - břicho a stehna. Hrůza!!! Kvůli kojení nechci tolik rychlého pohybu. U dcery jsem aktivně sportovala a také jsem se dala ani ne za rok do původní ,,podoby i váhy" ale přišla jsem brzy o mléko. Tak teď si to kojení užívám. Chodím na pilates - je to super, ale výsledky budou za dlouho. Z léta mám také strach. Za týden začneme chodit se synem plavat a plavky???? Moje oblečení jsou pouze legíny a volné trička, nevím co budu dělat v létě!!!

catherinat
autor
16. dub 2016

To je strašný, tak koukám, ze asi zůstanu "těhotná" navždy 😩 A nebo začnu setrit na plastiku 😩

zusu1
17. dub 2016

Ahoj, to znám, kolega z práce se mi také asi za půl roku po porodu zeptal, když se mi to mimčo konečně narodí... 🙂 Byla jsem z toho docela nešťastná a tak jsem zkoušela všechno možné. Ale víc cvičit jsem taky začala až po skončení kojení, myslím, že je to tak lepší. Hodně mých kamarádek kvůli předčasnému hubnutí a cvičení brzy přišly o mléko. Takže se určitě vyplatí s tím nespěchat. Dost mi pomohla jóga a pilates, samozřejmě jsem musela upravit stravu a pak jsem byla i na té bezbolestné liposukci, ale to mi šlo dolů z břicha jen pár čísel. Když potřebuješ víc, tak je výborná ta laserová liposukce, jsi prý po ní brzy fit. Kamarádka na tom byla a výsledek si pochvaluje.

senta_sofia
17. dub 2016

@catherinat mne sa zmensovalo veelmi pomaly, je to asi normalne, 4 tyzdne po porode to neries,okolie nech si trhne nohou.

zusu1
30. kvě 2016

Je fakt, že někomu se to břicho zmenší skoro hned. Myslím, že většinou to ženám trvá déle. Navíc se ta doba po každém dalším dítěti a s rostoucím věkem prodlužuje. Po prvním dítěti jsem byla za chvíli v pohodě a myslela jsem si, že po druhém to bude stejné. Jenže bohužel...Po druhém to šlo dolů velmi pomalu a s velkým úsilím. Ale mám kamarádku, která má po třech dětech břicho jak za mlada, to neovlivníš, to jsou prostě geny. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru