Vložky nebo přípravek na rozpoznání plodové vody

denousek
6. led 2012

ahoj..existuje neco takového?vím že bývali vložky ale už je nemuzu sehnat ..ráda bych to měla doma,když budu mit podezdření tak at se muzu uklidnit a nemusim nikam jezdit..díky

sona_sv
6. led 2012

Ahoj, existuje i jiný způsob, jak to poznat....nech vodu kápnout na malé zrcátko a jestli v ní plavou malé bílé vločky, je to plodová voda, protože se odlupuje maz z miminka...já to tak bezpečně poznala :o)

marrei
6. led 2012

Na rozpoznání plodové vody je temešverovo činidlo, ale jestli je volně prodejný, to netuším...

hojda
6. led 2012

Bývaly nějaké vložky, ale už se tu prý neprodávají....škoda.....

jasekd
6. led 2012

Temesvaryho roztok, ale jestli se da dostat v lekarne, nevim. Mne ho odlili na kontrole v porodnici den pred terminem, druhy den nad ranem jsem polila vlozku a bylo jasno 😀

ustarana
7. led 2012

Presne pred rokom som kvoli tomu obehla vsetky lekarne a zdravotnicke potreby v pardubiciach (a ze ich teda bolo!). Vlozky sa uz nepredavaju a temesvaryho cinidlo maju len gynekologovia a porodnice.

kludsisek
7. led 2012

plodová voda se dá indikovat tzv. lakmusovým papírkem který měří pH (sice je uvedeno moči, ale to není podstatné) plodová voda je zásaditá cca 8, indikátor na papírku tím pádem zmodrá, na stejném principu funguje temesvaryho roztok. http://www.mojemaminka.cz/cz-detail-622794-indi... 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru