Vypuzovací koktejl. Máte s tím zkušenost?

petoska
25. led 2012

Ahoj, dostala jsem od kamarádky recept na vypuzovací koktejl :
Silný vývar ze skořice a hřebíčku ve 2 dcl vody, do vychladlého přidat velkého panáka domácí pálenky, lžíci olivového oleje a litr hruškového džusu.
Vše vypít a sexovat :o)
Prý zaručeně funguje ( samozřejmě tělo musí být připravené, stejně jak je to i u ricínového nápoje).
Máte s tím některá zkušenosti? Chystám se vyzkoušet.

maky_maky
2. únor 2012

@irenka já to sehnala napoprvé ve zdravé výživě, je to od saloosu za 63 kč tam to budou mít na sto pro!!

maky_maky
2. únor 2012

@irenka jojo tak nějak to psali

irenka
2. únor 2012

@maky_maky
Díky, zítra si tam zajedu. Třeba tou cestou rozhýbu to mimčo k činnosti. Mám to docela z ruky....
😉
A ty čekáš druhé mimčo?

patatina
2. únor 2012

To Petoska.....tak jake jsou pocity?stihnes jeste to dnesni pekne datum? 😉

gepe
2. únor 2012

Neblbnete zensky a tyhle veci konzultujte radsi s lekarem. Sice to jsou overene babske, i ten ricinak, ale preci jen kazdy ma jine tehotenstvi a takhle hazardovat, to radsi vyvolavaci injekci 🙄

maky_maky
2. únor 2012

@irenka jj druhé už jednu malou šmudlu mám má 4 roky a teď čekám jiným partnerem zase holčičku! 😀

petoska
autor
2. únor 2012

@patatina jo, to nevím jestli stihnu 🙂 ale to už by muselo jít hodně rychle🙂 zatím jen slabé jakoby MS bolesti
@gepe to si nemyslím, že vyvolávačka je lepší, tohle je jen mírné projímadlo a ani mě to neprohnalo, je toho úplně malinko

patatina
2. únor 2012

To Gepe...zkusenost kamaradky......ktera sla na vyvolavacku..tak co je nakonec lepsi???
Zacala jsem zatezovym testem.. 3 dávky oxytocínu, celý den na monitoru, večer mi pak zavedli čípky na otevření (asi nejhorší zážitek, celou noc jsem nespala, druhý den Prostalgin na vyvolání, celý den utrpení, ale neotvírala jsem se, tak mi to zase utišili a 3. den na porodním sále pak už dali 2 prostalginy... nakonec to skončilo císařem, protože byla zakalená voda a malýmu začalo haprovat srdíčko.. epidurál mi povolili až ten 3. den... jestli můžu poradit, nenech se od nich vystresovat.. vyvolávání opravdu až v nejnutnějším případě...

gepe
2. únor 2012

@petoska jak myslis, je to Tvoje dite, Tvoje tehotenstvi 🙄
@patatinakamaradka rodila dva dny, prezila to. Ja byla prenasena skoro 3 tydny, takze uz kdyz sem sla na svet, tak jsem sama zazila co to je byt nalokana zkazenou plodovou vodou. Porod se da vyvolat i v den terminu porodu, zalezi na dohode s lekari a taky o jake lekare atd. jde.
Osobne mi nevadi bylinky a podobny veci, ale ne v souvislosti s porodem ditete, to uz si radsi nechte dat mini klystyr, projimavy ucinky to ma taky a je to pod dohledem lekaru.

patatina
2. únor 2012

To Petoska...drzim moc pesti 🙂 vsak do nedele jeste cas 🙂 ja dneska zacnu prevarenou vodou se zazvorem 🙂 takhle pojedu postupne 🙂nevim..nevim..jestli to do nedele stihnu..zitra jdu na KO..tak snad si me tam hned nenechaji...ale tlak..moc..vse v poradku..tak snad ne 🙂

irenka
2. únor 2012

@gepe
Nevím kolik máš za sebou porodů, každý zvládá porod jinak a každého tělo jinak reaguje.
Já jsem přírodní typ. Měla jsem porod vyvolávaný 4 dny, tělo totálně protestovalo a to co tu zkoušíme je doporučováno i několika gynekology 😉
Je to vše přírodní a když si přečteš složení tak není čeho se bát. Ten olej se používá v malém množství a má projímavé účinky. 🙂 😉

gepe
2. únor 2012

@irenka o oleji, zazvoru, hrebicku vim. Ano, taky jsem psala ze kazdy to ma jinak. Pouze jsem zkonstatovala, ze bych si nic takhle nedava sama bez osobni konzultace se svym gynekologem.
To je neco jineho, nez ze si kazdy ordinuje sam bez konzultace se svym doktorem.

irenka
2. únor 2012

@gepe
No to máš pravdu. Já bych taky neudělala něco co by mohlo ublížit, ani ne tolik mě ale tomu malému. 🙂
Ale když je tohle odzkoušené a tvůj Dr. na to nemá protesty, tak proč to nezkusit že 😉
Já ze své zkušenosti už vyvolávaný porod NIKDY jen za předpokladu, že mimčo je v pořádku.
Pokud by bylo podezření, že je něco špatně, tak udělá maximum a myslím, že každá rodička! 🙂

p_ch
2. únor 2012

já ho pila od 37týdne a nakonec byl prcek vyvolanej ve 41tydnu.... a to jsem celé těhu cvičila, vytírala, skákala, sexovala, pila různé čaje a nápoje a stejně nic nic neublížilo...ani nepomohlo :D

gepe
2. únor 2012

@irenka bohuzel mi prijde, ze ne vsechny rodicky vse konzultuji s odborniky, tj. se svym lekarem ci porodni asistentkou, v tom je prave ten problem 😉 pokud to mas Ty osobne se svym doktorem zkonsultovany, tak tim lip 😉

irenka
2. únor 2012

@maky_maky
Tak to máš doma malou pomocnici. Ta se určitě těší na miminko co?
To Matymu je to asi jedno. Je ještě maličkej. Jediné co ví, že má maminka v bříšku miminko a ted i že tu má už mimi postýlku.... ale budee to asi boj. 🙂

patatina
2. únor 2012

To Petoska..neco u Tebe noveho?

petoska
autor
2. únor 2012

@patatina pořád stejný, bolesti jak u MS a tvrdnutí břicha po cca 7-8 minutách, ale nic strašnýho, tak nevím 🙂
snad bych ty ,,pravé,, bolesti poznala 😀

patatina
2. únor 2012

Tak treba to jeste prijde v noci 🙂 drzim pesti 🙂

petoska
autor
3. únor 2012

@patatina dal jsem pak sprchu a přešlo to úplně 🙂 takže jen poslíčci, ty jssem ale zatím neměla , tak aspoň vím, co to je :D

irenka
3. únor 2012

Dobré ráno,

tak u mě také žádná změna. V noci mimčo dost řádilo a vyvádělo a Maty se taky 2x za noc vzbudil, takže já jsem ted jako mátoha... radost na mě pohledět. 😀 😀 😀
Venku je taková kláda, že tam nechtěla ani čuba, tede tu leží na posteli a asi bude chrápat. Hned bych šla zachrápnout s ní,ale Maty tu řádí... 🙂

@petoska
Tak máš před sebou víkend, to taky není málo.. 😉

patatina
3. únor 2012

To Petoska..tak super...a jak probihali posliccI?🙂
To Irenka..a do kdy mas cas Ty?take pondeli 6.2.?

petoska
autor
3. únor 2012

@patatina bolesti jako MS prvně po 20, pak po 15, po 10 a po 7 minutách + tvrdnutí břicha, ale nic hroznýho 🙂 jo kdyby tohle byly ty pravé kontrakce, tak bych se nezlobila 🙂
@irenka venku je fakt hrozná kosa 😖 a s tím víkendem máš pravdu, ale nevím nevím 🙂 ještě zkusím jednou ten ricíňák a pak už to nechám být 🙂

irenka
3. únor 2012

@patatina
V pondělí mám monitor a konzultaci s Dr. tak uvidíme.
Časík ještě mám ale to vědomí že už ti to hrozí když to nepřijjde samo je děs.

@petoska
Hele třeba až se oteplí jak slibujou po tom víkendu, tak se těm miminkům bude chtít na svět....
Kdo by lezl ven v tomlhe počasí že?
I když ted za oknem u kamen je venku tááák krásně 🙂
Jo to si taky říkám, že ty bolesti jako na MS ještě přežiju i když já měla vždy dosti bolestivou MS a taky to bylo pak u porodu znát.
Tak držím palce. At v pondělí rodíš sama a bez vyvolávačky.

petoska
autor
3. únor 2012

@irenka děkuju moc, tobě ať to taky brzo přijde 🙂 🙂

irenka
3. únor 2012

@petoska
Víkend by byl fajn díky hlídání. To mám zajištěno! 🙂

petoska
autor
3. únor 2012

@irenka třeba Ti to vyjde 😉

kaleilah
3. únor 2012

ahoj holky, už čtvrtý den piju čaj ze sporýše, dělala jsem i klasický skořicový čaj podle Stadelmann - skořice, zázvor, hřebíček, sporýš a nezabírá nic . Dokonce ani ricinovej koktejl, ten jsem dávala podruhý včera, v noci kontrakce od půl jedenáctý do půl druhý, krásně sílily i po vaně, pěkně po 3 minutách a pak najednou po 6,210 min a pak ustaly úplně. Před týdnem jsem dávala riciňák taky a stejnej průběh... kontrakce a pak najednou ustaly. Ani průjem jsem neměla,nic... po tomhle čaji - dávám už jen sporýš, občas se skořicí mám akorát silnější tvrdnutí. Dneska jsem podle utz 41+0, zítra jdu do nemocnice na vyvolání ☹

irenka
3. únor 2012

@kaleilah
Ahojky, jak tak čtu, tak těm dětem se prostě do těch mrazů ven nechce....
Tak držím palce at se to rozeběhne během noci a nemusí na vyvyolávačku. 😉
I když třeba u tebe to bude rychlý, když už jsi měla takhle silné a pravidlené intervaly mezi kontrakcema.
A čtu že je to třetí dítko, tak to půjde určitě pak samo, neboooj, 😉

patatina
3. únor 2012

To Kaleilah...zitra jdes do nemocnice?ja jsem na tom jako Ty.......a jdu az v pondeli...ale take jsem z toho nestastna :( vubec ale vubec to vyvolani nechci..dneska jsem byla na ko..a kdyby bylo mimi hodne velke..uz si me tam nechali..a uz dneska by vse vyvolavali..no jsem rada..ze jsem jeste na vikend doma...A nezadari se treba jeste dnes?🙂 co sex?🙂
To Petoska..neco noveho u Tebe?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru