"Vyroste" noha po porodu? Nevejdu se už do svých bot?

karolinafm
24. srp 2014

Bylo mi řečeno, že už se nikdy nevejdu do svých bot, které jsem nosila před těhotenstvím... je to tak? Doopravdy noha "vyroste" ? Jak jste to měly vy?

talina
24. srp 2014

normální velikost 😀

bobulinka74
24. srp 2014

To je nějakej fór, ne? 😀

citun
24. srp 2014

Nee 😀

madre1
24. srp 2014

Spíš bych řekla,že je to opačně-vzhledem k otokům nohou v těhotenství 😀

pajiskazemlyna
24. srp 2014

Je to pravda, několikrát jsem četla, že těhotenstvím se některým ženám změnila velikost nohy i o 1 - 1,5 čísla .....
Je to tím, že tělo nese takovou dobu o tolik větší váhu, než je zvyklé, takže žádný fór 🙂

Holý fakt 🙂

blahova_andrea
24. srp 2014

bohužel je to tak, ale ne u všech. u mě se to stalo realitou, u kamarádky taky...ale fakt se to nestane všem...stejně jako strie nemáme všechny, otoky nemáme všechny, císařem nerodíme všechny... 😉

vanule
24. srp 2014

tak já budu vyjímka :-/ před těhu jsem nosila boty č.41 teď si kupuju o 2čísla větší(a to je nadlidský úkol, sehnat boty na mou nohu) protože do původních jednačtyřicítek se prostě nevejdu!!! zrovna tento týden jsem říkala manželovi jak je to možné, že mi porostla v mých letech noha, ale opravdu nic původního neobuju!
jedinou útěchou pro mě je, že jsem nikdy nebyla lodičkový typ!

lpamela
24. srp 2014

Já mám po dvou těhotenstvích o číslo větší botu. Je to tím, jak se povolují vazy a noha bohužel povolí také. Zvětšil se mi o objem pod prsama. Dřív jsem si kupovala podprskenky daleko menší. Nyní mám objem pod prsama 90. Hold dvacítka ze mě už asi nebude.... 😀

blondynka400
24. srp 2014

Může to tak být a nemusí. Většinou se spíš noha jenom maličko rozšíří než že "vyroste". Jak tělo vylučuje hormony, aby se rozjela pánev, bohužel se rozjíždí i další části těla, k tomu vyšší váha těhotné a je to hned. Bohužel ani není výjimka, že se těhotné když fakt přibere hodně úplně zbortí klemba.
Já tedy obouji všechny boty před těhotenstvím, číslo mám pořád stejné, ale je fakt, že ty některé hodně úzké už mi pohodlné nejsou a vyhodila jsem je. Naštěstí jich ale moc nebylo 🙂

lidag
24. srp 2014

Já mám nohu úplně stejně velkou jako před těhotenstvím. Noha nevyroste, bude to tím, jak už tu bylo řečeno, povolují vazy... Váha těla se zvýší a bohužel povolí i nožní klenba - jak podélná, tak příčná... U někoho víc, u někoho míň...

andelka
24. srp 2014

Mám stejné boty, nezměnilo se nic. Ale nepřibrala jsem moc (7,5 a 11kg). Jediné v čem vidím změnu je pánev a kyčle.

hansed
24. srp 2014

Nohy mám po dvou porodech stejné... zvětšil se mi objem pod ňadry, boky se mi zmenšily o 10 cm pravidelnými procházkami s dvojkočárem....

andrejka_o
24. srp 2014

Jsem mesic po porodu a uz se pomali vlezu do balerinek i lodicek... vraci se to do normalu, ale bala jsem se, hned po porodu jsem tam sotva srcila palec 😀

m_d
24. srp 2014

Pravda to není, ale já třeba z 35 a někdy 36 kupuji konečně 37-38 a jedny balerínky dokonce 39!!! Ale já z toho mám radost 😀

kajalka
24. srp 2014

Mně se noha rozplácla až rok po porodu, mám pocit, že ze dne na den. O číslo do dýlky i do šířky. A to mám o 7 kg míň, než před otěhotněním, v těhotenství jsem moc nepřibrala. Ale pravidlem to není.

caboonek
24. srp 2014

Já přibrala v těhu 5kilo a noha mi zůstala stejná. Jen v těch podpatkách už neumím chodit 😎

nikollita
24. srp 2014

Já mám o číslo větší než před porodem. Je to tím, že do konce 7.měsíce jsem nabrala jen asi 5 kilo a pak jsem začala masivně otékat a za poslední dva měsíce těhotenství nabrala skoro 20 kg!

lamarika
24. srp 2014

Já mám po 3 těhotenství nohu o číslo menší…

memento1331
25. srp 2014

Toto inak počujem prvý krát.
Po prvom pôrode som nosila stále tú istú veľkosť (teraz ma čaká druhý a stále nosím tú istú veľkosť).
Dokonca ani žiadna žena v mojom okolí také niečo nezažila, že by jej boli topánky po pôrode malé. Noha nemá prečo narásť len tak sama od seba je jedno koľko priberie. Jediné logické vysvetlenie je, ako bolo vyššie písané, že spadla klenba nohy a tým sa kúsok rozšírila preto má žena pocit, že má väčšiu nohu. (ale pozor rozšírila do šírky, nie narástla na dĺžku o číslo!).

anushka111
25. srp 2014

nevím jestli noha roste, ale skutečně se může natolik zploštit (plochá noha, tudíž se rozplácne do stran) že je pak nutné kupovat boty větší, jelikož původní číslo dostatečnou šířku nenabízí. Jinak stačí přibrat, mít otoky a pak je samozřejmě i tím tukem, vodou noha delší. Já měla před těhu 39.5 v těhu 41 (silná nadváha a otoky), dnes jsou malé 4 - nadváha je už jen malá, otoky nemám a tak jsem zpět na 39,5. takže asi tak ...

kajovaevicka
25. srp 2014

39/40 před prvním těhotenstvím,40 po porodu , 41 nyní😀 Je to tak, a jsem pěkně naštvaná😀

zunem
25. srp 2014

Mě se taky noha zvětšila... už jsem vyházela skoro všechny boty a že jich bylo bohužel dost... :(( to přičítám tomu, že jsem dost přibrala a noha se zploštila, klenba dobrý, ale jinak děs.

sarusinek
25. srp 2014

Po dvou těhotenstvích stále velikost 36/37 😀

tomulinka
25. srp 2014

Po prvním těhotenství žádná změna, po druhém mám o číslo větší 😒

marketnieuw
25. srp 2014

po dvou tehotenstvich a 2.5 letech od posledniho porodu mam stale o cislo vetsi nohu - dolu to nejde a uz nepujde 😝
vsechny boty jsou mi maly a musim kupovat novy

carrie_b
25. srp 2014

Po jednom těhotenství noha cca o půl čísla větší, takže ty boty, které mi předtím byly akorát, letěly do popelnice☹.

carmenz
25. srp 2014

Ježiš děvčata, já zatím jen tak "mapuju", co mě případně bude brzy čekat a nestačím někdy koukat, co všechno se změní 😀 Mě připadá, že už teď mám v poměru k nohám chodidla jako plácačky (39), tak tohle mě asi zrovna nepotěší 🙂

tinka2011
25. srp 2014

Hm taky mám ten samý problém ☹ před těhu jsem měla 36-37 a teď horko těžko je obuju už mám tak 38 ☹ vážně pech tohle to

edeltraut
25. srp 2014

U mně to pravda je, mám nohu tak o jedno číslo větší - u mě tedy dobře. Dřív jsem nosila 35/36 a sehnat pěkné boty byl nadlidský úkol 😉

olcab
25. srp 2014

já mám nohu stejnou,ale zvětšil se mi obvod pod prsama

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru