Vyvolávaný porod. Jak dlouho vám trval?

veendula
17. říj 2007

ahojík všichni.nejspíše mě čeká vyvolávaný porod,tak se chci zeptat,slyšela jsem že tabletky na vyvolání vám dávají první dva dny,to jako dva dny máte bolesti?já si naivně myslela že třeba začnou vyvolávat,prostě vám něco dají a už se to rozjede! 😕 ale že tam budu v bolestech ležet dva dny jsem teda netušila! ☹

ollski
30. led 2010

pred pol 1 na obed dali vyvolavacku (3dni po TP a malo plod.vody)...do polhodky zacali bolesti (CTG monitor), o pol 4 som sla na sal (CTG, holenie, klistir, sprcha), pred 4 prepichla Dr. vodu a 16:15 sa narodila babulka Simonka
takze necele 4 hodky 😉

kudelovazuzana
4. únor 2010

ahoj mě zavedli tabletu, a za dvě hodiny malá ze mě vyklouzla jedna radost. Ale ty bolesti mi přišly snad v ten moment kdy mi zavedli tabletu. Byly šílený a hned asi po minutě.

babara
4. únor 2010

porodila jsem az 3. (4.) den. Prvni den jen kapacka oxytocinu, nic se nedelo, tak zacali s tabletama. Druhy den se bolesti daly vydrzet, ale myslim, ze uz jsem vecer zvracela, druhej-treti den uz jsem toho mela fakt dost, sahli na me a ja blila bolesti a pomalu si prala cisare, na noc mi to vzdy ztlumili, abych si odpocala na dalsi den a 4.den pobytu v porodce jsem se konecne zacala otevirat tak se slo na sal, ale nakonec to byl akutni cisar kvuli spatne rotaci miminka a pupecnik mel kolem krku a jeste nohy (nastetsi byl dlouhy), tak se pri tlaceni dusil. Rodila jsem v Krci (dr. Sever)

martinkastanko
4. únor 2010

Vyvolávačku som po 3 dňoch strávených v nemocnici dostala ráno okolo 8:00h., nič sa nedialo, iba slabé kontrakcie a vypadalo to, že neporodím ani do týždňa, ďalšiu na moje naliehanie mi dali okolo 17:00h. začali šialene kontrakcie, malý sa narodil večer o 22:15h. (Vyvolávačku som musela absolvovať, lebo som bola 5 dní po termíne pôrodu a mala som málo plod. vody) Už nikdy nechcem rodiť s vyvolávačkou, tie bolesti sa nedali vydržať.

sweety777
4. únor 2010

Já dostala tabletu ráno, když jsem nastoupila do nemocnice, další odpoledne, v noci mi praskla plodová voda a začaly mi slabé kontrakce. Dali mi něco na spaní, abych si odpočinula, ale bylo to na nic. Usnula jsem a po 8mi minutách mě probudila bolest a takhle to bylo celou noc. K ránu jsem na dvě hodiny usnula. Druhý den mne chtěli nechat odpočinout, tak jsem je přemluvila, že to chci mít už za sebou. Tak jsem dostala ráno tabletu, ale rozjelo se to jen málo, tak v poledne jsem dostala kapačku s oxytocinem a malej se narodil v 17 hodin. Pak mi ještě nesestoupila placenta, tak mě museli uspat, takže jsem se dostala z porodního sálu až o půlnoci. Byl to mazec, ale stálo to za to, malej je úžasnej.

olgas
7. únor 2010

mě dali tabletu ráno, další den další tabletu. Celý druhý den se nic nedělo, až večer v 17 hod. přišel dr. a rozhodl , že mi píchnou vodu, malej se narodil ve 23,44.

aajanka
10. únor 2010

mne porod vyvolavali lebo som prenasala. Na 4 den. O 9,30 mi dali klystrir, potom injekciu o 12,45 epidural a o 13,30 sa mi narodil syn. Vyvolavanie porodu bola pre mna traumatizujuca udalost. Nemala som predtym ziadne kontrakcie, ziadny odptok plodovej vody, nebola som otvorena, ozvy super, vsetko super ... len som prenasala. Cely porod teda trval menej ako 4 hod.

kkkatarinkaaa
14. únor 2010

no ja som tyzden prenasala a tak nakoniec prisla vyvolavacka a o 1,5hodky bola VIKI na svete 😵 paraaaada 😵

latvia
14. únor 2010

ja neviem ci som sem uz prispievala 😀 ale neva, sak zopakujem 😉 vyvolavacka o 11.00 zacala, o 2.13 rano som porodila....a sla som na vyvolanie dobrovolne 4 dni pred terminom

smoulinka.ciko
15. únor 2010

Latvia a proč ti ho vyvolavali 4 dny před termínem? Ty si mně la nějaké problémy?

latvia
15. únor 2010

nie, ziadne problemy.moj porodnik mal ist na dovcu tak sme sa dohodli na vyvolani, kedze som chcela rodit pri nom

juliakocka
15. únor 2010

...joj, ta ja tiež prenášam a furt sa nič nedeje ani do nemocnice ma neberú 😒 ...ale vám pravdu poviem, že by som zožrala tabletu, alebo aj injekciu nech mi rýchlo dajú, lebo to nedobré na psychiku, stále chodiť do pôrodnice a furt ma pošlú domov 😢 ....všetko vydržím, len nech to mám čím skôr za sebou 😝

latvia
15. únor 2010

to verim, ja pri svojom stasti by som prenasala este mesiac 😀 bolela ma uz panva, v noci som nespavala, vecne na wc.....

ituska
26. únor 2010

ja som prenasala 4 dni, vyvolavacka -cipok- zacala fungovat do 10 min,medzitym odpustili plod. vodu a dali klystir , kontra hned zacali kazde 2 min. -porod do 1,5 h

zuzanalv
26. únor 2010

mne vyvolavali v 36 tt. zacali rano o 6 cipkom,potom o 10 druhym,poobede tretim ,stale nic,okolo17-tej slabe bolesti o 18-tej praskla voda a 18:40 maly na svete

maharishi
26. únor 2010

Ahoj holky, já šla na vyvolávačku ve 37+3tt kvůli špatným ozvám dcerky, čípek jsem měla naprosto nepřipravený na porod, ale naštěstí to moc dlouho netrvalo. V 9 mi dali prášek, ale nic se moc nedělo, potom ve 12.30 mi doktor praskl vodu, to konečně vyvolalo kontrakce. V 15.45 jsem byla otevřená na 6cm a v 16.05 byla malá na světě 🙂

Teď jsem znovu těhu, termín mám na začátku dubna, ale už teď mám horší ozvy, tak mě zase čeká vyvolávanej porod nejpozději za 3 týdny, pokud sama neporodím dřív. Tak jsem zvědavá, jestli to bude jiný.

millada
2. bře 2010

ahojte, mne dali vyvolavačku okolo deviatej rano, hned mi začali bolesti, o chvilu aj 5min. kontrakcie, o druhej mi praskla voda a porodila som az o druhej rano, takze spolu cca 17 hodin. A mala som pocit, ze aj kontrakcie boli rovnako silne od začiatku, takze som bola hotova. Nemohla som pit vodu, mala som vyprahnute v ustach jak na sahare 😀, z toho ma napinalo, vracala som parkrat, chcela som podplatit dr. nech mi spravi cisarak, lebo som myslela, ze to nezvladnem. Ale nedal sa prehovorit 😀
Pôvodne som chcela rodit s epiduralkou, ale v porodnici je len jeden anesteziolog a aj ten mal sluzby v inom meste, takze som ju nedostala ☹ Malu som vytlačila asi na 5 kontrakciu, pričom kazdu kontrakciu som tlačila asi 3x... Za ten dlhy pôrod som ale bola super zasita, uz na druhy den som ani nevedela, ze som rodila, v pohode som sedela, chodila na wecko 🙂
Moje rozhodnutie - takto rodit uz nikdy viac. Bud cisarsky alebo epidural. Ale vysledok stal za to 😵

vycu
2. bře 2010

Tak mně vyvolávali porod ve 41.tt, v deset jsem dostala tabletu v pět ráno nastoupily kontrakce, odpoledne mi píchli vodu a po 26 hod. udělali císařský řez, byla jsem na 5 cm 😢

spagatice
2. bře 2010

Ahoj,
mě začali vyvolávat porod 14. a malý se narodil 20. 😒

jchrastova
2. bře 2010

6h

andrema
4. bře 2010

jujuuj,
mne maju vyvolavat porod...a asi zajtra...lebo sa so mnou nic nedeje..ze nejake zmeny na krcku su,ale neotvaram sa vobec...
co som si tu precitala,tak to vyzera,ze to je dost brutalne....tak som zvedava,co ma caka...

smoulinka.ciko
5. bře 2010

Andrema neměj strach, je to individuální. Mně taky vyvolavali porod. Měla jsem první tabletku kolem osme ráno, otvírala jsem se pěkně a bez bolestí, kolem 13:30 mi doktor píchl vodu a malá byla na světě v 15:00 🙂

hellu
5. bře 2010

ahoj, mně vyvolávali oba porody. poprvé kvůli špatným ozvům u malé, podruhé zase že se jim prcek zdál moc velikej a kvůli komplikacím při prvním porodu. u Eveli mi v pět zavedli tabletu, v šest druhou, v sedm píchli vodu a malá se narodila po čtvrté odpoledne...celou dobu kapačka s oxytocinem. Vojta šel rychleji, v sedm tableta, v osm píchnutá voda, bez dalších zásahů a urychlování byl v půl jedenácté dopoledne venku. Pořádné bolesti jsem měla pokaždé od píchnutí vody, u prvního to sice bylo dlouho ale bez křížových 🙂

sabiatko
6. bře 2010

tak ja sa tiez chystam na vyvolavanie porodu tuto stredu. dufam, ze porodim este ten den. by ma zaujimalo, od coho zavisi dlzka porodu, asi je to vec nahody...

smoulinka.ciko
6. bře 2010

sabiatko tak to je úplně individualní. Každé těhu a i porod je jinačí 🙂

lucnykonik
6. bře 2010

aj ja som mala vyvolavany porod - o pol osmej mi zaviedli tabletku, okolo jedenastej odpichli plodovu vodu, potom nastali riadne bolesti. Mala bola na svete 13:27 a bracek 13:30 Od tej vody to uz potom islo rychlo a pomerne hladko, mali sme stastie. Ale kazdy porod je iny.

mir13
6. bře 2010

Od zavedenia tableky cca 3-4 hodiny. Ale to zalezi od viacerych okolnosti - ci si prvorodicka, ci a kolko si uz otvorena a pod. Po zavedeni epiduralu sa to trochu spomalilo...

sabiatko
7. bře 2010

no ja sa asi pri tom vytrapim. minuly tyzden krcok 2 cm, branka na spic prsta... a tak to bolo aj tyzden predtym. tiez som zvedava, aky bude postup. oxytocin v infuzke by som chcela ako poslednu moznost, ale tak nenavyberam si. joj baby sa mate, co ste porodili do par hodin 🙂

lucnykonik
8. bře 2010

sabiatko - hlavne ziadnu paniku, neboj nic, ja som bola na dva prsty vyse mesiaca a na infuziach, aby sa to nepohlo predcasne a po vyvolavacke to islo hladko. A v najhorsom si pomysli, ze uz len chvilocka a je to. Lebo v skutocnosti je porod naozaj len chvilocka - co je to oproti deviatim mesiacom tehotenstva a potom celemu zivotu? 😉

magic08
9. bře 2010

ahojte mamicky... ja mam termin az zaciatkom aprila... ale uz 2 tyzdne nemozem chodit, priserne bolesti v lavej casti v krizoch a tym padom znemoznena chodza a hrozne bolesti... takze chcem porodit cim skor... myslite, ze by mi kvoli tymto problemom mohli porod vyvolat skor, alebo ma nechaju az do cakat az do terminu... este som o tom s dokim nerozpravala, tak neviem ci s tym vobec zacat a ziadat vyvolanie porodu... aj ked to bude horsia bolest, ale uz fakt nevladzem takto fungovat...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru