• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vyvolávaný porod. Jak dlouho vám trval?

25. dubna 2016 
No určitě se nemáš čeho bát!-když to nepůjde a řeknou ti půjdete na sekci vydechneš si jako hroma a za 40 min.budeš mít mimi při sobě! :wink: vše zlé je i na něco dobré...
21. říj 2007 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
dagmík-já se zrovna chystám a vyrážím.pak si písneme jak dlouho nás trápili.papa :slight_smile:
22. říj 2007 v 05:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky já měla vyvolávaný,až třetí tableta zabrala,a hned po 5minutách začly bolesti,dali mi ji v 9ráno a prcek byl na světě ve 13.25,já si stěžovat nemůžu :grinning:
22. říj 2007 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kacenko81-jsme s tebou-brzy vše přebolí a budete spolu štastní :wink: :slight_smile:
22. říj 2007 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já nastupuju ve čtvrtek ráno :cry:
22. říj 2007 v 09:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
sisstin-držím pěsti přeji štěstííí-opravdu si tolik přeješ císař :confused:
22. říj 2007 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
sisstin,taky se připojuji,ať už to máš za sebou,a jste s mimi hlavně v pohodě
23. říj 2007 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky:slight_smile:
tak já nastupuji na vyvolávačku ve čtvrtek ráno, mám z toho trochu strach, tady čtu že to někomu museli vyvolávat 3 dny jo??tak uvidíme, trochu se bojím:slight_smile:
18. pro 2007 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj děvčata!
Já měla termín 8.října - a absolutně žádné příznaky. dopadlo to tak, že mě 18. přijmuli na odd. rizikového těhotenství, kde jsem se jednu noc "pěkně" vyspinkala (matrace byla úplně děsně proleželá, k tomu to břicho, takže fakt žádné pohodlí). Večer mi tam MUDr. provedla nějaký hmat - Hamiltona. S tím, že se to možná v noci samo rozjede. A ono vůbec nic. Takže druhý den mě přijali na porodní sál, kde začli vyvolávat - cca v 9:30 píchli plodovku a zas čekali, jestli se to rozjede a ono nic (tabletku mi dát nemohli, páč jsem astmatik a ona vyvolává astmatický záchvaty). Tak pak v 11:30 jsem dostala oxytocin - infuzi. A pak to jelo. Snad během 10 minut začly kontrakce, i s křížovejma bolestma - ty teda fakt nebyly nic příjemnýho (u prvního porodu jsem je nazažila). Malá se narodila v 15:00. Takže to bylo dost rychlý, ale bolesti děsný. A malá měla 4150 g, takže v závěru to byla pěkná fuška (první dcerka měla 3 a půl kila a to bylo o něčem úplně jiném). Holky, přeju vám, které to teprve čeká, ať máte porod v pohodě!
28. pro 2007 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, nastupila som na vyvolanie porodu v pondelok 20.08.2007 rano okolo 8:30 hod, dostala som 1 vagin. tabletu, dalsi den v utorok rano ma dali na porodny box a dostala som este 1 tabletu o 09:30hod, lebo dovtedy som mala nepravidelne kontrakcie. Po tej 2. tablete som mala kontrakcie asi non stop :grinning: a porod sa okamzite rozbehol, porodila som o 15:16 hod 21.08.2007, takze to bolo rychle, len ten prvy den trval- bolesti ako pri menstruacii, tocili mi ctg asi po 2 hodinach, vecer dali pokoj a pichli injekciu, ktora nepotlacala cinnost maternice-delohy,ale mala sluzit na to, aby som si trochu pospala, myslim,ze mi pichli EGIS. V noci mi odisla trochu hlenova zatka a s nou sa zosilila bolest bruska.
29. pro 2007 v 10:22  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj mě dali tabletu v 11.45, bolesti jsem měla od 17.00 a v 21.41 se malej narodil takže celkem pohoda
30. pro 2007 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě dali tabletku v 7:00ráno a malá se narodila až ve 21:45hod.
30. pro 2007 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
a bolesti jsem měla skoro hned,od 8:00 co 3.minuty :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. pro 2007 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, já moc dobré zkušenosti nemám. Tabletku mi zavedly v 7.hod ráno, za půl hodinky mi začla působit a hned stahy po 5min do 11hod.a křížové bolesti. Pak bylo hůř, měla jsem stahy po 3min, bylo mi zle, voda nepomáhala, zvracela jsem asi 5x a epidurál mi píchly v 18.30hod- dřív neměla doktorka čas. Odtekla mi voda ale měla jsem špatné ozvy. Nakonec se malá narodila přidušená, kleštěma až ve 21.15hod. Měla 50cm a 3,35kg.Ležela týden v inkubátoru a já si mohla sednout pořádně až na konci šestinedělí, jak jsem byla zašívaná.Teď mám termín 4.1. a 10.1. Doufám, že nebudu přenášet. Hodně jsem zapoměla. Hlavně že je mimi zdravé. :slight_smile:
1. led 2008 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
odtekla mi voda a nic, čekala jsem od půlnoci do 4 odpoledne, dostala jsem první tabletu, hned bolesti po 5 minutách (daly se celkem prodýchat), za 2 hodiny druhá, hned jak se mi rozpustila, bolesti jak blázen po třech, za hodinu oxytocinová kapačka, to jsem myslela, že bolestí polezu po zdi,v půl 12 EPI a v 0:50 byl Ondra venku. Dost tomu pomohl EPI, že jsem se dokázala uvolnit. Během té hodiny po něm jsem se otevřela o 7 cm. Ale byl to fakt masakr. Nejhorší bylo, že jsem táhla dva dny v jenom kuse a bolesti jsem měla hned od začátku nepříjemný a krátce po sobě a taky mě celkem uzemňoval přístup sester :angry: myslela jsem si, že to bude můj konec, ale zpětně si říkám, že to tak strašný nebylo :wink:
1. led 2008 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
první tabletu mi zavedli ráno kolem 10., od odpoledne kontrakce po 5 min, pak v noci ustaly, ráno v 8 druhá tableta a malý se narodil až v 21.14.
8. led 2008 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, mně zabrala až pátá tableta, malej byl vevnitř prostě zabetonovanej :grinning: , první tabletu mi zavedli v pátek odpoledne, v sobotu další dvě, to se spotřeboval čípek a v neděli zase dvě, syn se narodil v 18:38, takže po dvou dnech vyvolávání.
8. led 2008 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky já měla nástup v 7:00 na vyvolání a v 8 mi zavedli tabletu hned o půl deváté mi začli kontrakce v 11 zavedli druhou, kontrakce už byli fakt silný takže jsem šla do sprchy no a malá se narodila ve 14:10, ale já šla nakonec teda císařem protože malá se zamotala do pupeční šňůry:frowning2:ale tabletky mě zabrali téměř hned:slight_smile:
9. led 2008 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj kocky, tak mne zavedli tabletku ve 12 hodin, ve 12.30 uz jsem citila slabe kontrakce, ve 13.30 uz byly kontrakce velmi silne a pri monitoru mne praskla plodova voda a ve 14.25 uz byla mala na svete...pozor, slo to tedy velmi rychle, porodni asistentka mne asi neverila, protoze jsme to nestihli na porodni box a rodila jsem na lehatku v pripravne..... :stuck_out_tongue_closed_eyes: ....slo to opravdu HOOODNE rychle!
9. led 2008 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,já jsem měla oba porody vyvolávané a po zavedení tabletky a injekci jsem dostala kontrakce a jak poprvé,tak i po druhé bylo za dvě hodky po všem a kluci na světě :sweat_smile:
9. led 2008 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,mě malýho vyvolávali 10 dnů po TP,v půl 7 ráno jsem dostala tabletku a v 16:25 se narodil,ale asi protože byl větší(4780g a 54cm),jinak kontrakce byly okamžitě ,ale pomalu jsem se otvírala...
9. led 2008 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj 7.1. jsem měla termín porodu.Dle poslední memstruace.Jsem po umělém oplodnění, a tam mi řekli termín 10.1.Zítra jdu na ozvy a doktor říkal,že jestli budou v pořádku že můžu jít domů,ale že jestli budu chtít,tak můžu zůstat a oni by tomu pomohli.Když bych šla domů,tak v sobotu zas na ozvy jestli by bylo vše v pořádku,tak domů,ale v pondělí určitě na vyvolání.Prosím o radu jestli to bude zítra dobrý,tak jestli mám jít domů a nebo si nechat pomoct v pátek tou pilulkou nebo čekat do pondělka.Nevím co je lepší. Děkuji
9. led 2008 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky onno,zaleží na tobě jak se cítíš,já jsem při druhém klukovi,taky přenášela,otevřená jsem byla pořád na 2cm a dr.se sám zeptal,jestli chci počkat,až se to rozjede samo nebo vyvolat.S vyvoláním jsem měla dobrou zkušenost z prvního porodu,tak jsem chtěla vyvolání.Byla to fakt už zátěž a navíc v létě v tom vedru :stuck_out_tongue_closed_eyes: držím ti palečky :wink:
10. led 2008 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Onno, me vyvolavali tyden po terminu, protoze jsem mela uz malo plodovky a hlavne u me nebyl jediny naznak, ze by se neco chystalo, takze doktor uz nechtel cekat. Pokud mas nejaky posun, jako ze se zacinas otvirat, hlavicka ti klesa apod., tak muzes zkusit pockat. V opacnem pripade a pokud uz je to pro tebe unavne, v noci se nevyspis.. tak si klidne tu pilulku nech zavest.

U me tedy 24.12. rano v 10 hodin prvni tableta, v jednu druha, kontrakce az k veceru, ale chteli me nechat pres noc odpocinout, tak ze mi daji dalsi tabletu az rano po zatezaku. V jednu rano nalez otevrena na prvni centimetr. Rano zatezovy test, v deset nalez 2-3 cm, takze uz mi tabletu nedali, ze se to zacina samo trochu hybat, ale stejne kontrakce hrozne nepravidelne, az po ctvrte hodine odpoledne rozhodli, ze mi daji oxytocin do zily a po nem byla mala ani ne do hodiny na svete.
10. led 2008 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě dali ve 20 hodin první a poslední tabletu a druhý den v 11.50 se malá narodila, porod byl rychlý, v 8.30 ráno mě píchli vodu
10. led 2008 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
vyvolávačky od čtvrtka do soboty, oxytocin nezabral, tak jsem šla rychle na císaře pod celkovou narkózou.
7. dub 2008 v 07:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
mě přijali do nemocnice ve středu, ve čtvrtek začli vyvolávat a v neděli před půlnocí byl malej venku :grinning:
Kontrakce jsem měla vždy jen 2-3hod. a pak to přestalo. V den porodu jsem dostala 3 tabletky, 2 injekce a teprve pak se to rozjelo :wink:
17. dub 2008 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mě vyvolávali porod oxytocinem,pač jsem jela do porodnice s prdlou vodou a bez kontrakcí :grinning: takže oxytocin jsem měla cca 9 hodin,2 hodiny po napíchnutí první kontra a za 7 hodin byl malej na světě :grinning: :dizzy_face:
17. dub 2008 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,mela jsem vyvolavany porod a nebyla to zadna slava.Prenasela jsem asi tyden.V patek :slight_smile: rano jsem nastoupila do nemocnice a hned mi dali kapacku na vyvolani po hodince mi zacali bolesti,ale tak ve ctyri odpoledne se to tastavilo,na druhy den zavedly prasek a zase bolesti a zas nic.V noci me museli kontrolovat kazdou hodinu kvuli malinke.Dalsi den rano me dali kapacku a zas byly bolesti ale furt jsem se neotvirala tak mi praskli vodu to bylo asi tak v desete dopoledne pak klistir a presunuli me na porodni sal.Kontrakce uz byly nesnesitelne ale furt jsem se nechtela otevrit.Tak mi ve tri odpoledne pichli epidural,ze pry to nekdy pomuze aby se zena otevrela a meli pravdu do 2 hoedin jsem se otervrela a mala se narodila o pul 6.ted ma mala 2 mesice a uz jsem na to skoro zapomela.Da se to zvladnout ten pocit az mimi na svete za to stoji!!!!!!
29. dub 2008 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
přenášela jsem týden, v út v 7 začali s vyvoláváním, v 22 praskla voda, kontrakce po 5-6 min jsem měla od út odpoledne do st večer, stále jsem byla na 2,5cm, pak následoval císař
29. dub 2008 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek