Za jak dlouho jste se maminky "vzpamatovaly" po porodu?

kacenka1111
20. kvě 2012

Fyzicky, psychicky, telo se vratilo do "starych" koleji...V obdobi sestinedeli? Nebo dele? Nekdo drive?

denousek
23. čer 2012

prvni porod to bylo horší nevedela jsem co a jak najednu mám mimčo a co s nim .-D takze aspon 3 mesice a druhy porod hned po porodu vse v pohode 😀

maminkazelvinka
23. čer 2012

Zdravotně jsem byla hned fit hned o šití jsem ani nevěděla -špinění o.k vše " v normě". 😕
A co se psychiky týče,neměla jsem problém sžít se s malým zvládat domácnost ,jen z představy že bych měla rodit znova na mě jdou mrákoty ☹ ☹ .Chtěla bych i druhé prtě ,ale z porodu mám vítr ,když vzpomínám na ten 1. 😒.

pissskotka
18. črc 2012

Psychicky ještě do teď ne...připadám si pořád neschopná a fyzicky taky nic moc...nejhorší jsou ty vlasy, padají do teď kvanta!!! a kila nahoře, takže děs...ale spodek už je v pohodě, měla jsem těžký porod, veliký nástřih a ještě jsem byla potrhaná + velká ztráta krve...takže to vzpamatování trvalo tak půl roku..ale ty vlasy padají do dnes no..hrozné.. 😠

maciik
18. črc 2012

Fyzicky tak do 3 týdnů, psychika na tom byla kvůli špatnému porodu a kojení mizerně do tří měsíců, pak to bylo o něco lepší, ale ještě teď mám teda osypky z toho, že bych měla mít druhé dítě a všechno to třeba prožít znovu 😔 Je mi jasné, že to na tomhle fóru bude znít někomu dost blbě, ale je to tak ☹

tyka
18. črc 2012

Měla jsem hezký porod ale strašné šestinedělí s komplikacema, takže fyzicky asi tak dva měsíce a psychicky to šestinedělí možná déle, je to čím dál tím lepší ale vzpomínky nic moc...no a mít druhé to si zatím neumím vůbec představit, přesně jak píše maciik nedovedu si představit že bych tohle měla prožít znovu. Přesto všechno mám zlatou holčičku která mě donutila to všechno zvládnout a jsem za ní moc ráda.

salikova
18. črc 2012

Po prvním porodu jsem byla psychicky i fyzicky v podstatě hned - akorát jsem se nemohla dočkat až půjdeme domů (malý měl žloutenku, tak se pobyt v porodnici protáhl) - a tam už jsem fungovala normálně, malý byl zlaté miminko.
Druhý porod - to jsem byla psychicky taky v pohodě ( i obě těhotenství jsem snášela bez jakýkoliv psych. výkyvů), ale po fyzické stránce - po akutní sekci, jsem se vzpamatovála 6 měsíců - jizva mě dost bolela a dodnes ji cítím 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru