Za jak dlouho vás pustili domu po předčasném porodu?

aneta49
17. zář 2017

Ahoj holky,porodila jsem ve 34+5 spontánně..váha 2380,délka 47 cm..malého hned dali na oddělení neonatologie,kde je s ostatními dětmi v inkubátorech a postylkach..mě teď po třech dnech na gynekologii přesunuli na rooming,ale zatím bez malého...zatím zhubnul na 2200 gramu..ale snaží se,papa hezky sám,nemusí mít sondu,nic..zajímalo by mě,jestli mate někdo podobnou zkušenost a jak dlouho jste byli v nemocnici? Mám panickou hrůzu z toho,až se o nej budu starat bez dozoru tady na pokoji,ze to nezvládnu..ale zároveň už ho chci mít u sebe ☹

pap8
17. zář 2017

ahoj, rodila jsem 31+6, malá byla osm dní na jip v inkubátoru a pak jsme byly tři týdny na nedonošeném oddělení už spolu na pokoji. Já jsem těch prvních osm dní ukecávala, aby mě nechali v porodnici, abych mohla za ní každé tři hodiny docházet. Jinak by mě pustili po porodu domů a docházela do porodnice z domu, což já bydlela blízko, ale jestli to máš daleko, je to blbé. Jinak byly jsme tam tři týdny, protože jsme měli sondu a krmila jsem pak moje mlíko lahvičkou a snažili se mě plně rozkojit, abych nemusela odstříkávat. Čekali jsme na hranici dvou kil nebo termín porodu.

eva_marie
17. zář 2017

ahoj zvládnes to 🙂 moje mala 33+6 2320g a 47cm zhubla na 2080g jedla taky sama. Domu jsme sly za necele 3 tydny...nepustili nas driv nez umela pit z prsa. nejdriv jsem ji krmila pres strikacku a na chvilku prikladala k prsu. Ji to trochu trvalo jeikoz hodne zhubla a mela slabou zloutenku, tak nemela tolik sily na kojeni, ale jak zacala pribirat, tak zacala i pit a za par dni jsme sly domu 😉
v inkubatoru byla jen den a pul, pak den asi na vyhrivanem lizku a pak mi ji hned dali na pokoj. Taky jsem mela strach jak ji vykoupu a pod. ale slo to. doporucuju davat si miminko co nejvic na sebe kuze na kuzi, prikryt se jemnou dekou nebo perinou a byt tak co nejcasteji. rychleji pak detatka prospivaji 😉

pavca1982
17. zář 2017

Já rodila 36+2 , 2860g a 47cm spadnul na 2,5kg pak ale přibíral rozkojila jsem se a šli jsme 4.den domů...takže u nás dobrý.

mku
18. zář 2017

Ja mela vyvolavany porod ve 37+0. Maly mel 2080g a 45cm. Spadnul na 1970g. 5dni byl v inkubatoru, pil sondou, pak jsme byli 4 dny spolu na nedonosencich a na 2100g nas pousteli domu.
Bohuzel jsm byla po CS a maly mlicko neumel vytshnout, takze jsme sli domu s nutrilonem (ale zase po tom krasne pribiral).

kajka750
18. zář 2017

Ja rodila 35+6 ,maly mel 2360 a 45 cm,7dni v inkubatoru a 11dni celkem v nemocnici. Nekojila jsem,nemela jsem mleko,asi pro komplikace po porodu. Jedl hezky sam a domu jsme sly s 2500g. Taky jsem se hrozne bala,jak ho chytit,umyt, prebalit,prevlect,ale nejak to prislo samo hned,jak mi ho dali.

swetlusska
18. zář 2017

Jo, to mi povídej. Já se bála ho vyndat z inkubátoru a přebalit, jak byl maličkej. Vykoupat ho jsem se odvážila až 2. den na roomingu. Domů jsme šli cca po měsíci, když měl malej konečně 2.400 g, to už jsem toho špitálu měla fakt po krk, už jsme chtěli domů a všechno jsem se naučila vlastně postupně...hlavně trpělivost!

martyina
18. zář 2017

@aneta49 já rodila 35+2. Rodila sem v pondělí malá 2.96,domů SME šli v sobotu při váze 2.75.kg

pucmelinka
18. zář 2017

Já rodila 36+6, malej měl 3230 gramů a domů jsme šli po 72 hodinách, spadl na 2910, takže do těch 10% úbýtku se vešel...

pralinka21
18. zář 2017

Malá se narodila 37+0 měla jen 2330 gramů a 48 cm. Na nedonošeneckém oddělení byla 2 týdny, Z původní váhy se nespadla, dostávala um, postupně přechod na mm. Domů nás pustili až když přibrala a byla plně kojená.

sluninko23
18. zář 2017

Ahoj malej se narodil ve 34+0,tyden na Jip,tyden na nedonosencich a tyden u me na pokoji.Takze po trech tydnech nas pustili domu.Malo pil z prsa,takze jsme cekali az se rozpije🙂

madulinka
18. zář 2017

Ahojda, já rodila akutním císařem ve 34+0. Pustili mě přesně po týdnu, až po týdnu (7 dní) jsem tedy poprvé v životě viděla svou vlastní dceru. Dceru pak pouštěli po měsíci domů.

zebra2009
18. zář 2017

Já rodila prvního syna v 34+2, porodni váha 2440g a domů jsme šli přesně po 3 týdnech...podminky byly jasne: nejdříve je možné pustit v 36+0, váha minimálně 2500g a nesmí být na sonde. My hoooodne bojovali se spavosti, která na něho padla asi po týdnu, takže nejtěžší bylo zbavit se sondy 😉 Ať Vám to dobře dopadne 🙂

6miska4
19. zář 2017

36plus2, 46cm, 2,76kg - kvůli žloutence nás pustili až 5tý den od porodu 🤒

andiienka
20. zář 2017

Já rodila 35+3 malý měl 2430 g a 46 cm, do inkubátoru nešel, pouze musel mít výhřevnou dečku, protože si neuměl udržet teplotu tělíčka. Byli jsme v porodnici 10 dní.

mr_falko
20. zář 2017

36+6, dcera mela 2080gr a 44 cm, byly jsme tam 9 dní

terinda
20. zář 2017

36+1, 2800g - 8 dní
33+1, 2010g - 3 týdny, než nabral na váhu 2300g

beruda
24. zář 2017

Rodila jsem CS u Apolináře v 34+3, dcera vážila 2360g, narodila se bez jakýchkoli následků nebo speciálních potřeb. Po pěti dnech jsem jí dostala na pokoj. Museli jsme počkat do 36+0 a musela přestat hubnout. Při propuštění měla 2250g.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru