Zakopání placenty a zasazení stromku na ní

rendolf3
3. bře 2016

Ahoj 🙂
Hledala jsem v již založených diskuzích, ale nic jsem nenašla. Jsou různé monžnosti co s placentou udělat a žádnou neodsuzuju. Pojídání placenty syrové nebo dělání koktejlu mě určitě netáhne. Dělat tablety a tinkturu také moc ne. Chtěla bych jsem se zeptat, jestli tu má někdo zkušennosti ohledně zakopání placenty na zahradě a zasazení stromu na ní.,? Třeba jaký strom jste zasadily apod... Budu si brát placentu domů a přítel bude sázet stromek a přemýšlíme jaký. Jestli se sázením stromku má někdo zkušennosti a mohl by poradit a nebo říct jaký sázel.?? 🙂

bajana
4. bře 2016

Moju radu teraz neber ako vtip, ale asi hľadáš na zlom webe 😉 skús niečo pre záhradkárov....aby sa strom uchytil, potrebuje vhodnú pôdu, tak sa riad podľa toho 😉

drakenn
4. bře 2016

Kdysi to byla tradice. Zakopat placentu a na ni zasadit strom. Nekde jsem cetla, ze se jednalo o jablon.
Na tvem prispevku nevidim nic spatneho

adelinkkaa
4. bře 2016

Kdyz nad tim tak premyslim tak jsem pro jablon🙂 byla v ráji🙂 jinak tleskam ,krasny napad🙂

helen_h
4. bře 2016

Nápad je to hezký, ale já si zase říkám, že bych asi byla pořádný plašan v případě, že by se pak se stromem něco stalo... Ta symbolika a spojení s tou placentou je hodně silné... Snad stromek dobře poroste.

lamia
4. bře 2016

@rendolf3 Taky mi to připadá jako hezky nápad, vždy mi bylo líto nechat placentu v porodnici, přeci jen se cele těhotenství o miminko stara a pak je z ni odpad....zakopat a zasadit strom je určité hezká symbolika. Já bych taky asi zvolila jablon, nebo něco s plody, stromek bude starý jako dítě, připadá mi to hezké.

rendolf3
autor
4. bře 2016

Já vám děkuju, že jste mě neodsoudily... trochu jsem se bála, negativních komentářů. 🙂 Kouknu na tu jabloň. ;)

jaajaa
4. bře 2016

@rendolf3 dalsi moznosti je podivat se na keltsky horoskop- tam jsou stromy podle znameni. 😉
My se stromy chystame sazet (jsme oba botanici)- takze druhy jsme meli pripravene uz davno pred narozenim deti. A nebudeme teda sazet uplne male stromy. Dalsi je, ze vime, ze na vysazenem miste zustanou po generace, uz ted tam jsou stromy meho manzela a jeho sestry. 🙂

rendolf3
autor
5. bře 2016

@jaajaa Myslim si, že hlavní problém bude, že bydlíme v Krušných horách a třeba ještě ted je tu sněhu dost. Ovocné stromy se tu nenajdou. Jsme vysoko nějakých 1000m, takže to bude chtít nějaký stromek co tu to chladnější počasí zvládne. Určitě kouknu na ten horoskop a pak budu luštit co tu můžem zasadit. 🙂

jaajaa
8. bře 2016

@rendolf3 tak to je nahoda, ja pochazim puvodne z Krusnych Hor. Byt vami podivala bych se na puvodni nemecke odrudy- jablka, tresne, ringle (takove ty zlute/ oranzove spendliky), to vse se da i v Krusnych Horach dobre pestovat.
Docela dobre reaguji i stromy nakoupene na Vysocine (podobne klimaticky narocne podminky). A nebo pak zapatrat mezi straousedliky. Ted je velky trend v obnove techto starych odrud a jsou opet hodne pestovane.

gunna
11. dub 2016

My jsme to tak udělali. Druh stromu (borovici) si vybral tchán podle asi keltského horoskopu - podle stejného horoskopu vybral i stromy, které zasadil pro své syny. I tu placentu nakonec rodina rozdýchala🙂 Taký jsem se váhala, co kdyby se stromem se něco stalo. Ale pak jsem to pro sebe vysvětlila tak, že určitým způsobem ten strom chrání dítě a prostě by v takovém případě "vzal na sebe" něco, co by se mohlo přihodit děťátku. Zatím krásně roste!

zborilova1989
11. dub 2016

Tak mě teda vůbec nenapadlo, že se ta placenta dá vzít z porodnice domů. Vím, že kdysi se ty stromy na ní sadily, ale to každý rodil doma. Nicméně je to hezká myšlenka. 🙂

keckemet
8. bře 2017

@rendolf3 Zdravím, obnovují diskuzi. Jak to dopadlo? Já mám v mrazáku tři placenty, stále jsme nevybrali vhodný strom 😂😂😂

verena
8. bře 2017

Holky to vám fakt v porodnici dají? Já jsem se u prvního hodně zajímala o využití pupečníkové krve (možná už ten název píšu špatně). Tenkrát se hodně propagovalo nechat si to zamrazit pro budoucí potřebu na kmenové buňky, ale bylo to hodně drahé a výsledek nejistý. Nebo byla možnost to darovat. Řekla jsem ještě před porodem, že bych to chtěla darovat, naoko mi to odsouhlasili, ale bylo jasné, že s tím nic dělat nebudou. Docela mě to tenkrát mrzelo. Nyní u druhého - ve stejní porodnici, jsem to už ani nezkoušela... Každopádně držím palce, ať stromy rostou 🙂.

keckemet
10. bře 2017

@verena tak čisté teoreticky, placenta je Vaše... 😉 Jako ruka nebo noha.... Já tam ale pracuji ... Jiným maminkam nevím zda dají

vafle
10. bře 2017

My jsme zasadili vrbu. Je to u potucku a jiny strom nebyl po ruce. Ritualne bych si prala kastan ale ten by tu rust nemohl. Podivala bych se napr na znameni keltskeho horoskopu....miminka a pokud by to bylo mozne zasadila bych jej.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru