Zlepší se ještě jizva (nástřih) po roce x jít na operaci?

tamiraa
28. únor 2015

Od mého jinak pohodového porodu uběhlo třináct měsíců, ale jizva po nástřihu (asi 5 cm) a hráz pořád hodně bolí, cítím to neustále, ještě jsme ani pořádně neměli sex. Jizva je i dobře hmatatelná (ale keloidní podle dr není), hodně citlivá na dotek, takové bouličky tam jsou, bolí mě (v místě jizvy) i vsunout prst, celé to místo vnímám jako oslabené, na té straně cítím výrazně nižší sílu pánevních svalů, bolí mě dost i po té straně poševního vchodu až nahoru a také dolů až do hýždí. Občas tam (jizvou) proběhne taková hnusná ostrá bolest. Taky trpím stresovou močovou inkontinencí, i když se snažím poctivě cvičit pánevní dno (spíš až v poslední době).
Nebudu líčit psychické potíže, stačí, že už jsem po té době hooodně zoufalá.
Na jizvu nepomohly olejíčky, mastičky, masáže a bůhví co všechno. Takže momentálně zvažuju operaci hráze, jenže se toho dost bojím, další zákrok v téhle citlivé oblast a další hojení. Taky bych brzy chtěla další miminko, ale takhle ani nevím, jak k němu přijít... Doktorka mi řekla, že se to snad zlepší časem a možná (ale jen možná) pomůže druhý porod, ale jak mám dlouho čekat?
Máte někdo zkušenost s podobnou situací? Zlepšilo se to ještě i po víc než roce nebo postupně? Pomohl další porod? Nebo jste některá absolvovala operaci s dobrým výsledkem? A co případný další porod?
Nevím, jak se rozhodnout, do operace se mi nechce, ale vyhlídka na další období trápení mě taky moc neláká, i manžel je pro operaci, ať prý máme oba klid ☹
Děkuju moc všem za jejich zkušenosti nebo radu!

lenkavd
28. únor 2015

@tamiraa Za mne určtě na nic nečekat a dojít si do poradny (nejlépe v Praze Podolí). Mrknou se a řeknou ti, co se dá dělat... Operace se neboj, oni umí zázraky..... 😉

tamiraa
autor
1. bře 2015

Děkuju za odpověď, jak už jsem psala, na operaci se mi moc nechce, ale moc možností už asi nemám 😒

lenkavd
1. bře 2015

@tamiraa no jo, komu by se chtělo.... Ale ono je to lepší, než se trápit. Třeba to půjde bez, oni ti poradí, neboj. Ale fakt bych se objednala do toho Podolí. Jak tuto porodnici nemusím, na tyhle věci jsou tam nejlepší 😉

cacenka_d
18. bře 2015

Resila bych pokud vam to vadi az tolik mam to taky blbe a curam jakoby daleko a do strany mirne diky tomu, ale naucila jsem se s tim zit a zase tak zasadne mi to nevadi jako vam, ale ve vasem pripade bych resila

kejty2501
24. črc 2022

@tamiraa můžu se zeptat, jak to nakonec dopadlo?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru