Chodíte ke gynekologovi nebo rovnou do porodnice?

gabca1
29. zář 2007

Holky, myslíte si, že se musí v porodnici nějak registrovat? Do poradny chodím zatím ke svému lékaři, on má příští týden dovolenou tak mi řekl ať se domluvím v porodnici nebo jdu k jeho záskoku. Nevím jestli, když vůbec nebudu registrovaná v porodnici tak jestli tam pak můžu jen tak přijet rodit... A jestli, když budu chodit na prohlídky do jedné porodnice tak jestli pak můžu třeba rodit v jiné... Chodíte také jen ke svému gynekologovi nebo už rovnou do porodnice? Díky. 🙂

lamia
29. zář 2007

Záleží na tom,odkud jsi,jestli z Prahy,tak registrace je zcela zásadní,pak Tě nechtěj vzít

gabca1
autor
29. zář 2007

aha, tak z Prahy nejsem. Ikdyž bydlím kousek od Prahy a uvažovala jsem i o Motole. Asi bude nejlepší se domluvit přímo v té porodnici...

terrezka
29. zář 2007

gabča - co já vím, tak v Praze se musíš registrovat v Podolí a v U Apolináře. o Motole jsem neslyšela nic, takže nevím, ale zeptej se svého gynekologa jestli ti třeba nějakou doporučí a uvidíš

gabca1
autor
29. zář 2007

terrezka - já jsem se ho ptala a doporučil mi 3 porodnice. V jedné (Slaný) mi řekli, že mám chodit do poradny ke svému lékaři a k nim jen na CTG, tak sem tam jednou byla, ale neudělala na mě moc dobrý dojem. Tak chci zkusit tu druhou (Kladno), ale nevím jak to tam chodí. A ta třetí, kterou beru v úvahu je Motol. Je to chaos, ale chci se rozhodnout správně a tak tu vyzvídám jak jsou na tom ostatní holčiny 🙂

lamia
29. zář 2007

Gabca - u nás v únorovkách rodila v Kladně Draga,tak se jí zkus zeptam,tuším registraci nepotřebovala a byla spokojená,aspoň doufám,že si to pomatuju dobře 🙂 O Motole nevím,ale mám pocit,že v Praze je teď všude takový nával,že asi je nutná registrace všude. U Apolináře třeba v čím dál dřívějším termínu 😀,ale já rodila tam a byla jsem spokojená,sice čekání než jsem přišla na řadu při prohlídkách děsný,strašný spousty bachratejch mamin 😀,ale porod moc prima

vivian
29. zář 2007

Podívej se sem, tady se to téma registrací probírá podrobněji: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
Stručně: V Motole registraci nepotřebuješ. Registraci požadují jen u Apolináře (od 16. týdne) a v Podolí (od 14. týdne), a tuším ještě Krč, ale ta až ke konci těhotenství, jinak ostatní pražské porodnice registraci nevyžadují, nejsou zase tak narvané...

A když budeš chodit na prohlídky do jedné porodnice, tak potom můžeš klidně porodit i v jiné, třeba když ta tvoje bude mít plno nebo budeš někde dál a nedostaneš se do té své, tak tě vezmou i jinde, přestože jsi u nich nechodila do poradny.

gabca1
autor
29. zář 2007

lamia - zkusím se poptat ještě Dragy. Díky. 🙂

gabca1
autor
29. zář 2007

vivian - kouknu na tu diskuzi díky 🙂

jmisa
30. zář 2007

V Podolí je teď dobrý registrovat se dřív než maj na stránkách (tam mají ten 14 tt), doporučují cca 8 tt, maj děsně narváno a to i v pořádníku.

gabca1
autor
30. zář 2007

jmisa - to už nestíhám, jsem 38tt 🙂

gabca1
autor
5. říj 2007

tak na Kladně se registrovat nemusí ani ve Slaném, můžete přijet rovnou k porodu. Do poradny můžete, do poslední chvíle, chodit ke svému lékaři.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru