Epidurál v ostravských porodnicích. Máte zkušenost?

fish
15. led 2008

Máte někdo zkušenost s podáváním epidurálu v Ostravě?Slyšela jsem,že třeba ve Vítkovicích prý s tím dělají problémy a moc nechtějí.Třeba je to jen "jedna paní povídala",ale v dubnu budu rodit a chtěla bych epidurál,tak mně to zajímá.Díky za zkušenosti. 😉

zanetka82
15. led 2008

ahoj opravdu se ve Vítkovicích epidural nedava jen tak na požedaní nybrž jen když je to nutne pro rodíčku. aby se rychleji otvírala. ja prosila o epi. měla jsem dlouhy porod na prvorodičku a nedostala jsem jí. 😢 bojí se toho hlavně u prvorodiček protože když přestane bolest a kontrakce pokračují a žena je nevnima tak neví jak ma tlačit a mužou nastat komplikace. ale zvladla jsem to i bez toho 😅 neboj tak strašne to zase není 🙂

fish
autor
15. led 2008

zanetko,já už jsem rodila 2x,tak vím do čeho jdu a proto bych epi tentokrát chtěla.A ty jsi rodila teď někdy?Vítkovice mají na svých stránkách na webu dokonce napsáno,že je možnost požádat o epidurál,ale je třeba to říct předem.Tak nevím,jestli to není jen reklamní trik. ☹

fish
autor
15. led 2008

Z vítkovických stránek:
BEZBOLESTNÝ POROD

V současnosti můžete i v našem zařízení požádat o tlumení porodních bolestí metodou epidurální analgezie. Je to jedna z metod používaných ke zmírnění bolestí při porodu a v této době metoda nejúčinnější.

zanetka82
15. led 2008

ahoj. možne to je ale moje kamaradka rodila v listopadu a nedostala epi. možna neřekla předem.

fish
autor
15. led 2008

zanetko a to chtěla a nedali jí ho?já myslela,že se to dává už celkem běžně,když o to požádáš. 😒
To by mně mrzelo.Na Fifky jsem neslyšela skoro nic dobrého a v Porubě to jde zase jako na běžícím pásu prý a přístup k rodičkám prý taky nic moc.Tak nevím. 😝

zanetka82
15. led 2008

nedali asi tam nebyla doktorka ....fakt nevím. sice nevim kde si rodila dřív ale ja 2x pravě ve Vítokvicích a nemužu si stěžovat byla jsem spokojena. Užasny personal na šestinedělí, na novorozeneckem i personal od uklidu. ve všem mi vyhověli..... i desetkrat vysvětlili.u prvniho syna jsem měla nadstandart a je super i kvuli těm navštěvam. mužu ti jen doporučit

fish
autor
15. led 2008

Já mám dětičky už velké,16 a 13.Rodila jsem taky jednou ve Vítkovicích,ale to už před 13lety.Zkusím si to pozjišťovat a uvidíme.Právě,že na Vítkovice slyším jen chválu,navíc to tam znám,tak jsem hctěla tam.Ale u 2.porodu jsem měla nesnesitelné bolesti,že jsem na to ani po těch 13letech nezapomněla,tak jsem to chtěla tentokrát vyřešit epidurálem.no uvidíme.Každopádně díky za info.

zirafka105
16. dub 2008

fish • 2d, 38tt • 15. leden 2008 ve 13:37
Máte někdo zkušenost s podáváním epidurálu v Ostravě?Slyšela jsem,že třeba ve Vítkovicích prý s tím dělají problémy a moc nechtějí.Třeba je to jen "jedna paní povídala",ale v dubnu budu rodit a chtěla bych epidurál,tak mně to zajímá.Díky za zkušenosti. 😉

kaaca • 1d • 15. leden 2008 v 15:23
Ahoj fish, rodila jsem skoro před rokem na Fifejdách, s použitím epidurálu a bylo to v pohodě. Chodila jsem i na předporodní kurzy na fifejdy a PA, co je vedla, nám o epidurálu na kurzech taky říkala. Z jejího výkladu jsem měla pocit, že není vůbec proti. Měla jsem obavu si o něj říct, ale potom, co říkala jsem se definitivně rozhodla. A bylo to fakt v pohodě. U příjmu jsem nahlásila, že mám o epi zájem, a přišla doktorka a píchla mi to. Nebolelo to. Porod jsem měla rychlý- 2,5 hodinky, takže jsem ho plně nevyužila, ale nelituju. Příští porod jdu do toho znovu.

aja123 • 37tt • 15. leden 2008 v 15:31
Ahoj fish, mě to čeká v květnu, budu rodit ve Vítkovicích. Kamarádka tam dělá PA, tak jsem ráda, že mi bude při porodu pomáhat. Ale je zrovna z těch, co epidurál neuznávají, tak mi dala na výběr, buď ona nebo epidural 🙂 Ale to jenom proto že jsme kamarádky. Jinak si myslím, že tam s podáváním epiduralu není problém. Ještě se jí přeptám.

fish • 2d, 38tt • 15. leden 2008 v 17:27
Holky,díky za zkušenosti.
ajo,já chci taky do Vítkovic,tak by bylo fajn,kdyby ses přeptala a třeba mi tady napsala,jak to tam teda mají s epidurálem.A to,že tam máš kamarádku je super.Člověk je hned klidnější,že?
kaaca,jak moc od bolesti ten epidurál pomůže?Je to fakt znatelný rozdíl?

zanetka82 • 2d • 15. leden 2008 v 18:46
ahoj holki teĎ jsem odpovidala ale bylo to psane na tematu "porod" ve Vítkovicích nedavají epidural když není nutny pro rodičku. ja rodila 18 hod a prosila jsem je moc o epi ale ne a ještě jsem byla prvorodička a to vubec protože pry přestanou bolesti mamince se uleví ale kontrakce pokračují dal. a to žena nevníma nějak moc a pak neví kdy tlačit a jak dychat a nastanou třeba komplikace. tak to my bylo řečeno 😒 ale zvladla jsem to i bez a teď už se tomu jen směji 😅 nebojte se pa a budu držet palečky.

fish • 2d, 38tt • 15. leden 2008 v 19:58
Ze stránek vítkovické porodnice:
BEZBOLESTNÝ POROD

V současnosti můžete i v našem zařízení požádat o tlumení porodních bolestí metodou epidurální analgezie. Je to jedna z metod používaných ke zmírnění bolestí při porodu a v této době metoda nejúčinnější.

Budu tam muset zavolat nebo zajít na prohlídku porodnice,jednou týdně to dělají a zeptat se na to.

fish • 2d, 38tt • 16. leden 2008 v 08:34
Trošku to šoupnu výš,ať se tohle téma neztratí v té hromadě ostatních.Docela mně to zajímá.

kar.la
16. dub 2008

Ahoj, já rodila na Fifejdách a tenkrát se mě ptal primář, jestli budu chtít epidural.
Ptala jsem se ho na klady/zápory - říkal, že je to na mamince, že jsou 2 teorie
a) hodně maminek chce přirozený porod, tudíž bez léků
b) někdo zas tvrdí, proč by v dnešní moderní době měla mít žena při porodu bolesti
Já teda byla od začátku rozhodnutá, že ho nechci a byla jsem ráda, že jsem to zvládla i bez něj 😉

Nicméně teď nechi strašit, ale po porodu jsem ležela s Adélkou 14 dní na dětském a byla tam maminka s miminkem, které epidurál špatně napíchli, takže měla šílené bolesti hlavy, nedokázala se vůbec ohnout, natož postarat o miminko, sestřičky se nakonec staraly i o ni (nechápu, proč raději nebyla doma), nakonec ji zavolali přímo na to dětské odd. neurologa, který ji dal jakési infuze, ale ty taky nějak nezabíraly, maminka tam jenom ležela na zádech a vzlykala 😒 ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru