Fifejdy vs. Vítkovice. Kterou porodnici vybrat?

5. lis 2022

Ahoj holky,
Za pár měsíců mě čeká porod a já pořád váhám nad tím, zda si v Ostravě vybrat Fifejdy nebo Vítkovice. Snažila jsem se si dohledat nějaké novější diskuze, ale nic moc jsem toho nenašla 🙈 proto se ptám, zda je tady někdo, kdo tam za poslední rok rodil, budu rada za každé připomínky 😊

nikishkaaaa
5. lis 2022

Já rodila 2x na Fifejdách v r.2018 a v r.2021 a to pokaždé v noci a 1x neočekávaně koncem pánevním a všichni byli naprosto skvělí ❤️ i na nedonošeneckém oddělení všichni úžasní (mám obě děti nar. 34+0) rodila bych jen tam 🍀

anickaaa28
5. lis 2022

Ja rodila 3x ve Vítkovicích. Taky jsem váhala,jestli znovu jít i na potřetí. Ale byla jsem spokojená, rodila jsem tam teď v srpnu a za me super.

zelenaesmolda
5. lis 2022

Rodila jsem na Fifejdach 2018.Byt tebou zajdu na tu prohlidku a uvidis kde se budes pocitove citit lip 🙂
Za me byly Fifejdy fajn 🙂

ekou
5. lis 2022

Realistický náhled na věc: ono v závěru je důležitější ať porod proběhne bez problémů a všichni jsou zdravotně OK ;)

ellyem
5. lis 2022

Mám Fifejdy hned naproti baráku a jela jsem rodit (7/2021) do Vítkovic. A jsem za to moc ráda, Vítkovice moc doporučuji 🙂

autor
6. lis 2022

@ekou No to je úplně jasné, ale fakt se nechci stresovat už několik měsíců dopředu s tím, že se cokoliv stane ;) samozřejmě vím, ze Vítkovice přijímají miminka 36tt+, zatím co Fifejdy tuším 31tt+. A věřím, že kdyby nastaly jakékoliv komplikace, tak jsou všude výborní doktoři, co budou maximálně nápomocni ;)

autor
6. lis 2022

@ekou pro mě je taky strašně důležitá následná péče a pomoc 🙂

autor
6. lis 2022

@ellyem Moc děkuji. Dlouho jsem přemýšlela i na nadstandardním pokojem, je pro mě strašně důležité soukromí, nemáte náhodou zkušenosti ?😊

ellyem
6. lis 2022

Byla jsem i na nadstandardu a super. Přítel tam mohl být celý den se mnou, jídlo jsem si mohla nosit až na pokoj, rodila jsem v době covidu, kdy byla nařízení max. 15 minut na návštěvu, ale rodina u mě byla přes hodinu a nikdo neměl problém, sestřičky moc milé, doktoři taky. Když budu rodit podruhé, tak určitě znovu tam 🙂.

ekou
6. lis 2022

Chapu, že nasledna pece atd je dulezita. Jen ono je to hrozně relativni. Staci narazit na nekoho, koho jeho prace prudi a nasled.pece jde do kyticek. Jako prvorodicka jsem nevedela proc dite breci a sestricky na chodbe mi jen neochotne odpovedely: asi boli brisko (zkusenost z FNO)...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru