Havířovská porodnice

janista83
20. zář 2013

Ahoj, stále špekuluji nad výběrem porodnice, čekáme to sice až v lednu 2014,ale nezahálím a můžeme to tady probrat včetně nabízeného bondingu....Jsem z Havířova, dokonce mám nemocnici přímo před domem...jistá výhoda 🙂 🙂 🙂

nwagirl
28. lis 2013

@ema5 Ja 19.2 tak aspon diky za info🙂 🙂

andyhrusticka
28. lis 2013

@nwagirl Ahoj holky, tak já taky rodila v Havířově pře 4 měsíci a jsem moc spokojená. Personál super, jak doktorka, tak porodní asistentky. Měla jsem napsaný porodní plán a opravdu se ho drželi. A pokud se něco měnilo, tak se mne ptaly, zda to chci tak nebo tak. Bonding jsem měla taky a bylo to super. Malou měřili a vážili až po dvou hodinách a tatínek byl u toho. Za mne mohu jen doporučit 🙂

nwagirl
28. lis 2013

@andyhrusticka ahojda tak to jsi mi udělala radost. 🙂 A prosìm tě co je ten bonding?Asi budu vypadat hloupě,ale ja to nevìm.

ema5
28. lis 2013

@andyhrusticka To potěší, díky za zprávu!

andyhrusticka
28. lis 2013

@nwagirl Já to taky nevěděla 😉 bonding je to, že když porodíš, tak ti miminko hned dají na holé bříško,ještě neumyté. Mělo by to trvat asi 2 hodinky a pak teprve miminko zváží, změří a umyjou. Miminko by se za ty 2 hodinky mělo doplazit k bradavce a přisát 🙂 Je to super, když to malé miminko cítíš jak kope nožičkama a snaží se plazit. Malá se sice nepřísala sama, protože se ji moc nechtělo, ale bylo to super a mohu jen doporučit 🙂 JInak pokud máte holky ještě nějaké dotazy tak se ptejte. Taky jsem byla prvorodička a chtěla jsem si s někým povykládat, ale moje kamarádky buď rodily hodně dávno nebo je to teprve čeká 😉

andyhrusticka
28. lis 2013

@ema5 Není zač 🙂

andyhrusticka
28. lis 2013

A kdy máte termín holky?

nwagirl
28. lis 2013

@andyhrusticka Ja raději moc nechci vědét.Čìm méně vim tim lépe🙂 Ale kdyby přece jen aspon vim za kym jit🙂 Jinak já mám termìn 19.2 😉

andyhrusticka
28. lis 2013

@nwagirl Tomu rozumím 🙂 člověk si to stejně musí prožít sám. Ale hlavně buď v klidu a zbytečně se nestresuj 🙂 už to máš za pár, tak držím palečky, ať to rychle zvládneš 😀

nwagirl
28. lis 2013

@andyhrusticka právě,čìm vice; nformacì tim vìce přemyšlìm🙂Tak proto raději moc nevědět.Jsem ráda,že müj lékař mc neřešì 🙂 .Zeptæ se jak se vede maminko a to je vše 😀

andyhrusticka
28. lis 2013

@nwagirl Někdy je lepší nevědět... A chodíš nebo se chystáš na předporodní kurz? 🙂

nwagirl
28. lis 2013

@andyhrusticka Ja na žádný nejdu.Nemusì se né? 😉

andyhrusticka
28. lis 2013

@nwagirl Ne, nemusí 🙂 povinné to není 🙂

nwagirl
29. lis 2013

@andyhrusticka Ja už se lekla 😉

ema5
29. lis 2013

@nwagirl To já bych zas aspoň poprvé šla, teda poprvé jsem byla. NEbo se aspoň podívat do porodnice, myslím, že to pomáhá, když to prostředí pak už trochu znáš a nejdeš do cizího. Četla jsem na stránkách nemocnice, že chystají nějaké semináře, první je koncem ledna, tak třeba to ještě stihnem 😉 Já bych možná i šla, zvlášť kdyby byl ten bonding (jako téma).

ema5
29. lis 2013

@andyhrusticka Já mám termín 3.2., ale tuším, že to bude později. A co třeba sis napsala do toho porodního plánu - něco alternativního? Chtěla jsi jinou polohu třeba? A umožnili?

andyhrusticka
29. lis 2013

@ema5 Vypisovala jsem ten porodní plán, co mají na stránkách. Je tam vše podstatné a i místo pro vlastní myšlenky. Nic alternativního jsem nechtěla, ale měla jsem tam třeba, že nechci nástřih a pak jsem měla problém malou vytlačit a tak se mne ptali, jestli mají stříhat nebo ne 🙂 Sami se mne třeba ptali, jestli si chci pustit hudbu, jestli chci porodní židličku přinést atd. Jediné, co jsem chtěla byl bonding a ten mi umožnili bez problému a bylo to krásné. Opravdu ten porodní plán čtou a v průběhu se tě ptají, jestli to chceš třeba jinak. Když jsem je potřebovala, tak vždycki ochotně přišla PA 🙂

nwagirl
29. lis 2013

@ema5 budu se opakovat..Ja zase raděj at moc nevim ,nenutí mě to moc přemyšlet 🙂

ema5
29. lis 2013

@nwagirl Jasně, to má každý jinak 😉

ema5
29. lis 2013

@andyhrusticka Díky, zní to moc dobře. Snad nám to vyjde podobně.

andyhrusticka
30. lis 2013

@ema5 Určitě Vám to vyjde 🙂 Držím palečky ať to máš rychle za sebou a užíváš si miminko 😀

ema5
10. pro 2013

@janista83 Tak koukám, že už jsi 36 tt, to už máš za pár! Tak jak ses rozhodla, Havířov? 🙂

janista83
autor
11. pro 2013

@ema5 nejspíš,ale ještě jsem se tam nebyla ani podívat a to mám prosím pěkně naproti...a ano mám to za pár....ale už nebudu raději pochybovat,jelikož si akorát něco přivolám.. 😀

janista83
autor
23. led 2014

Já už mám odrozeno a jestli některá z vás má nějaké obavy, tak nemusí, já jsem rodila v Havířově a za mně teda supr, nemůžu si na nic naříkat,u porodu supr, na novorezenckém supr, doktoři, sestřičky...respektovali moje přání nenastřihovat, pokud to nebude nutné, dokonce pustili moji mámu na porodní box hned jak jsem porodila..!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru