Nástup do porodnice? Nějaká rada ohledně tr'ávení

tynaboz
27. dub 2019

Zdravím, chci se zeptat, mám pár problémů a nevím, co s nimi dělat, a můj gynekolog to neřeší.
- mám problémy s trávením, a chozením na velkou, chodím často, ale bolí to, a musím tlačit
- několik dnů mám tvrdnuti břicha jako kámen, a občas bodne v podbřišku, ale nemám kontrakce
- odtéká mi buď postupně hlenová zátka, protože to vypadá jako hlen, a nebo je to jen silný výtok, kdy by bylo jednodušší se neoblékat, a zůstat jen ve vodě, kvůli čistotě
- a jsem otevřená na 1 cm, jsem ve 38+3.tt.
- no a tak se vás chci zeptat, mohu si nějak pomoci? Opravdu už z toho všeho nespím, nemůžu už nic, vyjdu jen odnést do popelnice odpad a bodá mě všude, ale doktor jen řekne, že když to na mě přijde mám jít do porodnice, ale ty kontrakce právě nemám, tak co by jste mi poradily, jsem bezradná. 🙁

uzivatelkapetra
27. dub 2019

Možná pít maliník? Říká se,že to může rozjet kontrakce

tynaboz
autor
27. dub 2019

@uzivatelkapetra Dobře, zkusím to.

claire90
27. dub 2019

Na tu stolici by to asi chtelo vic vlakniny, mozna se zamerit i na pitny rezim, pokud piti moc nedas. Zkus lnene seminky, to je dobre jak na snazsi vyprazdnovani, tak i jako priprava k porodu.
Pokud mas neduveru k doktorovi, muzes pri obtizich zajet do porodnice, vysetrej te a uvidis.
Jinak se holt snazit co nejvic odpocivat, nabirat sily, konec byva narocny, ale uz to bude za chvilku za tebou 🌹

agneska7
27. dub 2019

Můžeš zkusit maliník ale ten bych řekla že pomůže při delším piti . Jinak tohle je prostě docela běžný stav na konci tehu . Ještě můžeš takové ty babské rady jako sex, červené víno , tepla vana ,

hani1234
27. dub 2019

Na tu stolici by možná byla fajn lactulosa 🤷🏼‍♀️ Užívala jsem ji po porodu. Ono to tu stolici jakoby změkčí.

tynaboz
autor
27. dub 2019

Děkuji všem za rady. Zkusím ten maliník.. A dyztak zajdu do té porodnice na kontrolu a uvidíme. Protože už od 33.tt., mi doktor řekl, že mám málo plodové vody a že budu rodit dřív, a že mám odpočívat, a tak jdu max koupit Rohlíky, a i přes to prý mám víc a víc odpočívat, a přitom jsem vlastně furt doma a v posteli. A pitný režim taky dodržuji. Takže uvidíme. 🤷🏻

penelopaw
27. dub 2019

Ad zácpa: určitě doporučuji laktulózu (za mne je dobrý duphalac). Může se užívat i v těhotenství, protože působí až ve střevech, takže k mimi se nedostane. Osobně užívám ráno na lačno celou doporučenou dávku + pomáhá mi pak k tomu hodně pít, ideálně k snídani nějaký teplý nápoj typu čaje nebo špaldové kávy s mlékem. Vláknina mně osobně nefunguje, musí se na ni hodně pít, a třeba takové psylium mne spíš ještě víc ucpávalo. Sama na zácpy trpím, co moje paměť sahá, ale hodně jsem si to upravila stravováním+ opravdu hodně pít. Z jídelníčku jsem vypustila vše, co jsem měla do té doby nejradši, tzn. z ovoce banány, z pečiva to bílé, z pité černý čaj. Sem tam to neuškodí, ale ve větší míře to neprospívá. Ideální je pak taky pohyb, což teď asi je spíš utrpení 🙂. No a v nejhorším případě je možné si koupit irigátor a pokud bys nešla déle jak za t ři dny, tak ho použít, i když to není pro slabé povahy 🙂).

penelopaw
27. dub 2019

A s tím "vyvoláním" porodu bych počkala, co Ti řeknou na kontrole, je taky možné, že si Tě třeba v porodnici nechají na pozorování nebo se dohodnete na vyvolání porodu... Ale držím palce, aby to šlo pokud možno samo a hladce 😉.

holkaokomodra
27. dub 2019

vydrrrž ta vzducholoď brzo povolí 🙂

miba10
27. dub 2019

Jsem na tom úplně stejně. Je to taková klasika konce tehu... 😁 Vydzet, jen Vydzet

tynaboz
autor
27. dub 2019

Jo, vydržet to chce určitě. Je to jen těžké už. 😁 fakt se těším na ten velký den 😀😊🌸

cuuza
27. dub 2019

Osm měsíců se člověk obává porodu a ten devátý si nepřeje nic jiného než porodit 😂 Vydrž, už to dlouho trvat nebude 🍀

miba10
27. dub 2019

@tynaboz jo já už se také těším až to bude. Jednak vše odezní a jednak už budeme mít prcka u sebe 😁

hanulkaha
27. dub 2019

Jako by jsi psala o me, jen s tim rozdilem, ze ja jsem zitra 40+0tt 😁 bricho uz si poponasim na rukou, tlaky na spodek, bricho mi tvrdne uz skoro mesic, pokazde kdyz se zvednu, tal me picha a boli podbrisek a nepreju si jic jineho, nez aby zen maly rostak uz byl na svete 😂 to je holt konec 9.mesice... vyuzij toho, ze muzes odpocivat, ja mam doma 2leteho lumpa, tak moc odpocivat nemohu 😕
Jinak k te zacpe, zkus tu lactulosu nebo duphalac a malinnikem taky nic nezkazis, krasne pripravi porodni cesty 😉 tak at vse dobre dopadne a mas pohodový porod 🍀 vydrz, uz to bude co nevidet 😊

zelenaesmolda
27. dub 2019

@tynaboz
ja jsem mela strasny problem s chozenim na velkou po porodu,bylo to fakt horsi nez samotny porod.pomohlo mi zacit stridat tekutiny,pila jsem vesmes balenou vodu ale kdyz jsem zacala obcas pit caj nebo normalni vodu z kohoutku tak se to spravilo.

adinka19
28. dub 2019

@tynaboz Ja zkousela snad vsechno, malinik, horkou vanu, sex, dlouhou prochazku, akupunkturu... a mala steje vylezla, az, kdyz se chtelo ji 🙂

vzkazyzuniverza
28. dub 2019

Ja teda jen svou zkusenost. Irigator, hned to vycisti streva. V den porodu jsem si ty streva vycistila fakt dukladne a po porodu cele sestinedeli, abych nemusela tlacit kvuli vsem tem svum. A pred porodem se naopak ma vic chodit, urychli to porod. Tak nevim, ted uz lezet nema cenu ne, krome porodu snad uz zadne riziko neni? Ale nevim, nejsem dr a je to asi individualni.

babanci
29. dub 2019

Já jsem na konci těhotenství strašně moc chodila, dlouhé štreky. Všichni se divili, kam se vydávám, ale mě to dělalo moc dobře. Vypucovala bych střeva a vyšla si. 😀

radullah
29. dub 2019

Nemám teda přímo zkušenost se zácpou, celé těhotenství jsem měla spíš opačný problém, ale s tím výtokem - měla jsem to úplně stejné, bez intimky to prostě nešlo, kolikrát jsem si říkala, jestli neodtéká plodová voda nebo co...ale všechno bylo v pořádku. Hlenová zátka byla pak hustší, bylo poznat, že je to úplně jiné. Začala odcházet týden před porodem, též jsem byla otevřená na 1cm asi od 33tt...36+5 jsem rodila. Ještě doporučím hojně lněné semínko, je doporučované jak k snazšímu porodu, tak bude mít super vliv i na střeva.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru