Názory a zkušenosti na porodnici FN Ostrava

betnika
20. dub 2017

Ahoj holky ,
omlouvam se,pokud už to tady bylo,ale já to nikde nenašla a budu klidnější za Vaše nové,čerstvé zkušenosti a názory na to,jaké to je ,jací jsou lékaři v porodnici ve fakultce v Porube? A zda doporucujete.
Byla jste některá na prohlídce porodcnice,které jsou každou Středu?
Každé děkuji za názor.

magde
20. dub 2017

Ahoj, já jsem zde rodila před rokem, jakožto diabetička na inzulínu jsem chodila i do rizikové poradny v těhotenství. Tato porodnice mi byla doporučena právě kvůli mým zdrav. komplikacím a zcela jsem jim důvěřovala. Rodila jsem nakonec akutním císařem, kvůli komplikacím s tlakem a KP, ale jinak zde preferují přirozené porody (nevím, jak je to se zásahy u porodu). Při CS byli všichni moc hodní, lékaři, sestry, celkově musím gynekologické oddělení moc pochválit, horší byly sestry z dětského, bohužel, je to frekventovaná porodnice a šlo na nich vidět, že toho mají některé plné brejle :/ Ale našly se i tam moc ochotné sestřičky, které se vším poradily.

misanka22
20. dub 2017

Ahojky.ja tam rodila 2009 a 2015...je to tam jak na bezicim pase,ale jinak Max spokojenost, kvalifikovaný personál,doktori i porodní asistentky skveli...sestry na 6nedelce uz méně,ale da se toů...za měsíc budu rodit po třetí a zase tam 😉

nedbi
20. dub 2017

Rodila jsem ve fakultce pred rokem, pro me šlo o druhy porod, první pred třemi lety ve Vítkovicích. Na personál nemůžu říct žádné špatně slovo, všichni byli ochotni, milí. Porod přirozený, téměř bez jakéhokoliv zásahu. Obecně je v Porubě větší frmol, více porodu a více rizikovejsich nez jinde, takže zkušenosti maji jednoznačně velké, přijde mi, ze proto do v pohode probihajicicho porodu nezasahuji. Strava lepší v Porubě 🙂 jakožto druhorodicka jsem byla spokojena. Věřím, ze někdo, kdo rodí poprvé a chytne tam frmol, muže byt trochu vyjukany.
Na prohlídce jsem před porodem byla, doporucuju, člověk vi do čeho jde

betnika
autor
20. dub 2017

Tak člověk to musí brát trošku s rezervou,nemuzeme po nich chtít nemožné. Je jasné, že sestry nejsou stroje a když máte denně spoustu děti, tak nemáte moc náladu. Byli u porodu tatinci?

monaly
20. dub 2017

Vždy jsem prohlašovala, že budu rodit jinde...
Nakonec jsem 2x rodila v Porubě a rodila bych tam znovu (2014/16).
Určitě je fajn jít už tam na kontrolu před porodem a předem si vyplnit souhlasy a dotazník. Je pak víc času se soustředit na porod 😉
Každopádně je fajn se ptát a hlavně poslouchat, co Ti říkají. Oni ví proč. Jinak se snaží vyjít vstříc ve všem. Záleží na stavu matky a dítěte. Když je vše OK, tak Ti nechají mimčo na hrudníku po porodu. Plan jsem nemela, na co. Nikdy nevíš, jak to bude... Vše se dá domluvit během porodu.
Kdyby bylo víc sester a míň papírování, tak by to bylo ještě lepší.

Na prohlídku si zajdi. Ale porodní pokoje i pokoje na novorozeneckém jsou pěkné, čisté. Nadstandard zvaž. Normální je určitě dostačující.

betnika
autor
20. dub 2017

A jak to bylo s návštěvami, kolik lidi mohlo na pokoj?

magde
20. dub 2017

Nemožné ne, ale dcera se při ublinknutí zadusila a nemohla se nadechnout. Ihned jsem volala sestru, která mé promodralé děťátko odnesla k doktorce, kde ji odsáli tekutinu z plic a zjistili drobný problém na srdíčku, naštěstí vše dobře dopadlo, avšak ona sestra byla dost nepříjemná, neempatická, nechala mě ubrečenou sedět na chodbě, o informace jsem se musela dost doprošovat a ještě jsem dostala sprda, že jsem si sedla na židli a nedala pod sebe podložku (jsem přeci po porodu infekční).
Samozřejmě v první řadě jsem vděčná, že mi zachránili dítě, ale tohle jednání mě dost rozhodilo, zvlášť v té hormonální bouři :(

Kromě tohoto incidentu bylo vše v naprostém pořádku. Tatínek dokonce mohl být u porodu CS a bylo to moc a moc dobře 🙂

magde
20. dub 2017

@betnika návštěvy jsou sice omezené v dokumentech (tuším dvě osoby na rodičku), ale nikdo to neřeší a nechali nás bez problémů i víc, pokud jsme se domluvily na pokoji s druhou paní.

verkaver
21. dub 2017

Rodila jsem tady 4x a nešla bych jinam. Uklidňovalo mě,že kdyby náhodou něco,tak mají veškeré nutné vybavení,přístroje a zkušený personál. Jak u porodu tak i na šestinedělí všichni milí,laskaví,příjemní...opravdu jsem neměla nejmenší problém s ničím a nikým. Na pokoj oficiálně mohou na návštěvu 2 lidé,ale upřímně,nikdo to nekontroloval,ke mě přišli třeba i čtyři najednou a v pohodě. Ale konzultovala jsem to předem s maminkou vedle na lůžku,jestli jí to nebude vadit,nevadilo,ona to měla stejně 🙂 Nikdo mi nic nenutil,když jsem se chtěla něco zeptat,vždycky byli ochotní,udělali si čas,vysvětlili,pomohli. Za mě je Poruba nejlepší možnost .-)

endys876
Autor odpověď smazal
Zobraz
drzticka81
21. dub 2017

Prvni jsem rodila v ope, druhe kvuli nejakym zdravotnim komplikacim jsem rodila v ove - planovany cs - srovnani- byl to pro me sok pri srovnani s opavou a situaci poporodu (akut cs)-nejhorsi pro me byla jip-zadny usmev, nemohla jsem spat,cumela na vetrak a cekala na prevoz na sestinedeli jako na smilovani bozi-dite mi na jipprivezli za tu dobu tak dvakrat, sestry se neusmaly,nic- kvuli velkemu poctu rodicek meprevazeli jako posledni-to uz jsem z toho prostredi mela depku......zlate sestinedeli, sice jsem kolikrat nepoznala,ze me bylzkontrolovat mudr (vypadal jak zrizenechahaha,ani se nepredstavil nic)-po porodu mi na chvili ukazali dite,s muzem jsem se videli jen pet minut primemprevozu na jip, v ope jsem se na rozdil od toho vzbudila na pokoji,za dve hodkyprisel muz,privezli nam syna a mohli jsme byt spolu-tomi teda v ove chybelo (jomohla jsem si za to zaplatit litr-diky nemam).......proste jak na bezicim pasu........ale ted budu mit treti cs, mam tehu cukrovku -takze zvazuju,ze tambudu rodit znovu, protoze na druhou stranu po medicinske strance verim doktorum v ove (topotom clovek prezije)-prece jen treti cs je treti cs.....

babuna
21. dub 2017

Ahoj,
rodila jsem zde loni v srpnu. Jsem diabetička na inzulínu, mám inz. pumpu a měla jsem tehdy senzor na hlídání cukru - tudíž krom jídla jsem pro ně byla normální pacient 🙂. Porod jsem měla vyvolávaný v 38tt, rodila jsem 16h. Personál na sálech super, přístup parádní, žádný problém - jelikož jsem rodila přes noc tak tam nechali manžela přespat a dokonce mu sestřička donesla deku a polštář 🙂. Byli fakt parádní, podporovali pomáhali, je fakt, že jsem s nimi dost komunikovala a měli jsme to spíše jak sportovní utkání 🙂 nakonec mi museli píchnou oxytocin - měla jsem krátké intervaly stahů a malá byla přidušená. Jinak nezasahovali.

Bohužel ale šestinedělí otřes jak tu již někdo zmiňoval... sestry nepříjemné, malá se mi nezdála škubala sebou a i přes mé a upozornění (pak i pomoci mé spolubydlící) mne sestra odbyla, že se jedná o škytavku - bohužel ta to nebyla - malá měla krvácení do mozku a málem nám umřela :( ... ale JIP o patro výš je výhoda jsou tam fakt dobří !! jako všechna čest - malou mi zachránili a i přes velmi špatné prognózy je to normální dítě ..a snad jsme si tu smůlu vybrali ....

i přes tohle rodila bych tam znovu ... ovšem jídlo je děsné 😀

weru21186
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
babuna
21. dub 2017

tak teď by mne teda zajímalo co se zdejšímu adminovi nelíbí ...

betnika
autor
21. dub 2017

To taky nevím☹,já nic ale neupravila.

babuna
21. dub 2017

@betnika jo to tu zdejší admin asi při pátku řádí .... nevím čím jsem odbočila od tématu, ale budiž .... za mne co se týče profesionality - lékařské fakt doporučuji - bohužel otázka přístupu sester na oddělení šestinedělí je trochu drsná ....

barumic
21. dub 2017

Byla jsem na prohlidce ve Vitkovicich i ve FN. Vyjde to nastejno ten porodni sal. Poporodni ma ve Vitkach nevyhodu v tom, ze je socialka na chodbe, i kdyz kazdy pokoj ma svou.
Ve FN jsem stravila noc (plany poplach), takze jsem si nacvicila prijem. Personal velmi prijemny. Ted tam chodim na vysetreni pred porodem. Bydlim pod kopcem, tak to mam blizko a dojdu tam sama pesky.
Ze sestinedeli mam docela strach, same nehativni nazory jsou na ne. Kamaradka rodila v lednu, meli dost plno, takze byla na pristylce.
Ja budu urcite resit nadstandard, i kdyz teda 1250 za noc je jak ctyrhvezdickovy hotel 😒

babuna
21. dub 2017

@barumic jedna nevýhoda je, že pokud dojde k nějakému průseru s mimčem - tak vše převáží do poruby a matka zůstává v porodnici kde rodila než se uvolní místo na oddělení intermediáru ... a nevím jestli aktuálně nemají stop stav kvůli epidemii spalniček či čeho ...
každopádně hodně štěstí !

barumic
21. dub 2017

@babuna
Ja budu rodit ve FN 😀 mam to pres cestu 😀
Vitkovice byly zavrene kvuli nedostatku personalu, ktery byl ockovan proti spalnickam.

annapavelkovaml
21. dub 2017

@barumic tam je tak drahý nadstandart jo??? 😲 já tam teda rodila 3,5 roku zpátky,porodní sál a observace paráda ,ale u nás následovala JIP a intermediar(a tam pohoda-tam byly na pruplesk asi jen dvě sestry a to se dalo vydržet,leželi jsme tam skoro měsíc) takže jak se chovají na šestinedělí nevím...

babuna
21. dub 2017

@annapavelkovaml jo je 1250 za noc + 350kč za noc doprovodu - tatínek tam může přespat na gauči - plus nevím jestli si doprovod nemusí platit i jídlo ...

annapavelkovaml
21. dub 2017

@babuna no tak to je masakr tohle v Opavě neexistuje tu je 500 nadstandart a to je vše nikdo tě nehlídá jak dlouho tam manžel nebo maminka nebo kdokoliv jiný je ...

barumic
21. dub 2017

@annapavelkovaml
@babuna
Bud nadstandard nebo pokud je misto (coz asi nebude, hihi), tak normalni pokoj, ale o samote. Ten je levnejsi.
Asi bych ty prachy dokazala uvalit jinak, ale chlap rozhodl 😀

annapavelkovaml
21. dub 2017

no já sem byla nakonec ráda že jsem sama nebyla ,byla jsem tam skoro měsíc a být skoro měsíc mimo kontakt tak bych se asi scvokla 😀

babuna
21. dub 2017

@annapavelkovaml to já také byla jsem tam sice ,,jen,, 14 dní , ale spolubydlící mi zachránila život - po té co jsem začala kolabovat (skrz cukr/deprese/celkové vyčerpání) ...

barumic
21. dub 2017

@annapavelkovaml
@babuna
No ono taky vic, nez ty 4 dny si platit nadstandard by asi bylo celkem neekonomicke 😀
A neni to zaruka, ze jo. Bud bude nebo nebude misto.. Mne osobne je to asi jedno, jsem dost splachovaci..

misanka22
22. dub 2017

@betnika Manzel byl, jsem za to rada a bude i ted ... Pokud to stihne ;)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru