Otevřená na dva prsty, za jak dlouho jste rodily?

kassandra1
17. lis 2016

Ahoj, jsem ve 38 tt a včera na vyšetření mi doktorka říkala, že jsem už otevřená ,,na dva prsty,, a že určitě tedy nebudu přenášet. Poslíčky moc nemám. Máte některá zkušenosti za jak dlouho potom jste rodily? A když je takové otevření, jestli je porod pak třeba rychlejší než když otevření není a jsou kontrakce nebo prasknutí plodové vody a teprve pak otevírání?

j.a.n.i
17. lis 2016

@kassandra1 Jo, tohle mi říkali skoro měsíc před termínem a týden jsem přenášela 😀 😀 😀

veg
17. lis 2016

@kassandra1 ja kdyz dojela do porodnice s kontrakcema po 10min (jeli jsme daleko, tak radej driv), rekli mi ze to kontrakce nejsou, ale pravidelni poslicci, byla jsem otevrena na 1 prst.. jak rikam, bylo to daleko, takze jsem tam zustala, jeste den jsem byla na nadstandartu, a pak uz byla otevrena na tri, apak uz byli kontrakce po 5 minutach a za 8 hodin milacek na svete 😻

veg
17. lis 2016

@kassandra1 a vodu jsem si nechala pichnout, protoze uz jsem byla vazne vycerpana, dva a pul dne pred narozeni maly jsem nespala😰

pavlinpaj
17. lis 2016

Otevřená na 2 prsty jsem u dcery chodila od 30tt kdy jsem málem porodila. Tvrdili,ze porodím dřív. Od 36tt jsem slysela že to může být každým dnem. Nakonec porod 38+2 vyvolavaně, malé se ven nechtelo. Ale měla jsem vysoký tlak. 😉

kassandra1
autor
17. lis 2016

No doktorka se tvářila, že to bude hodně brzy, tak jsem napnutá jako kšandy. Nějak na to ještě nejsem ,,psychicky,, připravená. I když ono je otázka, jestli se na to jde připravit 🙂 A šlo to pak aspoň ,,jednodušeji,, a ,, rychleji,, když se takhle ty porodní cesty připravují? Uklidněte stařenku.... 😀

aiva01
17. lis 2016

Odhaduji do 2 dnu budes drzet mimi na prsou....☺☺☺☺

hop_ita
17. lis 2016

Ja jsem na prst otevrena uz asi mesic, poslicky mam cca od 32.tt. Ted mam par dnu pred terminem a porad to nevypada 🙂 ono fakt tezko rict. Nekomu reknou, ze urcite jeste nee a behem par dni nebo dokonce hodin porodi a naopak a sem tam se trefi 😀

pavlinpaj
18. lis 2016

@kassandra1 mě říkali každou návštěvu, že do porodím brzy,ze další poradnu iz neatihnu 😀 měla jsem pak za 4hodky odrozeno se vším všudy. Ale myslím,ze to má každá jinak 😉

kituska20
18. lis 2016

Do večera jsem porodila 🙂

miluse17
18. lis 2016

Ve 23:30 jsem byla otevřená na 2 prsty 00:30 praskla voda a 00:43 byl malý na světě. Prvorodička. 😊

miluse17
18. lis 2016

A také ve 38tt.

michelette
18. lis 2016

V pět ráno jsem naklusala do porodnice s kontrakcema co 10 min. Po vysetreni jsem byla otevrena na 2 prsty a pry ze to za chvili bude. 😃 Mala se narodila 23:55. 😃

sajul
18. lis 2016

@kassandra1 tak ja byla na 2 prsty otevrena daleko pred TP, ale stale se nic nedelo.. pak mi udelali Hamiltona, a malej se nakonec narodil 41+1 😊

pussycat2012
18. lis 2016

já byla otevřená na 2 prsty od 33 týdne ve 36+4 jsem rodila

kassandra1
autor
20. lis 2016

Suma sumárum, je to různé 🙂 Zatím stále nic... Díky všem 🙂

pavlinpaj
20. lis 2016

@kassandra1 já už bych si přála porod... Je to nějaké namáhavé 😀

anetadr
20. lis 2016

@kassandra1 upřímně - tyhle informace pouštěj jedním uchem tam a druhým ven. Vůbec o ničem to nevypovídá!!!! Mně dr řekla už ve 35.tt, že jsem otevřená na prst, o týden později jsem byla na dva a stejně se porod ve 38.tt vyvolával - v té době jsem byla otevřená na 2-3cm. Celou dobu jsme ale s manželem počítali, že to bude každou minutu a ty tři týdny prožili jen v permanentním čekání, že za hodinu pojedeme do porodnice. Jakýkoli nález na čípku je v této fázi těhotenství úplně normální, nevypovídá téměř o ničem a nemá smysl se s ním zabývat. I "zabetonované" matky porodily do pár hodin a naopak matky otevřené na 2-3cm tak chodí klidně týdny. Máš ještě čas, tak dodělej vše, co sis plánovala, že před porodem uděláš, řekni mimču, že už máš vše nachystané a pokud bude připravené, že může přijít - to mnohdy k rozjetí porodu pomůže úplně nejvíc🙂

evoleta11
18. zář 2019

@anetadr nejhezčí odpověď. 👌😊

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru