Pithiviers a Ostende, porod v zahraničí

jasminebaker
10. dub 2016

Ahoj zeny. Diskuzi o porodu v zahranici tu neni mnoho a casto se tak rozhoduji ty z vas, ktere tam pracuji nebo tam maji partnera. Mam trvale bydliste v Praze a ani zadne stehovani do zahranici nehrozi. Rada bych si za peknym porodem zajela klidne nekam dal, momentalne jsem naklonena Belgickemu Ostende (porody do vody) nebo Pithiviers ve Francii, kde fyziologicke porody podporuje sam Michael Odent (tedy nevim jestli je jeste v procesu, kdyz je mu 85, ale zalozil to tam). Mate takoveto zkusenosti, s "dojezdem" do zahranici kvuli porodu, treba i do jinych mest nez techto dvou? V CR me do porodnice nikdo nedostane - jsem zdravotnik a nejen z praxi vim, ze prirozeny porod je tu bohuzel zapovezen nebo se musi tezce vybojovavat o coz fakt nemam zajem 😠 Budu rada za vase zkusenosti, dekuji!

pernicek1
12. črc 2016

Ahoj,
myslím že Odent odešel z Pithiviers hned někdy po roce 88 do Londýna, kde vedl kliniku, jestli se nepletu... Slyšela jsem, že u nás jsou nakloněni normálním porodům v Krnově (údajně je tam jedno oddělení, které umožňuje přirozený porod, ale pokud by ses sama rozhodla že chceš nějaký zásah či tlumení během porodu, přeloží tě na jiné porodnické oddělení). Já jsem jela za normálním porodem do Neratovic a od normálnosti to mělo hodně daleko. Takže druhý porod bude buď někde v zahraničí anebo doma. Bohužel nás náš systém zdr. péče nutí rodit doma. Nedává nám na vybranou. Každopádně budu ráda když se podělíš o své zkušenosti. A držím palce, abys mohla prožít co nejpřirozenější porod! Stojí to za to 😎

pernicek1
13. črc 2016

Tak Pithiviers nove neprovadi porody, ale jen sledovani tehotnych, viz http://www.byoviral.com/maternity-pithiviers-no...

jasminebaker
autor
3. zář 2016

Pernicku, diky za info. Nakonec jsem vybrala Rakovnik, od lonska tam jde take rodit do vody 🙂

chris_n
3. zář 2016

@jasminebaker žiju v Německu. A nechystám se jet ani do 90 km vzdálené nemocnice, kde pracuje češka a vím, že tam dělají přirozené porody KP. Nedokazu si to prakticky moc predstavit

pernicek1
3. zář 2016

@jasminebaker Tak to jsem moc zvědavá a držím palce aby vše běželo hladce! Budu ráda za jakoukoliv zprávu, pač plánujeme druhé a do Rakovníka to nemáme daleko 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru