Plánovaný císařský řez - porodnice Havlíčkův Brod x Jihlava

veronikav31
1. říj 2017

Zdravím,budu mít plánovaný císařský řez a promýšlím která porodnice je v tom lepší. S dcerou jsem rodila akutním císařem v H.B., pouštěly nás po týdnu domů.Teď bych měla rodit plánovacím císařem tak se rozmýšlím do které porodnicet jet,přece jenom máme jedno malé dítko doma, tak bych nechtěla v porodnici trávit delší dobu a chtěla bych nadstandartní pokoj aby dcerka mohla chvíli se mnou být,sice mě táta v péči zastoupí, ale máma je máma. Děkuji za zkušenosti

zdenkaell
1. říj 2017

Nevim jak v jihlave, ale v brode nadstandart zamluvit nejde. Do poradniku vas napisou az nastoupite. A neni jistota, ze se tam dostanete. Je o nej velky zajem.

aktakd
1. říj 2017

V Jihlave je to stejne.

veronikav31
autor
2. říj 2017

@aktakd Je to stejné že nadstandart nejde zamluvit a je o něj velký zájem?

bor
2. říj 2017

a kolik je prosím nadstandartních pokojů v Brodě a v Jihlavě?
S dovolením se zaháčkuji do diskuze, protože mě to samé čeká taky.

veronikav31
autor
2. říj 2017

@bor Brod by měl mít 2 pokoje a Jihlava 5, tak to mají na svých stránkách. Klidně se zaháčkuj 🙂

aktakd
2. říj 2017

@veronikav31 omlouvam se za strohost, ano - je o ne velky zajem a nejde predem zamluvit, protoze by pry planovane cisare byly ve vyhode a pro ostatni by tak byly pokoje dost nedostupny, tak to vysvetlovali na predporodnim kurzu. 🙂

veronikav31
autor
2. říj 2017

@aktakd Nemusíš se omlouvat,děkuji za informaci, nebyla jsem si jistá jak to tady funguje

bor
2. říj 2017

a v obou porodnicích se nastupuje na plánovaného císaře den předem? Ev. může být tatínek na sále nebo kde?

mmm12345
2. říj 2017

V jihlavě může být otec u císaře, v HB nikoli. Pokud vím tak v Jihlavě jsou tři nadstandardní pokoje.

bor
2. říj 2017

a nevíte, jestli jsou přístupní bondingu otec - dítě, když maminka po císaři nemůže? Manžel by si to moc přál..🙂

andrejka_the_mum
2. říj 2017

@bor v HB ano, tatka bondoval, ja mela akutniho cisare. Duben 2017. V HB byli skveli.

veronikav31
autor
2. říj 2017

@bor to mě taky zajímá, co jsem vyčetla na netu tak v H.B by se mělo nastupovat ráno, v Jihlavě během dne, ale zda tomu tak je netuším

mmm12345
2. říj 2017

@veronikav31 v HB skutečně ráno, v Jihlavě se nastupuje cca ve 12:30. Rodila jsem v Jihlavě 2x, vždycky jsem si vybrala pátek, byl tam se mnou manžel, potom se mnou mohl být i v sobotu a v neděli a v úterý dopoledne jsem šla domů. Poprvé jsem šla v pátek hned na nadstandard a byl tam se mnou manžel bez problémů a podruhé nebyl nadstandard volný, tak mě nechali na pooperačním pokoji, kde jsem byla taky sama a manžel tam se mnou mohl být neomezeně dlouho, jak jsme chtěli - myslím, že jsem tam byla až do neděle dopoledne, kdy se uvolnil nadstandard a šla jsem rovnou až tam, protože žádného císaře v pátek a v sobotu už neměli.
Kamarádka rodila v HB, bylo jí líto, že manžel nemůže k porodu, že tam byla sama, ale malou mu taky dali hned k bondingu...

veronikav31
autor
2. říj 2017

@mmm12345 A nadstandart se v Jihlavě zamlouvá až při nástupu do porodnice? A na plánovaného císaře si lze vybrat den?

mmm12345
2. říj 2017

@veronikav31 ano, dřív to bohužel nejde, jinak bych si ho taky zamluvila. Jako oni vám nabídnou den - většinou tak 3 dny před TP (tuším, že mi pokaždé nabídli úterý), ale já jsem chtěla pátek, protože má operační den můj gynekolog a s ním jsem byla domluvená, že to udělá... nebyl problém, když jsem jim to takto řekla.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru